Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Sayısının Yetersizliği, Donanım Eksikliği Ve Nitelikli Eleman Eksikliği Hakkında

Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Sayısının Yetersizliği, Donanım Eksikliği Ve Nitelikli Eleman Eksikliği Hakkında


Nedeni: .......

Durum: Devam Ediyor

 • 28.05.2013

  Aydın Milletvekili A. Gültekin Kılıç, Nazilli Belediye Başkanı ile yapılan görüşmede işbirliği ve güç birliği çalışmaları ve ileriye dönük projeler hakkında görüşme yapıldı.
 • 29.05.2013

  Nazilli İİBF Dekanı Ertuğrul Yapılan ziyarette üniversite sanayi işbirliği için yapılabilecek çalışmalar görüşüldü
 • 03.06.2013

  Odamız 1. meslek komitesinin tavsiyesi niteliğindeki kararın müzakeresi neticesinde, üyelerimizin ihtiyaç duyduğu vasıflı eleman ihtiyacını karşılamak üzere ilçemizde UMEM Projesinin işletilmesine ve gerekli taleplerin toplanmasına karar verildi.
 • 08.07.2013

  1. meslek komitesinin kalifiye eleman talebiyle ilgili olarak, yapılacak meclis toplantısına Çalışma ve İŞKUR müdürünün davet edilerek UMEM ve İş Başı eğitim programları hakkında bilgilendirme yapmasına karar verildi.
 • 05.08.2013

  Dayanıklı tüketim malları ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren üylerimizden mobilya mobilya montaj ve mobilya taşıma elemanı yetiştirilmesi ile ilgili kurs açılması ile ilgili Nazilli İŞKUR müdürlüğü ve Nazilli Halk Eğitim Müdürlüğü ile görüşme yapılmasına karar verildi.
 • 19.09.2013

  TOBB Yöetim Kurulu üyeliğini seçilen Necdet Özer'i ziyaret eden yönetim kurulu başkanı, bölge iş adamlarının yaşadığı sorunların TOBB'a iletilmesi konusunda sayın Özer'in önemli bir görevi olduğunu belirtti. İlk ve en önemli sorunlardan biri olan kalifiye eleman bulmada yaşanan sıkıntının giderilmesi konusunun TOBB'a iletilmesi konusunda desteklerini beklediğini dile getirdi.
 • 15.11.2013

  Bölgesel Sorunlar ve Çözüm Önerileri Raporu: Rapor sonuçlarının etkinliği takip edilmektedir. Meslek liselerinin sorunlarına da değinilmiştir.
 • 22.12.2013

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Yapılan görüşmede sorunlar dosyamız kendisine teslim edildi.
 • 10.01.2014

  MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile Yapılan görüşmede bölgemiz sorunları ve çözüm önerilerini içeren rapor hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda ticaret hacminin artırılması noktasında nitelikli eleman yetersizliği konusunda bilgilendirme yapıldı.
 • 11.02.2014

  Toplantıya Sn. Kaymakam, Sn. Nazilli ticaret Odası Başkanı, Sn. Milli Eğitim Müdürü, Sn. Halk Eğitim Müdürü, Sn. İşkur Müdürü, Ticaret Odası meslek komitesi temsilcileri, Esnaf Odası temsilcileri, mesleki eğitim veren okulların temsilcileri ve GEKA (Güney Ege Kalkınma Ajansı) temsilcisi katılmışlardır.Nazilli Kaymakamlığı başkanlığında yapılan İşsizlik Sorunu ve Çözüm Önerileri” gündemiyle gerçekleştirilen toplantıya katılan yönetim kurulu başkanımız işsizlik sorununun çözümü noktasında genç nesilin meslek liselerine yönlendirilmesi gerektiğini vurgulamıştır.Meslek lisesi sorunlarına dile getirilerek bu konuda çalışmaların artırılması görüşülmüştür.
 • 09.05.2014

  Bozdoğan Kaymakamı ile yapılan toplantıda işsizlik sorununun mesleksizlikten kaynaklandığını ifade eden yönetim kurulu başkanı gençlerin meslek liselerine özendirilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğine ve nto olarak imkanlarımız dahilinde her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtti.
 • 13.5.2014

  Yenipazar Kaymakamı ile yapılan toplantıda işsizlik sorununun mesleksizlikten kaynaklandığını ifade eden yönetim kurulu başkanı gençlerin meslek liselerine özendirilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğine ve nto olarak imkanlarımız dahilinde her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtti.
 • 27.10.2014

