Nazilli İl Olsun

Nazilli İl Olsun


Açıklama buraya yazılacak

Durum: Devam Ediyor

 • 10.05.2022

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, 25-26 Ağustos'ta Bitlis'in Ahlat ilçesinde Türkiye'nin 81 ilden 100 ile çıkacağını açıklayacak. Söz konusu gelişmeyi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz duyurdu. AK Parti'li Demiröz, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağını bildirdi.Devlet Bahçeli, Türkiye'nin hali hazırda 81 olan il sayısını 100'e çıkarılmasıyla ilgili düşüncesinin MHP'nin 10 Mayıs tarihinde TBMM'de yaptığı grup konuşmasında dile getirmişti. MHP lideri Bahçeli, "Biz il sayısı 100 olan, nüfusu da 100 milyona ulaşmış bir Türkiye hedefliyoruz" demişti.Genel başkanımızın bu konuşmasının ardından Nazillimizin İl olması için çalışmaların başlatılmasına yönetim kurulu toplantısında ve meclis toplantısında karar verildi.
 • 27.05.2022

  MHP GENEL SEKRETER YRD.İZMİR MİLLETVEKİLİ TAMER OSMANAĞAOĞLU VE MKYK ÜYELERİ DENİZ DEPBOYLU BURAK PEHİVAN AHMET SAVAŞ ÇOLAK MHP İL BAŞKANI HALUK ALICIK NAZİLLİ İLÇE BAŞKANI HASAN HÜSEYİN EREN VE PARTİ TEMSİLCİLERİ ODAMIZA ZİYARET ETTİ Y.K.BAŞKANI NURİ ARSLAN TARAFINDAN KARŞILANDI VİPTOPLANTI SALONUNDA MİSAFİRLERİMİZ AĞIRLANDI ODAMIZ BAŞKANI NURİ ARSLAN NAZİLLİNİN VE ÜYELERİN SORUNLARINI .İZMİR MİLLETVEKİLİ TAMER OSMANAĞAOĞLU 'na İLETTİ KONU HAKKINDA İSTİŞARE EDİLDİ NAZİLLİNİN İL OLMASI İÇİN GÖRÜŞLER İLETİLDİ 19 MADDEDEN OLUŞAN SORUNLAR DOSYASI TAKDİM EDİLDİ BAŞKAN ARSLAN ÇİFT HATLI TREN İHTİYACINI LOJİSTİK YÖNÜNDENDE İHTİYACİMIZ OLDUĞUNU BELİRTTİ OSB SANAYİ ALANI İHYACIMIZ OLDUĞUNU VE BUNUNLA İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ ODA BAŞKANI NURİ ARSLAN UZUN YAŞAM KÖYÜ PROJESİNİN SON DURUMU HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTI VE GÖRÜŞLERİNİ ALDI TANITIM FİLMİ İZLETİLDİ .İZMİR MİLLETVEKİLİ TAMER OSMANAĞAOĞLU NTO YK.BAŞKANI NURİ ARSLAN'a ÇALIŞMALARININ BAŞARILI OLDUĞUNU VE YAKINDAN TAKİP ETTİĞİNİ DİLE GETİRTİ VE SORUNLAR DOSYASININ SORUNLARI HAKKINDA HABERDAR OLDUĞUNU NAZİLLİNİN İL OLMASINI VE KONULARI MECLİSE TAŞIYACAĞINI VE ÇÖZÜM KONUSUNDA TAKİPCİSİ OLACAĞINI NAZİLLİ HALKI İÇİN SORUNLARI BİZZAT İLGİLENECEĞİ KONUSUNDA MİLLETVEKİLİMİZDEN OLUMLU SÖZ ALDIK KENDİSİNE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARAK UZUN YAŞAM SEPETİ TAKDİM ETTİK.
 • 27.06.2022

  NAZİLLİ TİCARET ODASI HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINDA GÜNDEMDE KONU OLAN NAZİLLİNİN İL OLMASI İÇİN ÇALIŞMALARIN BAŞLATILDIĞINI MECLİS ÜYELERİNE BİLGİLENDİRME YAPILDI VE KONU HAKKINDA KENDİLERİNDEN GÖRÜŞ VE ÖNERİLER ALINDI ÇALIŞMALARIN HEP BİRLİKTE DEVAM ETTİRİLMESİNE KARAR VERİLDİ
 • 29.06.2022

  ANKARA TOBB KONFERANS SALONUNDA EKONOMİ ŞURASI TOPLANTISINA CUMHURBAŞKANI YARD.SAYIN FUAT OKTAY'ın BAŞKANLIĞINDA ENERJİ ve TABİ KAYNAKLAR BAKANI SAYIN FATİH DÖNMEZ HAZİNE ve MALİYE BAKANI SAYIN DR.NURETTİN NEBATİ SANAYİ ve TEKNOLOJİ BAKANI SAYIN MUSTAFA VARANK TARIM ve ORMAN BAKANI SAYIN PRF.DR.VAHİT KİRİŞÇİ TİCARET BAKAN SAYIN DR.MEHMET MUŞ'un katılımı ile Ekonomi Şurası toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri ARSLAN katılım sağladı toplantıda söz alan Başkan ARSLAN konuşmasında Nazillinin ve üyelerimizin sorunlarını dile getirdi Nazilli Ticaret Odasının hazırladığı sorunlar dosyasını ve Nazillinin İl olması için hazırlanan çalışmayı başkanımız bakanlarımıza takdim etti.
 • 12.07.2022

  NAZİLLİ TİCARET ODASI HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINDA ALINAN KARARDA NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMU İLE ÇALIŞMAMIZ ODAMIZIN SOSYAL MEDYASINDA KURBAN BAYRAMININ 1.2.3. ve 4. günü NAZİLLİ İL OLSUN GÖRSELLERİ PAYLAŞIM YAPILMIŞTIR
 • 21.07.2022

  NAZİLLİMİZİN DÜNDEN BUGÜNE İL OLMAYI BEKLEYEN ŞEHRİMİZE YEREL YÖNETİM OLARAK ÇALIŞTAY ÖNCESİ TOPLANTI NAZİLLİ BELEDİYESİ NİKAH SALONUNDA YAPILAN TOPLANTIDA NAZİLLİ TİCARET ODASI Y.K.BAŞKANI NURİ ARSLAN'ın konuşmasında Nazilli’nin il olacağına Yürekten inanıyorum diyerek toplantının daha çok katılımla olması gerektiğinin altını çizerek şunları söyledi. “Her şeyden önce Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Böyle bir organizasyon yaptığı için İl olmaktan başka bir seçeneğimiz olmadığını görüyoruz. Ve her platformda bunu görmekte ve anlatmaktayız. Burası Vilayet olursa gelirimizi 10’a katlayacağından eminiz. Bakın az önce Başkanımız bir konuya değindi. 80’li yıllarda Afyon’dan Dinar’dan Nazilli’ye geliyordu diye. Bugün ne değişti. Siyasi ve Aydın’ın Merkez ilçe bazında baktığımızda gelirlerimizin kesildiği ve yetersiz kaldığını gördük. Neden burada az sayıda kişi yok onu da bir irdelemek gerekiyor. Siyasetçiler bölünmüş ve parçalanmışlığı görürse bizi pek dinlemezler ve açık söylemek gerekirse, bu mozaik bana yetersiz geldi. Ben şunu da söylemek istiyorum Nazilli İl olacaktır. ben buna inanlardan birisiyim”diyerek sözlerini tamamladı.
 • 21.07.2022

