Çek Yasası İle İlgili Düzenleme

Çek Yasası İle İlgili Düzenleme


Nedeni: Çek yasasının tacir aleyhine olan maddelerinin yeniden düzenlenmesi.

Durum: Tamamlandı

 • 15.11.2013

  Ekonomi Bakanlığı ile yapılan görüşmede bölgemiz sorunları ve çözüm önerilerini içeren rapor hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Rapor sonuçlarının etkinliği takip edilmektedir.
 • 15.11.2013

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile yapılan görüşmede bölgemiz sorunları ve çözüm önerilerini içeren rapor hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Rapor sonuçlarının etkinliği takip edilmektedir.
 • 15.11.2013

  Aydın Milletvekilleri ile yapılan görüşmede bölgemiz sorunları ve çözüm önerilerini içeren rapor hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Rapor sonuçlarının etkinliği takip edilmektedir.
 • 22.12.2013

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan görüşmede bölgemiz sorunları ve çözüm önerilerini içeren rapor hakkında bilgilendirme yapılmıştır
 • 08.09.2014

  Aydın valiliği organizasyonunda yapılan aydın ekonomi zirvesinde Çek yasasının tacir aleyhine olan maddelerinin yeniden düzenlenmesi konusu görüşüldü
 • 12.12.2014

  Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğu ve 365 oda ve borsa ile toplantıda Hayırlı olsun ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan a bölge sorunları ve çözüm önerilerine iat dosya sunuldu. Ayrıca TOBB Başkanı başkanlığında oda ve borsa başkanları ile yapılan konsey toplantısında bölgenin sorunları hakkında kapsamlı dosya yetkililere iletilmiştir.
 • 16.11.2015

  Yönetim Kurulu olarak Odalar ve Borsalar öncülüğünde başlatılan Banka çeklerinde karekod uygulaması hakkında Oda meclisinde meclis üyelerine duyurulmasına
 • 25.12.2018

  Ticaret ve Sanayi odaları Müşterek Konsey Toplantısında Bakan Pekcan Firmaların çek ve bonoyu elektronik ortamda sisteme sokup takip edebileceiğini açıkladı.Daha sonra söz alan Sayın Arslan bölgemiz sorunlarını dile getirdi.Meslek Liselerinin sayı, donanım ve mezunlarının niteliği olarak yetersizliği, -Yeni işyerleri için talep edilen doğalgaz ve elektrik hizmeti bağlantı/altyapı sorunları, -Sanayi alanlarının amacı dışındaki iş kolları adına ruhsatlandırılmasının önlenmesi, -Vakıf yurtlarına öğrenci adedine göre verilen (yemek/iaşe) devlet yardımının özel öğrenci yurtlarına da verilmesi,Ekmek İmalatı yapan fırın ve fabrikaların vadeli ve ucuz un temin etmelerinin sağlanması.
Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?