Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Sayısının Yetersizliği, Donanım Eksikliği Ve Nitelikli Eleman Eksikliği Hakkında

Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Sayısının Yetersizliği, Donanım Eksikliği Ve Nitelikli Eleman Eksikliği Hakkında


Nedeni: .......

Durum: Devam Ediyor

 • 28.05.2013

  Aydın Milletvekili A. Gültekin Kılıç, Nazilli Belediye Başkanı ile yapılan görüşmede işbirliği ve güç birliği çalışmaları ve ileriye dönük projeler hakkında görüşme yapıldı.
 • 29.05.2013

  Nazilli İİBF Dekanı Ertuğrul Yapılan ziyarette üniversite sanayi işbirliği için yapılabilecek çalışmalar görüşüldü
 • 03.06.2013

  Odamız 1. meslek komitesinin tavsiyesi niteliğindeki kararın müzakeresi neticesinde, üyelerimizin ihtiyaç duyduğu vasıflı eleman ihtiyacını karşılamak üzere ilçemizde UMEM Projesinin işletilmesine ve gerekli taleplerin toplanmasına karar verildi.
 • 08.07.2013

  1. meslek komitesinin kalifiye eleman talebiyle ilgili olarak, yapılacak meclis toplantısına Çalışma ve İŞKUR müdürünün davet edilerek UMEM ve İş Başı eğitim programları hakkında bilgilendirme yapmasına karar verildi.
 • 05.08.2013

  Dayanıklı tüketim malları ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren üylerimizden mobilya mobilya montaj ve mobilya taşıma elemanı yetiştirilmesi ile ilgili kurs açılması ile ilgili Nazilli İŞKUR müdürlüğü ve Nazilli Halk Eğitim Müdürlüğü ile görüşme yapılmasına karar verildi.
 • 19.09.2013

  TOBB Yöetim Kurulu üyeliğini seçilen Necdet Özer'i ziyaret eden yönetim kurulu başkanı, bölge iş adamlarının yaşadığı sorunların TOBB'a iletilmesi konusunda sayın Özer'in önemli bir görevi olduğunu belirtti. İlk ve en önemli sorunlardan biri olan kalifiye eleman bulmada yaşanan sıkıntının giderilmesi konusunun TOBB'a iletilmesi konusunda desteklerini beklediğini dile getirdi.
 • 15.11.2013

  Bölgesel Sorunlar ve Çözüm Önerileri Raporu: Rapor sonuçlarının etkinliği takip edilmektedir. Meslek liselerinin sorunlarına da değinilmiştir.
 • 22.12.2013

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Yapılan görüşmede sorunlar dosyamız kendisine teslim edildi.
 • 10.01.2014

  MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile Yapılan görüşmede bölgemiz sorunları ve çözüm önerilerini içeren rapor hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda ticaret hacminin artırılması noktasında nitelikli eleman yetersizliği konusunda bilgilendirme yapıldı.
 • 11.02.2014

  Toplantıya Sn. Kaymakam, Sn. Nazilli ticaret Odası Başkanı, Sn. Milli Eğitim Müdürü, Sn. Halk Eğitim Müdürü, Sn. İşkur Müdürü, Ticaret Odası meslek komitesi temsilcileri, Esnaf Odası temsilcileri, mesleki eğitim veren okulların temsilcileri ve GEKA (Güney Ege Kalkınma Ajansı) temsilcisi katılmışlardır.Nazilli Kaymakamlığı başkanlığında yapılan İşsizlik Sorunu ve Çözüm Önerileri” gündemiyle gerçekleştirilen toplantıya katılan yönetim kurulu başkanımız işsizlik sorununun çözümü noktasında genç nesilin meslek liselerine yönlendirilmesi gerektiğini vurgulamıştır.Meslek lisesi sorunlarına dile getirilerek bu konuda çalışmaların artırılması görüşülmüştür.
 • 09.05.2014