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Aydın Milletvekili Gültekin Kılıç, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Yapılan toplantıda Nazilli nin vizyonuna yakışan yeni hizmet binasının yapılması gerektiği hakkında görüşme yapıldı. Ayrıca yapılan toplantıda; 1-Niteliksiz işgücü sorununa değinildi. Üreticilerin vasıflı eleman konusunda büyük sıkıntılar yaşadığının altını çizdi. Sorunun en büyük nedenini ise meslek liselerinin amacına uygun bölümler açmamasına bağlı olduğunu belirtti. 2-Nazilli de verimli tarım alanlarının sanayi alanlarına dönüştürülmesinden dolayı 150 ye yakın yatırımcının yer ve arazi sıkıntısından dolayı yeni yerler açamadığını belirtti. Bu sorunun giderilmesi için bürokratik engeller olduğunu sözlerine ekledi
 • 09.12.2014

  Meslek liseleri ile ilgili sorunlar hakkında görüşme yapıldı. Uzun zamandır işsizlikle mücadele eden, işsizlik sorununun mesleksizlik sorunundan kaynaklandığını ve suç oranlarını artırdığını her ortamda dile getiren NTO, mesleksizlik sorununun da mesleki eğitim veren kurumların hem donanım hem de eğitim kalitesinin artırılması ile aşılabileceğine inanıyor. Nuri Arslan"Çalışabilir yaştaki nüfusumuzun mesleğinin olmaması bu durumu avnataj olmaktan ziyade tehkilei kılmaktadır. Çünkü mesleği olmayan insanın çalışması , çalışmayan insanın da kendisine ya da ailesine faydalı olması beklenemz. Bu sebeple NTO olarak mesleki eğitim veren okullarımızın yeni müdürlerine ziyaret düzenledik" dedi
 • 13.01.2015

  kent konseyi yürütme kurulu ile yapılan toplantıda nitelikli eleman yetersizliği ve meslek liselerinin özendirilmesi konularında iş birliği yapılması yönünde fikir birliğine varıldı
 • 02.02.2015

  TOBB, Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Baknalığı, İŞKUR, TOBB-ETÜ iş birliğinde uygulanmaya devam eden UMEM BECERİ 10 Projesi İcra Kurulu tarafından 29.12.2014 tarihinde yapılan toplantıda potansiyeli bulunan Türkiye genelşindeki 8 ilçede kurs yönetimi oluşturulmasına ve kurs işlemlerinin ilçe bazında yürültülmesine karar verilmiştir. Bu ilçelerden birinin Nazilli olduğu belirtilmiş Kurs yönetim kurulunda odamızı temsilen Genel Sekreter Eray Rüştü Taka görevlendirilmiştir.
 • 13.02.2015

  Endüstri Meslek Lisesi Müdürü İsmail Şimşek ile yapılan toplantıda meslek liselerinin özendirilmesi konusunda istişare yapıldı iş birliğinin artırılması yönünde fikir birliğine varıldı
 • 06.03.2015

  Aydın oda ve borsaları ile güç birliği toplantısında *Nitelikli iş gücü sıkıntısı ve istihdam garantili kursların uygulanmasında yaşanan güçlükler
 • 15.05.2015

  İstihdama Yönelik Ortak Adım Projesi kapsamında Nazilli EML'nin önemli bir eksiği olan CNC Torna Tezgahı ve buna bağlı bilgisayar ve ekipmanları kazandırılması yönünde proje onaylandı
 • 20.05.2015

  ilçe milli eğitim müdürü, esnaf oda başkanları, okul müdürleri rehber öğretmenlerle yapılan toplantıda orta okul son sınıf öğrencilerinin meslek liselerine özendirilmesi yönünde istişare gerçekleştirildi.
 • 03.12.2015

  Yeni seçilen Aydın Milletvekillerine yapılan ziyarette bölge sorunlarımız hakkında bilgilendirme yapıldı işsizliğin önlenmesi noktasında meslek liselerinin önemi vurgulandı. Ayrıca üyelerimizin sürekli dile getirdiği nitelikli eleman ihtiyacının giderilmesi noktasında meslek liselerinin gerekliliği aktarıldı.
 • 26.01.2016