  İL OLMAK SANA YAKIŞIR NAZİLLİ İSTİYORUZ VE BEKLİYORUZ METNİ BASINA GÖNDERİLDİ GAZETELERDE YAYINLANDI
 • 22.07.2022

  NAZİLLİ BELEDİYESİ MECLİS SALONUNDA YAPILAN ÇALIŞTAY ÖNCESİ 2. TOPLANTIDA ALINAN ORTAK KARARDA; Nazilli Ticaret Odasının yetki ve sorumluluk alanının yedi ilçeyi de kapsaması ve siyaset üstü bir kurum olması nedeniyle platform çalışmalarının Ticaret Odası ev sahipliği ve koordinatörlüğünde yapılması kabul edildi.
 • 25.07.2022

  NAZİLLİ TİCARET ODASI TEMMUZ AYI MESLİS TOPLANTISINDA NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMU İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİREBİLMEMİZ İÇİN BÜTÇE KALEMİ AÇILACAĞINI MESLİS ÜYELERİNE SUNULDU VE GÖRÜŞLERİ ALINDI BUNDAN SONRAKİ ÇALIŞMALARI BERABER YÜRÜTÜLMESİ VE NAZİLLİMİZİN İL OLMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILMASINA KARAR VERİLDİ.
 • 28.07.2022

  NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMU NAZİLLİ TİCARET ODASI EV SAHİPLİĞİNDE TOPLANDI Nazilli Ticaret Odası koordinatörlüğünde yapılan toplantıda yedi ilçe tek yumruk oldu; NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN açılış konuşmasında; Aydın’ın doğusu olarak tanımlanan Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Bozdoğan, Yenipazar, Sultanhisar ve Nazilli İlçeleri, 1990 lı yılların ikinci yarısından itibaren özellikle ekonomik anlamda zayıflamaya, sermaye ve gelir kaybına uğramaya başlamıştır. Nazilli ve çevre ilçelerimizin refah düzeyi düşmüştür. Ayrıca Aydın ilinin büyükşehir yasası kapsamına alınmasının ardından kamu gelirlerinin paylaşımı ve dağıtımıyla ilgili şikayetler artmıştır. İlçe belediyeleri almaları gerektiğini düşündükleri pay ve gelirlerden mahrum olmuşlardır. Genel anlamda büyükşehir yasasıyla böyle bir ortamın amaçlanmadığı tahmin edilmekle beraber, Aydın gibi gelişmiş ilçelere ve ilçelerdeki yoğun nüfusa sahip olan iller için büyük şehir yasasının uygun olmadığı, olumlu sonuçlar vermediği, yeni durumun eskiyi aratır hale geldiği tecrübeyle sabittir. Ancak bu tespitlerimiz kesinlikle kişiler ile ilgili değildir. Makam sahiplerini eleştirmek, kurumları hedef göstermek gibi bir çabamız ve niyetimiz kesinlikle bulunmamaktadır. Çok net bir şekilde; Nazilli ve altı ilçemiz ile ilgili; sistemden ve mevzuattan kaynaklanan sorunlar nedeniyle çare aradığımızı söylemek istiyorum. Nazilli il olsun platformu olarak; Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Bozdoğan, Yenipazar, Sultanhisar ve Nazilli ilçelerinin, kendi yol haritasını, kendi kaderini belirleme zamanının geldiğini düşünüyoruz. Eskiye göre yerinde saydığını söylediğimiz Nazilli bu gün bile 40 il merkezinden daha büyüktür. Ancak Nazilli il olacaksa bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da komşu ilçeleri ve köyleri ile birlikte var olacaktır. Nazilli’nin vilayet olması konusunda birlikte hareket edeceğiz. Zorlukları nasıl birlikte omuzladıysak sefayı da birlikte süreceğiz. Nazilli’nin kazanımları hiç şüphe yok ki komşu ilçelerimizin de kazanımı olacaktır. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Eğer bu birlikteliğimizi koruyamazsak ve bu fırsatı kaçırırsak; çocuklarımıza, torunlarımıza bunun hesabını veremeyiz-dedi Sırayla konuşan Belediye Başkanları da; altı İlçe olarak Nazilli’nin il olmasına tam destek verdiklerini, büyükşehir yasası ile belediyelerin önemli bir gelir kaybına uğradığını, hizmet verme noktasında maddi zorluklar yaşadıklarını ifade ederek, özellikle sonradan mahalle yapılan köylerin bu durumdan en çok mağdur olan yerler olduğunu belirttiler ve bu durumun ancak Nazilli’nin il olması ile aşılabileceğini söylediler. Nazilli İl Olsun Platformu olarak çalışmaların devam ettirilmesine oy birliği ile karar verildi. Geniş katılımlı toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 • 28.07.2022

  Nazilli İl Olsun Platformu Çalışmaların program sonrası NTO Vip salonunda Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaç Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya Kuyucak Belediye Başkanvekili Nazilli Ticaret Odası Y.K.Başkanı Nuri Arslan ve Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Abak MHP İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Eren Nazilli Kent Konseyi Başkanı Gürkan Yenipazarlı Nazilli İİBF Öğretim Görevlisi Prof.Dr.Fatma Neval Genç'in katılımları ile toplantı devam ederek İçerik ve Usul Olarak Görüşülmesi Platform Katılımcılarının Tespitiyle İlgili Müzakere Bölge ile ilgili Dosya Hazırlanması Toplantı Gün ve Saatinin Kararlaştırılması Nazilli İl Olsun Platformu Nazilli Ticaret Odası ev sahipliğinde gündemdeki konuları görüşmek üzere toplanmış ve aşağıda yazılı kararlar alınmış olup bi sonraki toplantı tarihi 03.08.2022 Çarşamba saat:13.00 olarak karar alınmıştır.
 • 02.08.2022

  GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI SUZAN MİLLİ GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ve EKONOMİ POLİTİKALARI BAŞKANI KERİM ROTA GELECEK PARTİSİ ÇALIŞMA SOSYAL ve GÜVENLİK İZLEME KURULU BAŞKANI RAZİYE GÖK AKTAŞ AYDIN İL YÖNETİMİ SÖKE İLÇE BAŞKANI NAMIK KETHÜDA GERMENCİK İLÇE BAŞKANI LEVENT KILIÇ KUŞADASI İLÇE BAŞKANI RABİA TAŞDEMİR SULTANHİSAR İLÇE BAŞKANI MEHMET COŞKUN ve NAZİLLİ İLÇE BAŞKANI AYDIN ÖZSEPET NAZİLLİ TİCARET ODASINA ZİYARET ETTİLER ODAMIZ Y.K. BAŞKANI NURİ ARSLAN MİSAFİRLERİMİZİ VİP SALONUNDA AĞIRLADI GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KERİM ROTA VE BERABERİNDE GELEN HEYETİ ODAMIZ BAŞKANI ARSLAN NAZİLLİNİN VE ÜYELERİMİZİN SORUNLARINI AKTARDI KENDİLERİNDEN GÖRÜŞ ve ÖNERİLERİNİ ALDIK NAZİLLİMİZİN İL OLMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SUNARAK GÖRSELLERİMİZİ VE SLAYTLARIMIZI İZLETTİK ODAMIZ BAŞKANI ARSLAN GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KERİM beyden NAZİLLİMİZİN İL OLMASI İÇİN DESTEKLERİNİ TALEP EDEREK NAZİLLİ TİCARET ODASININ HAZIRLADIĞI SORUNLAR DOSYAMIZI NTO Y.K.BAŞKANI NURİ ARSLAN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KERİM ROTA'ya TAKDİM EDEREK ZİYARETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ.
 • 03.08.2022

  NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMU TOPLANTISI NAZİLLİ TİCARET ODASI VİP SALONUNDA YAPILDI TOPLANTIYA KATILIM SAĞLAYAN Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya Bozdoğan Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Sarıoğlu Nazilli Ticaret Odası Y.K.Başkanı Nuri Arslan ve Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Abak MHP İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Eren CHP İlçe Başkanı Serdar Alptekin İyi Parti İlçe Başkanı Mesut Öztunç AK Parti Buharkent İlçe Başkanı Uğur Kul Nazilli Kent Konseyi Başkanı Gürkan Yenipazarlı Nazilli İİBF Öğretim Görevlisi Prof.Dr.Fatma Neval Genç'in katılımları ile gündemdeki konu başlığı ile toplantı başladı; 1) Prof.Dr.Fatma Neval GENÇ tarafından çalışması yapılan “Nazilli’nin İl Statüsü Kazanmasına Dair Rapor” sunumu 2) Platform Üyelerinden Çalışmalar Hakkında Fikir ve Düşüncelerinin Alınması 3) Çalışmalarla İlgili Ortak Karar ve Hareket Yöntemlerinin Belirlenmesi Nazilli İl Olsun Platformu Nazilli Ticaret Odası ev sahipliğinde gündemdeki konuları görüşmek üzere toplanmış ve aşağıda yazılı kararları almışlardır. Prof.Dr.Fatma Neval GENÇ tarafından çalışması devam eden “Nazilli’nin İl Statüsü Kazanmasına Dair Rapor” sunumu ve raporun geliştirilmesiyle ilgili müzakere yapılmış olup konu ile ilgili alınan kararlar madde halinde PDF olarak eklenmiştir.
 • 05.09.2022

  NAZİLLİ’NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU ETKİNLİKLERİNDE NURİ ARSLAN İL VURGUSU YAPTI Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri, 5 Eylül de çelenk koyma töreniyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törenin ardından kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Kortej yürüyüşü sonrasında Adnan Menderes Üniversitesi, Nazilli Kaymakamlığı ve Nazili Belediyesi iş birliği, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Ticaret Borsası ve Nazilli Sümer Vakfı’nın katkılarıyla ilki hazırlanan ve üç gün sürecek olan Kurtuluşunun 100. Yılında Geçmişten Geleceğe Nazilli” sempozyumunun açılış töreni gerçekleştirildi ve hatıra para basma etkinliği yapıldı. Sempozyumun 2. gününde katılımcı olarak söz alan Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan; Nazilli Ticaret Odasının geçmişten bugüne üyeler ve bölgenin menfaati doğrultusunda yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı. Arslan; kurtuluşunun 100. Yıl dönümünde Nazilli’ye il olmanın yakışacağınıa ve Nazilli’nin il olması halinde; gencinden yaşlısına, tüccarından memuruna, köylüsünden kentlisine, ilkokul öğrencisinden üniversite öğrencisine kadar herkese dokunacak bir yatırım hamlesi başlayacağını söyledi. Arslan; uzun yıllardan beri hayalini kurduğumuz seviyeye hep birlikte ulaşacağımıza inanıyorum, bu konuda her kurumun ve kişinin güç birliği yapması gerekir- dedi.
 • 07.09.2022

  NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMUNUN ANKARA ZİYARETİNDE OLUMLU TEPKİLER ALINDI Nazilli İl Olsun Platformunun yerelde yaptığı çalışmalar ve hazırlanan rapor AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisinin üst düzey yöneticilerine takdim edildi Nazilli Ticaret Odası koordinatörlüğünde yapılan, yedi ilçe belediye başkanları ile platform üyelerinin katıldığı son toplantıda; Nazilli bölgesinin potansiyeli ve mevcut durumuyla ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlanması ve bu raporun parti yetkililerine sunulmasına karar verilmişti. Raporun geçtiğimiz gün Nazilli Ticaret Odasına teslim edilmesinin hemen ardından Nazilli İl Olsun Platformunu temsilen Ankara’ya yapılan ziyarete; Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet ERİM, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa ABAK, MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin EREN, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ve Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal YÜZÜGÜLER katıldılar. İlk olarak AK Parti Genel Merkezine yapılan ziyarette AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ ile görüşme gerçekleştirildi. Kendisine hazırlanan rapor sunuldu. Nazilli ve altı ilçeyle birlikte bu konuda oluşan güç birliği ve yapılan çalışmalar ayrıntılı olarak anlatıldı. Mehmet ÖZHASEKİ; Nazilli İl Olsun Platformunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve çalışmaların Ticaret Odası koordinatörlüğünde yürütülmesinin isabetli bir karar olduğunu, konuyu değerlendireceklerini, olumsuz bir durumun olmadığı kanaatını taşıdığını, zamanı geldiğinde Nazilli’nin Türkiye’de il olmayı hak eden ilk 10 ilçeden biri olduğu görüşünü ifade etti. Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir DURMAZ ve MHP MYK Üyesi Deniz DEPBOYLU ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede; kendilerine hazırlanan rapor sunuldu ve aynı şekilde Nazilli bölgesinin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte oluşturulan güç birliği neticesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Sadir DURMAZ ve Deniz DEPBOYLU; yapılan çalışmalardan haberdar olduklarını, Nazilli’nin 1937 yılından itibaren İl olmasıyla ilgili beklentisinin herkes tarafından bilindiğini, konuyla ilgili yaklaşımlarının olumlu olduğunu belirttiler. Ziyaretler toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 • 14.09.2022

  NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMU TARAFINDAN YAPILAN TOPLANTIDA ANKARA’DA YAPILAN TEMASLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ Nazilli Ticaret Odası koordinatörlüğünde üçüncüsü yapılan toplantıya çevre ilçe belediye başkanları ile parti temsilcileri katıldı Toplantıya; Buharkent, Kuyucak, Yenipazar ve Nazilli Belediye Başkanları katılırken Bozdoğan, Karacasu ve Sultanhisar Belediye Başkanları yoğunlukları nedeniyle katılamadılar. Altılı masa olarak tanımlanan partilerden Saadet Partisi, Demokrat Parti ile Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Nazilli ilçe başkanları da toplantıda hazır bulundu. Toplantıya katılanlara; geçtiğimiz günlerde Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezlerine yapılan ziyaretler hakkında bilgi verildi. Özellikle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ’nin “Nazilli’nin Türkiye’de il olmayı hak eden ilk 10 ilçeden biri olduğu görüşü” üzerinde duruldu. Parti yetkililerinden alınan görüş ve değerlendirmeler neticesinde, platformun çalışma stratejileri ve önümüzdeki günlerde yapılacak programlar hakkında değerlendirmeler yapıldı.Cumhur İttifakı ile görüşüldü, Millet İttifakı ile de görüşülecek Geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakını oluşturan Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi yetkilileri ile görüşüldüğü, önümüzdeki günlerde de Millet İttifakını oluşturan partilerin Genel Başkan veya tensip buyurulan parti yetkilileri ile de görüşmek üzere randevu alınmasına karar verildi. Bu çalışmaların mümkün olan en kısa sürede tamamlanması için altılı masayı oluşturan ve toplantıya katılan partilerin ilçe başkanları gerekli çalışmalara başlayacaklarını söylediler. Nuri ARSLAN; kurumlarda devamlılık esastır. Seçim sonuçları platform çalışmalarını etkilemez. Toplantıda bir açıklama yapan Nuri ARSLAN; Ticaret Odası olarak seçim süreci içinde olduklarını, doğal olarak seçimin sonucunun ne olacağı hakkında bir yorumda bulunamayacağını, ancak sonuç ne olursa olsun kurumlarda devamlılığın esas olduğunu, bu nedenle 1 Ekim’den sonra da Nazilli İl Olsun Platformunun aynı heyecan ve istekle çalışmalarına devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini söyledi. Toplantıda; Nazilli bölgesinin menfaatlerinin her şeyin üzerinde olduğu konusunda fikir birliğine varılırken, Nazilli halkının yanındaymış gibi gözüküp kişisel hesapları nedeniyle platform çalışmalarını haksız bir şekilde eleştiren ve kamuoyu oluşturmaya çalışanların amaçlarına ulaşamayacakları ifade edildi. Yapılacak çalışmalar ile ilgili olarak; Nazilli bölgesinin mevcut durumu ile potansiyelini ve sahip olduğu değerleri anlatan raporun geliştirilmesi yönünde karar alınırken bundan böyle yapılacak çalışmaların kurumsal düzeyde ve daha geniş kapsamlı yapılması yönünde görüş bildirildi. Geçmiş dönemlerde yapılan İl çalışmalarının bu gün yapılan faaliyetlerle aynı olmadığı, Nazilli ile birlikte altı ilçenin de bu konuda tek yumruk olduğu ve birlikte hareket edildiği göz önüne alındığından atılacak adımlardan daha olumlu sonuçlar alınacağı konusunda fikir birliğine varıldı.
 • 17.10.2022

  NAZİLLİ'MİZİN İL OLMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ Nazilli İl Olsun Platformu olarak  yerelde yaptığımız çalışmaları ve hazırladığımız raporu DEVA Partisi  Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Sayın Cem AVŞAR ve DEVA Partisi  Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanı Sayın Candan KARLITEKİN e takdim ettik. Ziyaret esnasında ayrıca Nazilli Ticaret Odasının hazırladığı üyelerimizin ve  bölgemiz sorunlarının çözüm önerilerini içeren sorunlar dosyayısını da teslim ettik.
 • 17.10.2022

  NAZİLLLİ’MİZİN İL OLMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ. Nazilli İl Olsun Platformu olarak yerelde yaptığımız çalışmaları ve hazırladığımız raporu Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Sayın Doğan DEMİR, Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Sayın Ayhan Sefer ÜSTÜN ve Gelecek Partisi Siyasi İşler Başkanı Sayın Mustafa Nedim YAMALI ‘ya takdim ettik. Ziyaret esnasında ayrıca üyelerimizin ve bölgemiz sorunları ile çözüm önerilerini içeren Nazilli Ticaret Odasının hazırladığı dosyayı Başkan ARSLAN kendilerini takdim etti.
 • 17.10.2022

  İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMUNU KABUL ETTİ Nazilli İl Olsun platform Üyeleri Tarafından Parti Genel Merkezine yapılan ziyarette bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında Sayın AKŞENER’e bilgi verildi. Nazilli İl Olsun Platformu olarak yerelde yapılan çalışmalar ve hazırlanan rapor Sayın AKŞENER’ e iletildi. Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri ARSLAN, üyelerin ve bölgenin sorunları ile çözüm önerilerini içeren bir dosya ile bölgede yetişen yerel ürünlerden hazırlanan “Uzun Yaşam Sepeti” ni Sn. AKŞENER’ e takdim etti. Nazilli İl Olsun Platformunu makamında kabul eden Sayın AKŞENER; Nazilli bölgesini ve bölgenin şartlarını iyi bildiğini, Nazilli’ nin il olması için yapılan çalışmaları değerli bulduğunu ifade etti.
 • 17.10.2022

  NAZİLLİ’NİN İL OLMASI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR Nazilli İl Olsun Platformu olarak yerelde yapılan çalışmalar ve hazırlanan rapor Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Sayın Mahmut ARIKAN, Saadet Partisi Ekonomik İşler Başkanı Prof.Dr. Sayın Sabri TEKİR’e takdim edildi. Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri ARSLAN ziyaret esnasında ayrıca üyelerimizin ve bölgemiz sorunları ile çözüm önerilerini içeren sorunlar dosyasını Sayın ARIKAN ve Sayın TEKİR’e takdim etti.
 • 17.10.2022

  NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMU GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR Platform üyeleri Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin UYSAL ve Demokrat parti kitle örgütleri başkanı sayın Cemal ENGİNYURT u ziyaret etti. Nazilli’nin il olması için bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verildi. Yerelde yapılan çalışmaları ve hazırlanan raporu sayın Uysala takdim edildi. Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri ARSLAN tarafından üyelerimizin ve bölgenin sorunları ile çözüm önerilerini içeren bir dosya ile bölgede yetişen yerel ürünlerden hazırlanan “Uzun Yaşam Sepeti” sayın UYSAL’a takdim edildi.
 • 17.10.2022

  CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMUNU MAKAMINDA KABUL ETTİ Nazilli İl Olsun platformu olarak Parti Genel Merkezinde yapılan toplantıda bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında sayın KILIÇDAROĞLU`na bilgi verildi. Yerelde yapılan çalışmalar ve hazırlanan raporu sayın KILIÇDAROĞLU`na sunuldu. Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri ARSLAN tarafından üyelerimizin ve bölgemizin sorunları ile çözüm önerilerini içeren sorunlar dosyamız ile bölgede yetişen yerel ürünlerden hazırlanan “Uzun Yaşam Sepeti” Sn. KILIÇDAROĞLU na takdim edildi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede yapılan çalışmalardan haberdar olduklarını dile getiren sayın KILIÇDAROĞLU, Nazilli’nin 1937 yılından itibaren İl olmasıyla ilgili beklentinin herkes tarafından bilindiğini, yapılan çalışmaların olumlu sonuçlanması yönünde temennilerini dile getirdi.
 • 23.10.2022

  İl olacak İlçeler belirlendi 23.11.2022 tarihli Manşet Gazetesi Haberinde; ORC Araştırma Şirketi Genel Müdürü Mehmet Pösteki, sosyal medya hesabından 2023 seçimlerine kadar il olacak ilçelerin listesini paylaştı. Son dönemlerde yaptıkları seçim anketleriyle gündeme bomba gibi düşen ORC Araştırma Şirketinde Genel Müdürü Mehmet Pösteki, seçime kadar il olması beklenen ilçelerin listesini paylaştı. Listede 12 ilçenin bulunduğu görülürken en dikkat çeken ise Nazilli oldu. Pösteki'nin açıkladığı listede Aydın'ın Nazilli ilçesinin de yer alması Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın AK Partiye geçmesiyle ilgili etkisinin olduğu düşünülüyor. Pösteki, bu ilçelerin 2023 seçimlerine kadar il olmasının beklendiğini açıkladı. İşte İl olması beklenen İlçeler; Nazilli - 160.581 Bodrum - 187.284 Tarsus - 347.314 Silopi - 141.621İnegöl - 286.848 Bandırma - 161.894 Ceyhan - 159.955 Polatlı - 127.526 Yüksekova - 119.194 Ereğli - 149.333 Alanya - 350.636 Çorlu - 284.907
 • 23.10.2022

  Nazilli Belediyesi’ni ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile yapılan istişare toplantısına odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri ARSLAN da katılım gösterdi. Toplantıda sayın VARANK, başkanımız Nuri ARSLAN tarafından her mecrada dile getirilen Nazilli Ticaret Odası tarafından hazırlanan Üyelerimizin sorunlarını, bölgemizin menfaati doğrultusunda talep ettiğimiz çalışmaları içeren sorunlar ve çözüm önerilerinin bulunduğu dosya sayın VARANK ‘a takdim edildi.Toplantıda Bakanımıza Nazillimizin İl olması için tekrar taleplerimizi ileterek görüşlerini aldık. Ayrıca coğrafi ve yöresel ürünlerden oluşan Uzun Yaşam Sepeti ARSLAN tarafından sayın Bakana sunuldu
 • 09.01.2023

  İyiparti Aydın Milletvekili Aydın Adnan SEZGİN Nazilli İyiparti İlçe Başkanı Durmuş KURAL ve yönetimi Nazilli Ticaret Odasına ziyaret ettiler.Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ve Meclis Başkanı Süleyman GÜRBÜZ misafirlerimizi karşılayarak NTO VİP Toplantı Salonunda ağırladı.Toplantıda Bölgemizin ve Nazilli'nin sorunları hakkında görüşülerek istişarede bulunuldu. NAZİLLİ’NİN İL OLMASI konusunda milletvekilimizden desteklerini talep ettik Sayın SEZGİN Nazilli Ticaret Odasında yapılan görüşmelerin verimli geçtiğini sorunların yakından takip ettiğini ve bizzat Meclise taşıyarak konuların çözümü için destek vereceğini belirtti. Sorunlar Dosyamızı kendilerine takdim ederek ziyaretlerinden dolayı Odamız Başkanı ARSLAN Teşekkür etti.
 • 19.01.2023

  Nazilli Ticaret Odası yönetim ve meclis üyeleri olarak İyi parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan SEZGİN’e ziyarette bulunduk. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Sayın SEZGİN’e , üyelerimizin , sorumluluk sahamızın sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak sorunları, çözüm önerileri ile beraber Sayın SEZGİN ‘e ilettik. Sorunlar dosyamızı kendilerine takdim ettik.NAZİLLİ’NİN İL OLMASI konusunda İYİ Parti Aydın milletvekilimizden desteklerini talep ettik
 • 19.01.2023

  Nazilli Ticaret Odası yönetim ve meclis üyeleri olarak Adalet ve kalkınma Partisi Aydın Milletvekillerine  ziyarette bulunduk.AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa SAVAŞ, Metin YAVUZ , Bekir Kuvvet ERİM, Rıza POSACI’ya TBMM’de yapılan ziyarette, üyelerimizin ve sorumluluk sahamızın sorunları ve çözüm önerilerini ilettik. Sorumluluk sahamızda tespit ettiğimiz sorunlar dosyamızı sayın vekillere takdim ettik. NAZİLLİ’NİN İL OLMASI konusunda AK Parti Aydın milletvekillerimizden desteklerini talep ettik
 • 19.01.2023

  Nazilli Ticaret Odası yönetim ve meclis üyeleri olarak Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekillerine ziyarette bulunduk.CHP Aydın Milletvekilleri Hüseyin YILDIZ ve Süleyman BÜLBÜL’e TBMM’de yer alan mecliste yapılan ziyarette, bölgelerarası dengesizliğe sebep olan sorumluluk sahamızın sorunlarını,çözüm önerileri ile beraber dosyamızı ilettik.NAZİLLİ’NİN İL OLMASI konusunda CHP Aydın milletvekillerimizden desteklerini talep ettik
 • 19.01.2023

  Nazilli Ticaret Odası yönetim kurulu meclis üyeleri ve odamız yetkilileri olarak TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M.Rıfat HİSARCIKLIOĞLU'na makamında ziyaret ettik.Odamız Başkanı Nuri ARSLAN Nazilli Ticaret Odasının projeleri hizmetleri ve çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı NAZİLLİ'nin İL OLMASI Konusunda çalışmalarımız olduğunu ileterek odamız başkanı ARSLAN konu ile ilgili TOBB Başkanımızdan görüşlerini alarak Kendilerine teşekkürlerimizi ilettik. üyelerimizin , sorumluluk sahamızın sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak sorunları, çözüm önerileri ile beraber Sorunlar dosyamızı kendilerine takdim ettik.Coğrafi işaretli yöresel ürünlerden oluşan UZUN YAŞAM SEPETİNİ hediye ettik.
 • 19.01.2023