  Bozdoğan Kaymakamı ile yapılan toplantıda işsizlik sorununun mesleksizlikten kaynaklandığını ifade eden yönetim kurulu başkanı gençlerin meslek liselerine özendirilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğine ve nto olarak imkanlarımız dahilinde her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtti.
 • 13.5.2014

  Yenipazar Kaymakamı ile yapılan toplantıda işsizlik sorununun mesleksizlikten kaynaklandığını ifade eden yönetim kurulu başkanı gençlerin meslek liselerine özendirilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğine ve nto olarak imkanlarımız dahilinde her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtti.
 • 27.10.2014

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Aydın Milletvekili Gültekin Kılıç, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Yapılan toplantıda Nazilli nin vizyonuna yakışan yeni hizmet binasının yapılması gerektiği hakkında görüşme yapıldı. Ayrıca yapılan toplantıda; 1-Niteliksiz işgücü sorununa değinildi. Üreticilerin vasıflı eleman konusunda büyük sıkıntılar yaşadığının altını çizdi. Sorunun en büyük nedenini ise meslek liselerinin amacına uygun bölümler açmamasına bağlı olduğunu belirtti. 2-Nazilli de verimli tarım alanlarının sanayi alanlarına dönüştürülmesinden dolayı 150 ye yakın yatırımcının yer ve arazi sıkıntısından dolayı yeni yerler açamadığını belirtti. Bu sorunun giderilmesi için bürokratik engeller olduğunu sözlerine ekledi
 • 09.12.2014

  Meslek liseleri ile ilgili sorunlar hakkında görüşme yapıldı. Uzun zamandır işsizlikle mücadele eden, işsizlik sorununun mesleksizlik sorunundan kaynaklandığını ve suç oranlarını artırdığını her ortamda dile getiren NTO, mesleksizlik sorununun da mesleki eğitim veren kurumların hem donanım hem de eğitim kalitesinin artırılması ile aşılabileceğine inanıyor. Nuri Arslan"Çalışabilir yaştaki nüfusumuzun mesleğinin olmaması bu durumu avnataj olmaktan ziyade tehkilei kılmaktadır. Çünkü mesleği olmayan insanın çalışması , çalışmayan insanın da kendisine ya da ailesine faydalı olması beklenemz. Bu sebeple NTO olarak mesleki eğitim veren okullarımızın yeni müdürlerine ziyaret düzenledik" dedi
 • 13.01.2015

  kent konseyi yürütme kurulu ile yapılan toplantıda nitelikli eleman yetersizliği ve meslek liselerinin özendirilmesi konularında iş birliği yapılması yönünde fikir birliğine varıldı
 • 02.02.2015

  TOBB, Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Baknalığı, İŞKUR, TOBB-ETÜ iş birliğinde uygulanmaya devam eden UMEM BECERİ 10 Projesi İcra Kurulu tarafından 29.12.2014 tarihinde yapılan toplantıda potansiyeli bulunan Türkiye genelşindeki 8 ilçede kurs yönetimi oluşturulmasına ve kurs işlemlerinin ilçe bazında yürültülmesine karar verilmiştir. Bu ilçelerden birinin Nazilli olduğu belirtilmiş Kurs yönetim kurulunda odamızı temsilen Genel Sekreter Eray Rüştü Taka görevlendirilmiştir.
 • 13.02.2015

  Endüstri Meslek Lisesi Müdürü İsmail Şimşek ile yapılan toplantıda meslek liselerinin özendirilmesi konusunda istişare yapıldı iş birliğinin artırılması yönünde fikir birliğine varıldı
 • 06.03.2015

  Aydın oda ve borsaları ile güç birliği toplantısında *Nitelikli iş gücü sıkıntısı ve istihdam garantili kursların uygulanmasında yaşanan güçlükler
 • 15.05.2015