  Sorumluluk Sahasını İlgilendiren 18 Maddelik Sorunlar Dosyası Ele Alındı. Toplantıda; 10-Bölgemizde bulunan Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin Sayısının Eksikliği ve Donanım Yetersizliği * * Bölgede bulunan Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin sayısının eksikliği ve donanım yetersizliği konusu da çözüme kavuştu. Meslek Liseleri TOBB a devredilmesine karar verildi. Ayrıca ortağı olduğumuz GEKA projesi; İstihdama Yönelik Ortak Adım Projesi ile istihdam ve nitelikli iş gücünü artırmaya yönelik büyük bir adım atılması sağlanmıştır.
 • 31.08.2016

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan görüşmede Meslek liselerinin TOBB a devredileceği, mesleki eğitim gören öğrenciler eğitimlerini çalışma hayatı ile birleştirerek uygulamalı hale getirileceği belirtildi. Milli Eğitim Bakanı yaptığı konuşmada MEB a bağlı meslek liselerini devretmeye hazır olduğunu belirtti. Her zaman odamız sorunları arasında yer alan mesleki eğitim veren kurumların önündeki engellerin kaldırılması ve uzun vadede nitelikli işgücü sorunun azalması hakkında önemli bir adım atılmıştır. 27.08.2016 tarihli resmi gazetede yayınlanan eğitim-öğretim desteği tebliğine göre organize sanayi bölgeleri dışındaki özel her türdeki mesleki ve teknik liselerde öğrenim gören her bir öğrenciye eğitim gördüğü alan göre 6300 tl ye kadar destek veirlmesi karara bağlanmış ve özel meslek liselerinin kurulması için ilk somut adım atılmıştır
 • 01.02.2017

  AKP Aydın Milletvekili Mehmet ERDEM Akp İlçe Bşk. Ramazan SATILMIŞ ile yapılan görüşmede Nazili ve NTO sorumluluk sahasındaki ilçelerin sorunları ile ilgili hazırlanan raporun içinde yer alan Bölgemizde bulunan teknik endüstri meslek liselerinin sayısının yetersizliği ve donanım eksikliği sayın vekile aktarıldı.
 • 06.02.2017

  Aydın Büyükşehir Belediyesi / Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU ile yapılan görüşmede 1.Bölgemizde bulunan Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin Sayısının Yetersizliği ve Donanım Eksikliği sorunumuzunda içinde bulunuduğu Bölgesel Sorunlar ve Çözüm Önerileri Dosyası: Sayın Çerçioğluna teslim edildi.
 • 13.02.2017

  Sayın Kaymakam tarafından yapılan iadei ziyarette yönetim kurulu başkanı Nuri ARSLAN bölge sorunlarının yanısıra "İstihdam seferberliği kapsamında Nitelikli eleman eksikliği en önemli sorundur. Bu sorun ile Meslek Liselerine olan ihtiyaç da artmıştır. İlk olarak toplumda "Başarısız öğrencilerin Meslek Lisesine gittiği "algısı yıkılmalı ve bu okullar cazip hale getirilerek çıtası yükseltilerek nitelikli iş gücünün önü açılmalıdır", şeklinde görüşlerini dile getirdi.
 • 18.03.2017

  Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri ARSLAN, Meclis Başkanımız Gürdal YÜZÜGÜLER Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ’ nin katılımıyla Aydın ANEMON OTEL’ de gerçekleşen ‘Ekonomi ve yaklaşan Referanduma İlişkin Bilgilendirme Toplantısı’ na iştirak ettiler. Toplantıda Ekonominin dünü, bugünü, yarını ile ilgili bir konuşma yapan Bakan ZEYBEKCİ yaşanan darbe ve terör olaylarından sonra ülke Ekonomisinin zorlu bir süreçten geçtiğini ancak Birlik, Beraberlik ve Dayanışma ile bu zorlukların üstesinden gelineceğini belirtti. Başkan ARSLAN Nazilli ve odamız sorumluluk sahasındaki 6 ilçe sorunlarının yer aldığı raporu ZEYBEKCİ’ ye takdim etti ve Bölgesel sorunların çözüme kavuşması adına kendisine talepte bulundu. Dosyayı inceleyen ZEYBEKCİ gerekenin yapılacağını söyledi.
 • 25.07.2017

  TOBB Müşterek Konsey Toplantısında Konsey üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN söz alarak nitelikli eleman eksikliği konusunda bilgilendirme yaptı.
 • 14.08.2017