  Ankara ziyaretinde Akparti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan,Nazilli Ticaret Odası YK. Başkanı Nuri Arslan, MHP İlçe Başkanı Hasan H.Eren ile birlikte Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u makamında ziyaret ettik Odamız Başkanı Nuri ARSLAN Nazilli Ticaret Odasının projeleri hizmetleri ve çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı Sorunlar Dosyası içinde önem arz eden NAZİLLİ'nin İL OLMASI Konusunda Ticaret Bakanımız sayın Mehmet MUŞ'dan desteklerini talep ettik
 • 26.04.2023

  AYDIN MİLLETVEKİLİ MUSTAFA SAVAŞ NAZİLLİ TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ ZİYARETTE MİLLETVEKİLİNE NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI KÜRŞAT ENGİN ÖZCAN, AK PARTİ NAZİLLİ İLÇE BAŞKANI VOLKAN BEYAZIT,YÖNETİM KURULU ÜYELERİ VE PARTİLİLER EŞLİK ETTİ Mustafa SAVAŞ Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, Meclis Başkanı Süleyman GÜRBÜZ ile NTO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri tarafından karşılandı. SAVAŞ yaptığı konuşmada; “ Meslek örgütleri ve Odaların tacir ve sanayicilerin sorunlarının çözümünde önemli görevlerinin olduğunu, bu nedenle başta Odalar Birliği olmak üzere bölgemizde ise Nazilli Ticaret Odasının bu konuda gerçekten dikkat çeken çalışmalarda bulunduklarını ifade etti. Hep birlikte yaşadığımız küresel kriz, pandemi süreci ve son olarak ülkemizde bir daha yaşanmamasını dilediğim deprem felaketinde Odalar gerek yardım kampanyasında, gerek konut kampanyasında sorumluluğu paylaştılar ve olumlu faaliyetlerde bulundular. Seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde aynı zamanda milletvekili adayı olarak bölgenin önemli meslek kuruluşlarından Nazilli Ticaret Odası’na arkadaşlarımla birlikte ziyarette bulunduk. Sayın ARSLAN ile Nazilli ve bölge için iktisadi anlamda yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alışverişi yaptık. Odanın hazırlamış olduğu Sorunlar Dosyası önümüzdeki dönem bölgeyle ilgili çalışmalarımızda bize yol gösterecektir. Sorunların çözümü ve Oda üyelerinin talepleri konusunda her türlü desteği vermeye hazırım, bu vesileyle Oda yönetimine ve Meclisine başarılar diliyorum” dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN; “ Ziyaretleri için AK Parti Aydın Milletvekili ve aynı zamanda TBMM 28.dönem Milletvekili Adayı Sayın Mustafa SAVAŞ’a teşekkür ediyorum. Sayın SAVAŞ’ a bölgenin sorunları ve çözüm önerilerimizi içeren bir dosya takdim ettik. Özellikle kendisine ilettiğimiz konular; Nazillinin İl olması yönündeki çalışmalarımız ve talepbimiz iletildi. Ayrıca Sayın Mustafa SAVAŞ’ a; Nazilli Ticaret Odası olarak kurumsal işbirliğine ve dayanışmaya her zaman açık olduğumuzu, bölgenin menfaati için çalışan her kişi ve kurumun yanında yer aldığımızı ve hizmet noktasında güç birliğine hazır olduğumuzu ifade ettik. Sayın Milletvekilimize ziyaretlerinden dolayı Oda Yönetim Kurulu ve Oda Meclisim adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 • 27.04.2023

  Yaklaşan seçimler nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Milletvekili adayı Sayın Deniz DEPBOYLU odamızı ziyaret etti. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ,Meclis Başkanı Süleyman GÜRBÜZ Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri tarafından ağırlandı Odamız Başkanı ARSLAN Sn. DEPBOYLU’ ya Nazilli nin İl olması için talepimizi ve çalışmalarımızı ileterek odamızın hazırladığı sorunlar dosyasını takdim etti.
 • 03.05.2023

  Yaklaşan seçimler nedeniyle İyi Parti Aydın Milletvekili adayı Sayın Ömer KARAKAŞ odamızı ziyaret etti. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ,Meclis Başkanı Süleyman GÜRBÜZ Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri tarafından ağırlandı Odamız Başkanı ARSLAN Sn.KARAKAŞ'a üyelerimizden gelen sorunlar ve çözüm önerilerini iletti Nazilli nin İl Olması için tekrar taleplerimizi çalışmalarımızı ileterek konu hakkında görüşlerini aldık ve odamızın hazırladığı sorunlar dosyasını takdim etti.
 • 05.07.2023

  AK PARTİ Aydın Milletvekilleri; Mustafa SAVAŞ, Ömer ÖZMEN ve Seda SARIBAŞ Ziyareti;NTO Yönetimi tarafından T.B.M.M. ne yapılan ziyarette; Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, Meclis Başkanı Süleyman GÜRBÜZ, Yön.Krl.Bşk.Yardımcıları Hasan Hüseyin EREN ile Gökhan YILDIZ ve Yön.Krl.üyeleri Serkan ÇELEN ile Özen AKGÜN hazır bulundular Milletvekilleri Mustafa SAVAŞ, Ömer ÖZMEN ve Seda SARIBAŞ’a yapılan hayırlı olsun ziyaretinde meclisin yeni yasama döneminde başarılı olmaları temennisinde bulunuldu.Tüm Milletvekillerine Nazilli Uzun Yaşam Köyü Projesi İle Nazilli Neden İl Olmalı Konusunda NTO Tarafından Hazırlanan Görsel Sunum Yapıldı Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN Ak Parti Aydın Milletvekillerine Sorunlar Ve Çözüm Önerileri Dosyası İle Nazilli’nin Neden İl Olması Gerektiği Hususunda Birer Dosya Takdim Etti ARSLAN konuşmasının devamında; Nazilli’nin il olmasını gerektiren bir çok sebep bulunduğunu, ancak özellikle manevi anlamda en önemli sebebin Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Nazilli ati’de vilayet olacaktır” sözü olduğunu ifade etti.. Bölgenin kalkınması için proje odaklı çalışmanın önemine inanan, her zaman güç birliğine önem veren bir yönetim anlayışımız oldu. Ziyaretimizde aynı zamanda kendilerine bölgemizle ilgili üyelerimizden gelen sorunlar ve çözüm önerilerini İstişarelerde bulunduk- dedi Milletvekilleri adına konuşan Mustafa SAVAŞ; Nazilli Ticaret Odası heyetinin ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti belirtti. Odanın çalışmalarında bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da talep edilmesi halinde bölgenin milletvekilleri olarak her türlü desteği vereceklerini, NTO tarafından kendilerine iletilen sorunları çözmek, talepleri yerine getirmek için gayret göstereceklerini söyledi.Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN Milletvekillerimize misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz-dedi.
 • 05.07.2023