  İstihdama Yönelik Ortak Adım Projesi kapsamında Nazilli EML'nin önemli bir eksiği olan CNC Torna Tezgahı ve buna bağlı bilgisayar ve ekipmanları kazandırılması yönünde proje onaylandı
 • 20.05.2015

  ilçe milli eğitim müdürü, esnaf oda başkanları, okul müdürleri rehber öğretmenlerle yapılan toplantıda orta okul son sınıf öğrencilerinin meslek liselerine özendirilmesi yönünde istişare gerçekleştirildi.
 • 03.12.2015

  Yeni seçilen Aydın Milletvekillerine yapılan ziyarette bölge sorunlarımız hakkında bilgilendirme yapıldı işsizliğin önlenmesi noktasında meslek liselerinin önemi vurgulandı. Ayrıca üyelerimizin sürekli dile getirdiği nitelikli eleman ihtiyacının giderilmesi noktasında meslek liselerinin gerekliliği aktarıldı.
 • 26.01.2016

  Sorumluluk Sahasını İlgilendiren 18 Maddelik Sorunlar Dosyası Ele Alındı. Toplantıda; 10-Bölgemizde bulunan Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin Sayısının Eksikliği ve Donanım Yetersizliği * * Bölgede bulunan Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin sayısının eksikliği ve donanım yetersizliği konusu da çözüme kavuştu. Meslek Liseleri TOBB a devredilmesine karar verildi. Ayrıca ortağı olduğumuz GEKA projesi; İstihdama Yönelik Ortak Adım Projesi ile istihdam ve nitelikli iş gücünü artırmaya yönelik büyük bir adım atılması sağlanmıştır.
 • 31.08.2016

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan görüşmede Meslek liselerinin TOBB a devredileceği, mesleki eğitim gören öğrenciler eğitimlerini çalışma hayatı ile birleştirerek uygulamalı hale getirileceği belirtildi. Milli Eğitim Bakanı yaptığı konuşmada MEB a bağlı meslek liselerini devretmeye hazır olduğunu belirtti. Her zaman odamız sorunları arasında yer alan mesleki eğitim veren kurumların önündeki engellerin kaldırılması ve uzun vadede nitelikli işgücü sorunun azalması hakkında önemli bir adım atılmıştır. 27.08.2016 tarihli resmi gazetede yayınlanan eğitim-öğretim desteği tebliğine göre organize sanayi bölgeleri dışındaki özel her türdeki mesleki ve teknik liselerde öğrenim gören her bir öğrenciye eğitim gördüğü alan göre 6300 tl ye kadar destek veirlmesi karara bağlanmış ve özel meslek liselerinin kurulması için ilk somut adım atılmıştır
 • 01.02.2017

  AKP Aydın Milletvekili Mehmet ERDEM Akp İlçe Bşk. Ramazan SATILMIŞ ile yapılan görüşmede Nazili ve NTO sorumluluk sahasındaki ilçelerin sorunları ile ilgili hazırlanan raporun içinde yer alan Bölgemizde bulunan teknik endüstri meslek liselerinin sayısının yetersizliği ve donanım eksikliği sayın vekile aktarıldı.
 • 06.02.2017

  Aydın Büyükşehir Belediyesi / Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU ile yapılan görüşmede 1.Bölgemizde bulunan Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin Sayısının Yetersizliği ve Donanım Eksikliği sorunumuzunda içinde bulunuduğu Bölgesel Sorunlar ve Çözüm Önerileri Dosyası: Sayın Çerçioğluna teslim edildi.
 • 13.02.2017

  Sayın Kaymakam tarafından yapılan iadei ziyarette yönetim kurulu başkanı Nuri ARSLAN bölge sorunlarının yanısıra "İstihdam seferberliği kapsamında Nitelikli eleman eksikliği en önemli sorundur. Bu sorun ile Meslek Liselerine olan ihtiyaç da artmıştır. İlk olarak toplumda "Başarısız öğrencilerin Meslek Lisesine gittiği "algısı yıkılmalı ve bu okullar cazip hale getirilerek çıtası yükseltilerek nitelikli iş gücünün önü açılmalıdır", şeklinde görüşlerini dile getirdi.
 • 18.03.2017

  Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri ARSLAN, Meclis Başkanımız Gürdal YÜZÜGÜLER Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ’ nin katılımıyla Aydın ANEMON OTEL’ de gerçekleşen ‘Ekonomi ve yaklaşan Referanduma İlişkin Bilgilendirme Toplantısı’ na iştirak ettiler. Toplantıda Ekonominin dünü, bugünü, yarını ile ilgili bir konuşma yapan Bakan ZEYBEKCİ yaşanan darbe ve terör olaylarından sonra ülke Ekonomisinin zorlu bir süreçten geçtiğini ancak Birlik, Beraberlik ve Dayanışma ile bu zorlukların üstesinden gelineceğini belirtti. Başkan ARSLAN Nazilli ve odamız sorumluluk sahasındaki 6 ilçe sorunlarının yer aldığı raporu ZEYBEKCİ’ ye takdim etti ve Bölgesel sorunların çözüme kavuşması adına kendisine talepte bulundu. Dosyayı inceleyen ZEYBEKCİ gerekenin yapılacağını söyledi.
 • 25.07.2017

  TOBB Müşterek Konsey Toplantısında Konsey üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN söz alarak nitelikli eleman eksikliği konusunda bilgilendirme yaptı.
 • 14.08.2017

  Bölgemiz ve aynı zamanda ülkemizdeki üretim ve imalat sektörünün ihtiyaç duyduğu teknik eleman (ara eleman) ihtiyacına dikkat çekmek bunun yanında iş ve meslek hayatında başarılı olmuş Endüstri Meslek Lisesi mezunlarını tanıtmak suretiyle ve bu okullara talebi artırmak ve üreten bir ülke olabilmemiz için E.M.L.'nin önemini belirtmek amacıyla kamu spotu hazırlanmasına
 • 16.08.2017

  Sayın KÖŞGER’e, Odamız Başkanı ARSLAN sorumluluk sahamızdaki bölge sorunlarından bahsetti. Meslek Liselerinin önemini ve daha cazip hale getirilmesi gerektiğini vurguladı. İş dünyası göz önünde bulundurulduğunda Kaynakçılık, CNC, Otomotiv, Elektrik vb. bölümlerde üretim yapacak nitelikli elemanın gerekliliğini ve eğer Meslek Liselerine gereken önem verilmezse ileriki yıllarda istihdam edilecek vasıflı personel yetersizliği ile karşı karşıya kalınacağına dikkat çekti. Nazilli Ticaret Odası olarak faaliyetlerimiz ve projelerimiz hakkında bilgi veren ARSLAN, Sayın Valimizin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek iş birliği içerisinde hizmet etmek istediklerini ifade etti Yavuz Selim Köşger, Nazilli Aydınımızın önemli ve en büyük ilçelerimizden biridir. Nazilli'yi biliyoruz, tanıyoruz. Bugün de Nazilli hakkında güzel bilgiler aldık. Bizim amacımız ilçelerimizi, şehrimizi, Türkiye'mizi bulunduğu yerden daha iyi yerlere getirebilmek. Bu bağlamda Nazilli'de ekip arkadaşlarımızla birlikte güzel işler yapacağız. Bütün kurum ve kuruluşlarla uyum ve düzen içinde daha iyi bir Nazilli, Aydın ve Ülkemiz için çalışacaklarını söyledi.
 • 07.02.2018

  TOBB ODA-BORSA YÖNETİM KURULU BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISINDA Söz alan yönetim kurulu başkanı Nuri ARSLAN Meslek Liselerine gereken önemin verilmediğini, istihdam edilecek vasıflı personel yetersizliği artarak devam ettiğine dikkat çekti
 • 27.04.2018

  istihdam edilecek nitelikli eleman yetersizliğinin bütün iş kollarında artarak devam ettiği tüm katılımcılar tarafından tespit edilmiş , EML'ne öğrencileirn özendirilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varılmıştır.
 • 28.05.2018