  Bölgemiz ve aynı zamanda ülkemizdeki üretim ve imalat sektörünün ihtiyaç duyduğu teknik eleman (ara eleman) ihtiyacına dikkat çekmek bunun yanında iş ve meslek hayatında başarılı olmuş Endüstri Meslek Lisesi mezunlarını tanıtmak suretiyle ve bu okullara talebi artırmak ve üreten bir ülke olabilmemiz için E.M.L.'nin önemini belirtmek amacıyla kamu spotu hazırlanmasına
 • 16.08.2017

  Sayın KÖŞGER’e, Odamız Başkanı ARSLAN sorumluluk sahamızdaki bölge sorunlarından bahsetti. Meslek Liselerinin önemini ve daha cazip hale getirilmesi gerektiğini vurguladı. İş dünyası göz önünde bulundurulduğunda Kaynakçılık, CNC, Otomotiv, Elektrik vb. bölümlerde üretim yapacak nitelikli elemanın gerekliliğini ve eğer Meslek Liselerine gereken önem verilmezse ileriki yıllarda istihdam edilecek vasıflı personel yetersizliği ile karşı karşıya kalınacağına dikkat çekti. Nazilli Ticaret Odası olarak faaliyetlerimiz ve projelerimiz hakkında bilgi veren ARSLAN, Sayın Valimizin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek iş birliği içerisinde hizmet etmek istediklerini ifade etti Yavuz Selim Köşger, Nazilli Aydınımızın önemli ve en büyük ilçelerimizden biridir. Nazilli'yi biliyoruz, tanıyoruz. Bugün de Nazilli hakkında güzel bilgiler aldık. Bizim amacımız ilçelerimizi, şehrimizi, Türkiye'mizi bulunduğu yerden daha iyi yerlere getirebilmek. Bu bağlamda Nazilli'de ekip arkadaşlarımızla birlikte güzel işler yapacağız. Bütün kurum ve kuruluşlarla uyum ve düzen içinde daha iyi bir Nazilli, Aydın ve Ülkemiz için çalışacaklarını söyledi.
 • 07.02.2018

  TOBB ODA-BORSA YÖNETİM KURULU BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISINDA Söz alan yönetim kurulu başkanı Nuri ARSLAN Meslek Liselerine gereken önemin verilmediğini, istihdam edilecek vasıflı personel yetersizliği artarak devam ettiğine dikkat çekti
 • 27.04.2018

  istihdam edilecek nitelikli eleman yetersizliğinin bütün iş kollarında artarak devam ettiği tüm katılımcılar tarafından tespit edilmiş , EML'ne öğrencileirn özendirilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varılmıştır.
 • 28.05.2018

  İyi parti Aydın 1. Sıra milletvekili adayı emekli büyükelçi Aydın Adnan Sezgin ve İyi Parti İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ile yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri dosyasında yer alan nitelikli eleman yetersizliği ve Meslek Liselerine öğrencilerin özendirilmesi gerektiği konusunda destekleri istendi
 • 04.06.2018

  Ak Parti Aydın Milletvekili Ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Savaş ve Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Sayar ile yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri dosyasında yer alan nitelikli eleman yetersizliği ve Meslek Liselerine öğrencilerin özendirilmesi gerektiği konusunda destekleri istendi
 • 08.06.2018

  Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri dosyasında yer alan nitelikli eleman yetersizliği ve Meslek Liselerine öğrencilerin özendirilmesi gerektiği konusunda destekleri istendi
 • 20.06.2018

  CHP Aydın Milletvekili adayları Süleyman BÜLBÜL, Özlem Burcu UĞAN SEVİM ve ilçe yönetimi ile yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri dosyasında yer alan nitelikli eleman yetersizliği ve Meslek Liselerine öğrencilerin özendirilmesi gerektiği konusunda destekleri istendi
 • 17.09.2018

  istihdam edilecek nitelikli eleman yetersizliğinin bütün iş kollarında artarak devam ettiği tüm katılımcılar tarafından tespit edilmiş , EML'ne öğrencileirn özendirilmesi gerektiği konusunda lobicilik faaliyetlerinin artırılması gerektiğinin önemine değinildi.
 • 31.10.2018