  NAZİLLİ TİCARET ODASI Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, Meclis Başkanı Süleyman GÜRBÜZ, Yön.Krl.Bşk.Yardımcıları Hasan Hüseyin EREN ile Gökhan YILDIZ ve Yön.Krl.üyeleri Serkan ÇELEN ile Özen AKGÜN CUMHURİYET HALK PARTİSİ Aydın Milletvekilleri Bülent TEZCAN, Süleyman BÜLBÜL, Hüseyin YILDIZ ve Evrim KARAKOZ ile Kocaeli Milletvekili Nail ÇİLER’e yapılan hayırlı olsun ziyaretinde meclisin yeni yasama döneminde başarılı olmaları temennisinde bulunuldu.Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN CHP Aydın Milletvekillerine Sorunlar Ve Çözüm Önerileri Dosyası İle Nazilli’nin Neden İl Olması Gerektiği Hususunda Birer Dosya Takdim Etti Özellikle üyelerimizden gelen talepleri ve çözüm önerilerini içeren sorunlar dosyamız ile Nazilli’nin İl Olması hususunda hazırlanan raporu takdim ettik.Bu sorunların çözülmesi durumunda Nazilli bölgesi ekonomik anlamda önemli yatırımlara ev sahipliği yapacaktır diye düşünüyoruz.Milletvekillerimize misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz-dedi.Gerçekleşen ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden milletvekilleri, Nazilli bölgesinin sorun ve ihtiyaçlarının T.B.M.M’de dile getirilmesi, çözüm bulunması için gayret göstereceklerini söylediler.
 • 5.07.2023

  NAZİLLİ TİCARET ODASI HEYETİ ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ MERKEZİNDE M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ Nuri ARSLAN yapılan ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; çatı kuruluşumuz olan Odalar Birliği merkezinde yani bir anlamda Ankara’ daki evimizde bulunmaktan mutluyuz. Buraya Sayın Başkanımızı ziyaret etmek ve aynı zamanda Oda’nın faaliyet ve projeleri ile ilgili yaptığımız çalışmaları ayrıca bölgenin ihtiyacı olan sorunları ve çözümü hakkında bilgi vermek amacıyla geldik.Nazilli Ticaret Odası tarafından hazırlanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri ve Nazilli’nin Neden İl Olması Gerektiği Hususunda Birer Dosya takdim ettik.Bölgedeki sorunlarımızın devam ettiğini, bu konuların ancak Nazilli’nin il olması halinde çözülebileceğine inandığımızı söyledik. Bu vesileyle misafirperverlikleri için Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile GTİ Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu başkanı Arif PARMAKSIZ’ a teşekkür ediyoruz-dedi.M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU; öncelikle yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Odalar ve Borsalar Birliği Yönetimi olarak kendilerine iletilen her konuyu yetki ve imkanları dahilinde çözüme kavuşturmayı ilke edindiklerini, ancak bazı hususların kanun değişikliği gerektirdiğini, bu nedenle zaman içinde çözüme ulaştıklarını söyledi.Nazilli Ticaret Odası yönetiminin sürekli olarak proje ve hizmet üreten bir Oda hüviyetini kazandığını söyleyen Hisarcıklıoğlu bu anlamda bölgenin şanslı olduğunu ifade etti. Kendilerine iletilen her konunun takipçisi olduklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu Nazilli Ticaret Odası tarafından dile getirilen hususlarla ilgili işbirliği ve desteklerinin devam edeceğini söyledi.
 • 04.09.2023

  CHP'li Bülbül'den Nazilli'nin il olması için kanun teklifi CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Süleyman Bülbül, Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde Nazilli’nin il olması ile ilgili hazırladığı kanun teklifini Meclis’e sundu CHP’li Bülbül kanun teklifinin gerekçesinde “Büyük Menderes Havzası tarih boyunca hep önemli bir coğrafya olmuş, insanlığın gelişiminde öncü rol oynamıştır. Bu havzanın önemli merkezi yerleşim alanlarından birisi Nazilli ve çevresidir. Günümüzde de çok iyi korunmuş anıt yapıları ile Türkiye’nin en önemli arkeolojik yerlerinden biridir. 2009'da UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Afrodisias, 2017'de ise Dünya Mirası olarak tescil edilmiştir. Bölgenin kalkınması açısından ve ekonomik nedenlerle, verdiğimiz kanun teklifi değerlendirilerek Nazilli’nin il yapılması, kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Nazilli Sümerbank’ı açarken Nazilli için söylediği ‘istikbalde vilayet olacaktır’ sözünün de gerçekleşmesini sağlayacaktır. Büyük önderimizin vasiyeti Cumhuriyetimizin 100. yılında Nazilli il yapılarak yerine getirilecektir” dedi. NAZİLLİ İL STATÜSÜNDE OLURSA ÜLKEYE KATTIĞI EKONOMİK DEĞER ARTAR CHP’li Süleyman Bülbül, “Maiandros (Büyük Menderes) ve Harpasos (Akçay) gibi stratejik nehirlerin geçtiği topraklarda yer alan Nazilli ve çevresi pek çok antik kent, kırsal yerleşim, kale ve höyük barındırmaktadır. Menderes ırmağının beslediği Nazilli’nin geniş ovalarında ve dağlarında dünyada da marka haline gelmiş olan ve ihracatı 100 milyon doları bulan “Sarı Lop” incir üretilmektedir. Ağırlıklı olarak pamuk, çilek, yonca, mısır, zeytin ve kestane hem yurtiçi tüketiminde hem de yurtdışı ihracatında önemli rol oynayan marka tarım ürünleridir. 1934 yılında kurulan dünya üzerinde sayılı kurumlardan olan Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü pamuk konusunda bilimsel araştırmalar yaparak hem daha kaliteli pamuk üretilmesine hem de pamuk çekirdeği üretimiyle verimin daha fazla olmasında büyük katkı sağlamaktadır. Karya döneminden Nysa antik kenti ile Mastaura Antik kentinde yapılan kazı çalışmaları sonrasında Roma mimarisinin dünya üzerindeki en iyi örneği kabul edilen Kolezyum’un bir benzeri 2 bin 700 yıllık arena ortaya çıkmasıyla arkeolojik açıdan olmakla beraber birçok değere sahiptir. İl statüsü kazanacak olan bir Nazilli hem daha çok turist çekecek hem daha fazla gelir elde edecek, böylece katma değeri güçlü bir il olarak ülke ekonomisinin bu zor zamanında destek sağlayacaktır” açıklamasını yaptı. İKTİDAR NAZİLLİ İÇİN YILLARDIR VERDİĞİ SÖZÜ TUTMALI İktidarın Nazilli’yi il yapacağı yönündeki vaatlerinin sadece seçim döneminde öne sürdüğünü ancak yıllardır tek bir adım atmadığını belirten CHP’li Bülbül, “Hatta CHP ve İYİ Parti oylarıyla seçilen Belediye Başkanı, seçmen iradesine ihanet ederek AKP’ye geçerken bu durumu, iktidardan Nazilli’nin il olması sözünü aldığını vererek açıklamıştır. Tüm bu olgular önümüzdeyken AKP’li Aydın Milletvekilleri eğer Nazilli’nin il olması konusunda samimi ve dürüstlerse kanun teklifimize destek verip Nazilli’nin il statüsüne geçirilmesinde ellerini taşın altına koyarlar” ifadelerini kullandı.YENİ İL NAZİLLİ VE İLÇELERİ CHP’li Süleyman Bülbül, “Değişen ve her geçen gün zorlaşan ekonomik şartlar için yeni kalkınma modelleri ortaya koymak zorundayız. Kalkınmanın temelini şehirlerimizden ve üretimden başlatmazsak bu zorlu süreç ne yazık ki bitmeyecek. Nazilli’nin il olmasını talep ettiğimiz kanun teklifini hazırlarken çevresindeki ilçelerimizle birlikte ilgi odağı olmasını, turizmden, sanayiye, ulaşımdan, kentleşmeye kadar birçok hususu göz önünde bulundurduk. Nazilli il olduğunda Kuyucak, Buharkent, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar, Sultanhisar ve Nazilli’ye sınır İzmir’den Beydağ ve Kiraz ilçelerinin birleştiği bir kent, bölgenin incisi durumuna gelecektir” dedi.
 • 26.09.2023