  İyi parti Aydın 1. Sıra milletvekili adayı emekli büyükelçi Aydın Adnan Sezgin ve İyi Parti İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ile yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri dosyasında yer alan nitelikli eleman yetersizliği ve Meslek Liselerine öğrencilerin özendirilmesi gerektiği konusunda destekleri istendi
 • 04.06.2018

  Ak Parti Aydın Milletvekili Ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Savaş ve Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Sayar ile yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri dosyasında yer alan nitelikli eleman yetersizliği ve Meslek Liselerine öğrencilerin özendirilmesi gerektiği konusunda destekleri istendi
 • 08.06.2018

  Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri dosyasında yer alan nitelikli eleman yetersizliği ve Meslek Liselerine öğrencilerin özendirilmesi gerektiği konusunda destekleri istendi
 • 20.06.2018

  CHP Aydın Milletvekili adayları Süleyman BÜLBÜL, Özlem Burcu UĞAN SEVİM ve ilçe yönetimi ile yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri dosyasında yer alan nitelikli eleman yetersizliği ve Meslek Liselerine öğrencilerin özendirilmesi gerektiği konusunda destekleri istendi
 • 17.09.2018

  istihdam edilecek nitelikli eleman yetersizliğinin bütün iş kollarında artarak devam ettiği tüm katılımcılar tarafından tespit edilmiş , EML'ne öğrencileirn özendirilmesi gerektiği konusunda lobicilik faaliyetlerinin artırılması gerektiğinin önemine değinildi.
 • 31.10.2018

  Nazilli ve bölgesini temsilen Ankara’ya giden heyet TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU tarafından karşılandı. Hisarcıklıoğlu’na Oda’nın projeleri hakkında bilgi verilirken bölgenin sorunları ve üyelerimizin beklentileriyle ilgili dosya sunuldu. Heyet üyelerinin genel ekonomik şartlarla ilgili görüşlerini alan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye için Kobi’lerin önemine dikkat çekerek, özellikle üretim ve ihracat yapan işletmelerin artması gerektiğini, bu işletmelerin nitelikli eleman ihtiyacı sorununun çözülmesi gerektiğini ve bunun için girişimlerde bulunduğunu ve bu firmaların daha fazla desteklenmesi için çalışmalarına devam ettiğini söyledi.
 • 31.10.2018

  Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve projeler anlatıldı. Aydın Ak Parti Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; Tüm Türkiyede olduğu gibi bölgemizde de mesleki eğitim veren liseler sayıca düz liselere göre eksik kalmaktadır. Sorumluluk sahamızdaki Nazilli ve çevre altı ilçede sadece üç adet mesleki ve teknik eğitim lisesi bulunmasına rağmen bölgemizde 20 den fazla lise bulunmaktadır. Türkiye’nin sanayileşme hedefleri de dikkate alındığında gelecek yıllarda sanayi ve imalat sektörünün kaynakçılık, makine, torna, elektrik, elektronik vb. bölümlerdeki istihdam talebi artacaktır. Endüstri Meslek Liselerinin mezun sayısı ve eğitim kalitesi bu gün dahi yetersiz kalmaktadır. Bu konudaki diğer bir husus da mesleki eğitim veren okullara belli bir başarı seviyesinin altında kalan öğrencilerin gitmesi gerektiği yönünde toplumdaki yanlış algıdır. Halbuki tam tersine Endüstri Meslek Liselerine sayısal yeteneği yüksek, pratik ve zeki öğrencilerin tercih etmesi beklenmelidir. Bu okullardan mezun olanlara Lisans kolaylığı getirilmesi, velilerde ve toplumda bu algının yıkılması için çalışmalar yapılması bu okullarımıza olan talebi artıracağı kanaatindeyiz.
 • 31.10.2018

  Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve projeler anlatıldı. Aydın CHP Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; Tüm Türkiyede olduğu gibi bölgemizde de mesleki eğitim veren liseler sayıca düz liselere göre eksik kalmaktadır. Sorumluluk sahamızdaki Nazilli ve çevre altı ilçede sadece üç adet mesleki ve teknik eğitim lisesi bulunmasına rağmen bölgemizde 20 den fazla lise bulunmaktadır. Türkiye’nin sanayileşme hedefleri de dikkate alındığında gelecek yıllarda sanayi ve imalat sektörünün kaynakçılık, makine, torna, elektrik, elektronik vb. bölümlerdeki istihdam talebi artacaktır. Endüstri Meslek Liselerinin mezun sayısı ve eğitim kalitesi bu gün dahi yetersiz kalmaktadır. Bu konudaki diğer bir husus da mesleki eğitim veren okullara belli bir başarı seviyesinin altında kalan öğrencilerin gitmesi gerektiği yönünde toplumdaki yanlış algıdır. Halbuki tam tersine Endüstri Meslek Liselerine sayısal yeteneği yüksek, pratik ve zeki öğrencilerin tercih etmesi beklenmelidir. Bu okullardan mezun olanlara Lisans kolaylığı getirilmesi, velilerde ve toplumda bu algının yıkılması için çalışmalar yapılması bu okullarımıza olan talebi artıracağı kanaatindeyiz.
 • 31.10.2018

  Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve projeler anlatıldı. Aydın İYİ Parti Milletvekiline takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; Tüm Türkiyede olduğu gibi bölgemizde de mesleki eğitim veren liseler sayıca düz liselere göre eksik kalmaktadır. Sorumluluk sahamızdaki Nazilli ve çevre altı ilçede sadece üç adet mesleki ve teknik eğitim lisesi bulunmasına rağmen bölgemizde 20 den fazla lise bulunmaktadır. Türkiye’nin sanayileşme hedefleri de dikkate alındığında gelecek yıllarda sanayi ve imalat sektörünün kaynakçılık, makine, torna, elektrik, elektronik vb. bölümlerdeki istihdam talebi artacaktır. Endüstri Meslek Liselerinin mezun sayısı ve eğitim kalitesi bu gün dahi yetersiz kalmaktadır. Bu konudaki diğer bir husus da mesleki eğitim veren okullara belli bir başarı seviyesinin altında kalan öğrencilerin gitmesi gerektiği yönünde toplumdaki yanlış algıdır. Halbuki tam tersine Endüstri Meslek Liselerine sayısal yeteneği yüksek, pratik ve zeki öğrencilerin tercih etmesi beklenmelidir. Bu okullardan mezun olanlara Lisans kolaylığı getirilmesi, velilerde ve toplumda bu algının yıkılması için çalışmalar yapılması bu okullarımıza olan talebi artıracağı kanaatindeyiz.
 • 15.11.2018

  25.11.2018 tarihinde AK Parti Genel Başkan Vekili Numan KURTULMUŞ’un Aydın Sivil Toplum Kuruluşları ile yapmış olduğu toplantıya Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN katıldı. Sivil toplum ve meslek kuruluşu temsilcileri ile basın mensuplarıyla toplantıda bir araya gelen Kurtulmuş, gelen talep ve soruları cevaplandırdı. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN sorumluluk sahamızda bulunan 6 ilçe ve Nazilli’yi kapsayan nitelikli elemen yetersizliği konusunun da yer aldığı makro ölçekli sorunların ve çözüm önerilerinin bulunduğu NTO Sorunlar Dosyasını AK Parti Genel Başkan Vekili Numan KURTULMUŞ’a takdim etti.
 • 06.12.2019

  CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan Nazilli’de gerçekleştirdiği bir dizi program kapsamında Odamızı ziyaret etti. Yapılan ziyarete CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ve Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ile parti üyeleri de eşlik etti. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ve oda meclis üyeleri ile birlikte gerçekleştirilen toplantıda EML'nin öğrenciler tarafından tercih edilen bir okul haline getirilmesi ve nitelikli eleman yetersizliği konusunda yapmış olduğumuz lobicilik faaliyetleri için desteklerini beklediklerini ifade ederek bölgenin diğer sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüşüldü.
 • 27.01.2020