  Nazilli ve bölgesini temsilen Ankara’ya giden heyet TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU tarafından karşılandı. Hisarcıklıoğlu’na Oda’nın projeleri hakkında bilgi verilirken bölgenin sorunları ve üyelerimizin beklentileriyle ilgili dosya sunuldu. Heyet üyelerinin genel ekonomik şartlarla ilgili görüşlerini alan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye için Kobi’lerin önemine dikkat çekerek, özellikle üretim ve ihracat yapan işletmelerin artması gerektiğini, bu işletmelerin nitelikli eleman ihtiyacı sorununun çözülmesi gerektiğini ve bunun için girişimlerde bulunduğunu ve bu firmaların daha fazla desteklenmesi için çalışmalarına devam ettiğini söyledi.
 • 31.10.2018

  Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve projeler anlatıldı. Aydın Ak Parti Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; Tüm Türkiyede olduğu gibi bölgemizde de mesleki eğitim veren liseler sayıca düz liselere göre eksik kalmaktadır. Sorumluluk sahamızdaki Nazilli ve çevre altı ilçede sadece üç adet mesleki ve teknik eğitim lisesi bulunmasına rağmen bölgemizde 20 den fazla lise bulunmaktadır. Türkiye’nin sanayileşme hedefleri de dikkate alındığında gelecek yıllarda sanayi ve imalat sektörünün kaynakçılık, makine, torna, elektrik, elektronik vb. bölümlerdeki istihdam talebi artacaktır. Endüstri Meslek Liselerinin mezun sayısı ve eğitim kalitesi bu gün dahi yetersiz kalmaktadır. Bu konudaki diğer bir husus da mesleki eğitim veren okullara belli bir başarı seviyesinin altında kalan öğrencilerin gitmesi gerektiği yönünde toplumdaki yanlış algıdır. Halbuki tam tersine Endüstri Meslek Liselerine sayısal yeteneği yüksek, pratik ve zeki öğrencilerin tercih etmesi beklenmelidir. Bu okullardan mezun olanlara Lisans kolaylığı getirilmesi, velilerde ve toplumda bu algının yıkılması için çalışmalar yapılması bu okullarımıza olan talebi artıracağı kanaatindeyiz.
 • 31.10.2018

  Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve projeler anlatıldı. Aydın CHP Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; Tüm Türkiyede olduğu gibi bölgemizde de mesleki eğitim veren liseler sayıca düz liselere göre eksik kalmaktadır. Sorumluluk sahamızdaki Nazilli ve çevre altı ilçede sadece üç adet mesleki ve teknik eğitim lisesi bulunmasına rağmen bölgemizde 20 den fazla lise bulunmaktadır. Türkiye’nin sanayileşme hedefleri de dikkate alındığında gelecek yıllarda sanayi ve imalat sektörünün kaynakçılık, makine, torna, elektrik, elektronik vb. bölümlerdeki istihdam talebi artacaktır. Endüstri Meslek Liselerinin mezun sayısı ve eğitim kalitesi bu gün dahi yetersiz kalmaktadır. Bu konudaki diğer bir husus da mesleki eğitim veren okullara belli bir başarı seviyesinin altında kalan öğrencilerin gitmesi gerektiği yönünde toplumdaki yanlış algıdır. Halbuki tam tersine Endüstri Meslek Liselerine sayısal yeteneği yüksek, pratik ve zeki öğrencilerin tercih etmesi beklenmelidir. Bu okullardan mezun olanlara Lisans kolaylığı getirilmesi, velilerde ve toplumda bu algının yıkılması için çalışmalar yapılması bu okullarımıza olan talebi artıracağı kanaatindeyiz.
 • 31.10.2018

  Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve projeler anlatıldı. Aydın İYİ Parti Milletvekiline takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; Tüm Türkiyede olduğu gibi bölgemizde de mesleki eğitim veren liseler sayıca düz liselere göre eksik kalmaktadır. Sorumluluk sahamızdaki Nazilli ve çevre altı ilçede sadece üç adet mesleki ve teknik eğitim lisesi bulunmasına rağmen bölgemizde 20 den fazla lise bulunmaktadır. Türkiye’nin sanayileşme hedefleri de dikkate alındığında gelecek yıllarda sanayi ve imalat sektörünün kaynakçılık, makine, torna, elektrik, elektronik vb. bölümlerdeki istihdam talebi artacaktır. Endüstri Meslek Liselerinin mezun sayısı ve eğitim kalitesi bu gün dahi yetersiz kalmaktadır. Bu konudaki diğer bir husus da mesleki eğitim veren okullara belli bir başarı seviyesinin altında kalan öğrencilerin gitmesi gerektiği yönünde toplumdaki yanlış algıdır. Halbuki tam tersine Endüstri Meslek Liselerine sayısal yeteneği yüksek, pratik ve zeki öğrencilerin tercih etmesi beklenmelidir. Bu okullardan mezun olanlara Lisans kolaylığı getirilmesi, velilerde ve toplumda bu algının yıkılması için çalışmalar yapılması bu okullarımıza olan talebi artıracağı kanaatindeyiz.
 • 15.11.2018