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nuri Arslan Sorumluluk sahamızda bulunan Karacasu ilçemize yeni atanan Kaymakam Sn. Mehmet Gündoğdu ‘ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Odamız başkanı ARSLAN Nazilli ve sorumluluk sahamızdaki sorunları ve çözüm önerilerini ileterek çalışmalarımız hakkında bilgilendirme yaptı ve projelerimizden bahsetti.Odamızın hazırladığı sorunlar dosyasını başkan ARSLAN Karacasu Kaymakamı Sn. Mehmet Gündoğdu'ya takdim etti teşekkürlerini iletti.
 • 27.09.2023

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nuri Arslan Sorumluluk sahamızda bulunan Bozdoğan ilçemize yeni atanan Kaymakam Sn. İbrahim Gökçe ‘ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Odamız başkanı ARSLAN Nazilli ve sorumluluk sahamızdaki sorunları ve çözüm önerilerini ileterek çalışmalarımız hakkında bilgilendirme yaptı ve projelerimizden bahsetti.Odamızın hazırladığı sorunlar dosyasını başkan ARSLAN Karacasu Kaymakamı Sn. Mehmet Gündoğdu'ya takdim etti teşekkürlerini iletti.
 • 28.09.2023

  Saadet Partisi Bursa Milletvekili Sn. Mehmet ATMACA, Saadet Partisi İl ve İlçe başkanları ile beraberindeki heyet, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nuri ARSLAN’ ı makamında ziyaret ettiler Görüşmede Başkan ARSLAN Nazilli'nin ve sorumluluk sahamızdaki ilçelerle ilgili sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi ve her plafromda sorunları dile getirdiğini söyleyen Başkan ARSLAN Nazilli İl Olsun platformu ile ilgili çalışmalarımızın durumu hakkında bilgilendirdik konu hakkında istişare yapıldı Nazilli Ticaret Odasının hazırladığı sorunlar dosyasının içinde konuların detaylı belirtildiğini aktarak Odamız Başkanı Nuri ARSLAN Dosyayı Saadet Partisi Bursa Milletvekili Sn. Mehmet ATMACA'ya takdim ederek ziyaretleri için kendilerine teşekkür etti.
 • 23.10.2023

  Ankara Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İkiz Kulelerde Ege Bölgesi Toplantısına TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU 'nun başkanlığında yapıldı toplantıya Ege Bölgesindeki Oda ve Borsa Başkanlarının katıldığı toplantıda; TOBB’un çalışmalarına ilişkin sunumlar yapıldı. Toplantıda, sektörel, bölgesel sorunlar ve talepler değerlendirildi. Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN katıldı toplantıda söz alan Odamız Başkanı ASLAN konuşmasında Nazilli Ticaret Odasının projeleri hizmetleri ve çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı Başkan ARSLAN Nazilli'nin İl Olmasını deyindi ve bazı konuların Nazilli'nin il olması halinde çözülecek konular olduğunu belirtti. Bölgemiz üretim ve imalat için her türlü avantaja sahiptir.Bu konuda ve her konuda işbirliğine açık olduğumuzu söylemek istiyorum. Çalışmalarımız devam etmektedir.Toplantıya ev sahipliği yapan ve bizleri ağırlayan Sayın Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum dedi.
 • 23.10.2023

  Aydın AK Parti Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa SAVAŞ, AK Parti Milletvekili Ömer ÖZMEN ve AK Parti Milletvekili Seda SARIBAŞ, NTO Başkanı Nuri ARSLAN’ ı ayrı ayrı makamlarında kabul ettiler Nuri ARSLAN konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Nazilli Ticaret Odası’nın sorumluluk alanı içinde yürüttüğümüz faaliyet ve projeler hakkında sayın vekillerimizi bilgilendirmek, bundan sonra yapılması gereken çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Nazilli'nin il olması için tekrar desteklerini istedik Milletvekillerimizden Nazilli il olması halinde çözülecek bazı konuların olduğunu dile getirdik.Bölgemizin kalkınması, sorunların çözümü noktasında milletvekillerimizin desteklerini önemsiyoruz dedi. Gazi Meclisimize ziyarette bulundum. Sayın Mustafa SAVAŞ’a Sn.Ömer ÖZMEN ile Sn.Seda SARIBAŞ'a Nazilli Ticaret Odası Y.K.Başakanı Nuri ARSLAN Milletvekillerimizi misafirperverlikleri için Teşekkürlerimizi ilettik dedi.
 • 31.10.2023

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ve Yönetim Kurulu Üyemiz Serkan SAYGILI Buharkent Kaymakam V. Sn. Cuma OMURCA’yı makamında ziyaret ettiler.Odamız başkanı ARSLAN Nazilli ve sorumluluk sahamızdaki sorunları ve çözüm önerilerini ileterek çalışmalarımız hakkında bilgilendirme yaptı ve projelerimizden bahsetti.Odamızın hazırladığı sorunlar dosyasını başkan ARSLAN Buharkent Kaymakam V. Sn. Cuma OMURCA’yı takdim etti teşekkürlerini iletti.
Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?