  Odamız olağan meclis toplantısına davet edilen Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim 2019 yılında katıldığı odamız meclis toplantısında EML binasının öğrenci kapasitesini artırmak amacıyla yeni bir okul binası projesini başlatılacağı ve 2021-2022 eğitim öğretim dönemine yetiştirileceği konusunda bilgi vermişti. yeni bir okul binası projesini başlatıldığını ifade etti.
 • 10.07.2020

  Yapılan ziyarette sorumluluk sahamızda bulunan ilçelere ait sorunlar dosyası hakkında bilgilendirme yapıldı. Sayın Aksoy, sorunların çözümü konusunda bölgenin kalkınması için birlikte hareket etmenin önemine değindi. Bölgenin sorunları ve çözüm önerilerini içeren Ticaret Odası dosyasını inceleyeceğini ifade ederek ziyaretleri için Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’a teşekkür etti.
 • 14.12.2020

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünden 14.12.2020 tarih ve 1246 sayılı gelen yazıda kısaca ; yaşlı bakım, evde hasta bakımı ve fizyoterapi programlarının uygulamalı dersler için laboratuvar malzemesi SMYO tarafından alımının gerçekleştirildiğini fakat bu malzemelerin kurulacağı ve uygulamalı derslerin gerçekleştirileceği iki kısımlı bir laboratuvara ivedi şekilde ihtiyaç duyulduğunu söz konusu laboratuvar için tamir ve tadilat için Odamızdan yardım talebinde bulunduklarını belirtmişlerdir( yazı ekte sunulmuştur). Konu hakkında değerlendirmede bulunan yönetim kurulu Nazilli ve bölgesinin uzun yaşam merkezi olarak tanınması ve buna istinaden ileriki zamanlarda gelişmesi muhtemel yaşlı bakım merkezleri, sağlık turizmi gibi konularda nitelikli iş gücüne duyulacak ihtiyacın giderilmesi noktasında tamir ve tadilat için destek istenen laboratuvarın faydalı olabileceğini ve aynı zamanda üniversite sanayi iş birliği çalışmalarını kuvvetlendirmesi göz önüne alınarak laboratuvar ile ilgili listelenen iç ve dış yapım işlerinin gerçekleştirilmesi ile ilgili firmalardan teklif alınmasına
 • 03.06.2021

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan katılmış olduğu Aydın Kanaat Önderleri Toplantısında CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na 22 maddeden oluşan sorunlar dosyamızı takdim etti.
 • 07.07.2021

  VALİMİZ SAYIN HÜSEYİN AKSOY'UN BAŞKANLIĞINDA NAZİLLİ OSB MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI NAZİLLİ NTO MECLİS SALONUNDA YAPILDI.
 • 25.08.2021

  "Odanın çalışmaları hakkında Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ve Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler’den bilgi alan Milletvekili Rıza Posacı, kendisine sunulan 22 maddeden oluşan bölge sorunlarının belirtildiği dosyayı inceleyerek en kısa sürede çözüme kavuşturmak için çalışacağını belirtti. Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Rıza Posacı’ya teşekkür ederek, “Sayın vekilimize sorumluluk sahamızda bulunan üyelerimizin sorunlarını aktardık. Bunlarla alakalı çözüm ve desteklerini bekliyoruz.Sayın vekilimiz zaten her zaman bu konuda bize yardımcı oluyor. Biz de sahadaki bilgileri kendilerine aktararak Ankara’da bunların çözümü için desteklerini bekliyoruz. Bizi ziyaret edip sorunlarımızı dinledikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı , 22 maddeden oluşan sorunlar dosyasını da teslim aldık. Bunları tek tek bakacağız. Olabilecekleri en kısa şekilde müdahil olarak bir çözüm yoluna kavuşturacağız. Zaten bizim amacımız sahadaki sorunları çözmek. Nuri Arslan başkanımızı her iki başkanlığı da başarılı şekilde yürüttüğü için maşallah diyor ve tebrik ediyoruz. Hakikaten gayet donanımlı, özel çalışmaları olan, Nazilli için özel projeleri var. En hızlı şekilde projelerin hayata geçebilmesi için destek vereceğiz” dedi"
 • 20.09.2021