  25.11.2018 tarihinde AK Parti Genel Başkan Vekili Numan KURTULMUŞ’un Aydın Sivil Toplum Kuruluşları ile yapmış olduğu toplantıya Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN katıldı. Sivil toplum ve meslek kuruluşu temsilcileri ile basın mensuplarıyla toplantıda bir araya gelen Kurtulmuş, gelen talep ve soruları cevaplandırdı. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN sorumluluk sahamızda bulunan 6 ilçe ve Nazilli’yi kapsayan nitelikli elemen yetersizliği konusunun da yer aldığı makro ölçekli sorunların ve çözüm önerilerinin bulunduğu NTO Sorunlar Dosyasını AK Parti Genel Başkan Vekili Numan KURTULMUŞ’a takdim etti.
 • 06.12.2019

  CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan Nazilli’de gerçekleştirdiği bir dizi program kapsamında Odamızı ziyaret etti. Yapılan ziyarete CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ve Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ile parti üyeleri de eşlik etti. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ve oda meclis üyeleri ile birlikte gerçekleştirilen toplantıda EML'nin öğrenciler tarafından tercih edilen bir okul haline getirilmesi ve nitelikli eleman yetersizliği konusunda yapmış olduğumuz lobicilik faaliyetleri için desteklerini beklediklerini ifade ederek bölgenin diğer sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüşüldü.
 • 27.01.2020

  Odamız olağan meclis toplantısına davet edilen Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim 2019 yılında katıldığı odamız meclis toplantısında EML binasının öğrenci kapasitesini artırmak amacıyla yeni bir okul binası projesini başlatılacağı ve 2021-2022 eğitim öğretim dönemine yetiştirileceği konusunda bilgi vermişti. yeni bir okul binası projesini başlatıldığını ifade etti.
 • 10.07.2020

  Yapılan ziyarette sorumluluk sahamızda bulunan ilçelere ait sorunlar dosyası hakkında bilgilendirme yapıldı. Sayın Aksoy, sorunların çözümü konusunda bölgenin kalkınması için birlikte hareket etmenin önemine değindi. Bölgenin sorunları ve çözüm önerilerini içeren Ticaret Odası dosyasını inceleyeceğini ifade ederek ziyaretleri için Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’a teşekkür etti.
 • 14.12.2020

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünden 14.12.2020 tarih ve 1246 sayılı gelen yazıda kısaca ; yaşlı bakım, evde hasta bakımı ve fizyoterapi programlarının uygulamalı dersler için laboratuvar malzemesi SMYO tarafından alımının gerçekleştirildiğini fakat bu malzemelerin kurulacağı ve uygulamalı derslerin gerçekleştirileceği iki kısımlı bir laboratuvara ivedi şekilde ihtiyaç duyulduğunu söz konusu laboratuvar için tamir ve tadilat için Odamızdan yardım talebinde bulunduklarını belirtmişlerdir( yazı ekte sunulmuştur). Konu hakkında değerlendirmede bulunan yönetim kurulu Nazilli ve bölgesinin uzun yaşam merkezi olarak tanınması ve buna istinaden ileriki zamanlarda gelişmesi muhtemel yaşlı bakım merkezleri, sağlık turizmi gibi konularda nitelikli iş gücüne duyulacak ihtiyacın giderilmesi noktasında tamir ve tadilat için destek istenen laboratuvarın faydalı olabileceğini ve aynı zamanda üniversite sanayi iş birliği çalışmalarını kuvvetlendirmesi göz önüne alınarak laboratuvar ile ilgili listelenen iç ve dış yapım işlerinin gerçekleştirilmesi ile ilgili firmalardan teklif alınmasına
Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?