  Aydın ili oda borsalar Nazilli Ticaret Odasında bir araya geldi. Yapılan istişare toplantısında özellikle dışticaret konusunda üyelerimizin ve bölgenin ihracatını artırmaya yönelik yapılması gereken çalışmalar istişare edildi. Bölgemize ve üyelerimize katma değer yaratacak , üyelerimizin rekabet gücünü artıracak,bölgemizin turizimine katma değer sağlayacak çalışmaların istişaresi ve meslek lisesi ve nitelikli ara eleman sıkıntısını dile getirdi. Aydın ili oda borsaların daha sıkbir araya gelerek güçbirliği toplantıları yapmaları konusunda fikir birliğine varıldı.
 • 28.09.2021

  "Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’u makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette NTO 22 maddeden oluşan sorunlar dosyamız sorumluluk sahamızdaki sorunlar istişare edildi.
 • 28.09.2021

  Buharkent Kaymakamı Sn. Levent Küçük’ü Makamında Ziyaret Etti Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri Arslan, Meclis Üyesi Sayın Serkan SAYGILI, Buharkent İlçesine yeni atanan Kaymakam sayın Levent KÜÇÜK’e makamında ziyaret etti. Yeni görev yerinde başarılar dileyen Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Sayın KÜÇÜK’e uzun yaşam sepeti hediye etti.
 • 01.10.2021

  "Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU Başkanlığında Gerçekleştirilen İş Dünyası -STK Buluşması Toplantısına Katılım Sağladık Sayın Bakanımıza üyelerimizin ve Sorumluluk Sahamızın sorun ve çözüm önerilerinini bulunduğu Sorunlar Dosyamızın içersinde bulunan meslek liselerinin eksikliği, donanım yetersizliği ve nitelikli ara eleman sıkıntılarını bakanımıza ilettik. Yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerimizden oluşan hediye sepeti takdim edildi."
 • 21.10.2021

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri Arslan yeni atanan Kuyucak Kaymakamına makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Yapılan ziyarette bölge sorunları ve çözüm önerilerinin yanısıra ,Odamız tarafından yürütülen ve bölge kalkınmasını sağlayacak projeler hakkında da bilgilendirme yapıldı. Yeni görev yerinde başarılar dileyen Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan , uzun yaşam sepeti hediye etti.
 • 22.10.2021

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri Arslan yeni atanan Karacasu Kaymakamına makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Yapılan ziyarette bölge sorunları ve çözüm önerilerinin yanısıra ,Odamız tarafından yürütülen ve bölge kalkınmasını sağlayacak projeler hakkında da bilgilendirme yapıldı. Yeni görev yerinde başarılar dileyen Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan , uzun yaşam sepeti hediye etti.
 • 22.10.2021

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri Arslan Karacasu Belediye Başkanı sayın Mehmet Erikmen'e makamında yapılan ziyarette bölge sorunları ve çözüm önerilerinin yanısıra ,Odamız tarafından yürütülen ve bölge kalkınmasını sağlayacak projeler hakkında da bilgilendirme yapıldı.
 • 25.10.2021

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri Arslan yeni atanan Yenipazar Kaymakamına makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Yapılan ziyarette bölge sorunları ve çözüm önerilerinin yanısıra ,Odamız tarafından yürütülen ve bölge kalkınmasını sağlayacak projeler hakkında da bilgilendirme yapıldı. Yeni görev yerinde başarılar dileyen Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan , uzun yaşam sepeti hediye etti.
 • 04.11.2021

  "Kuyucak Kaymakamı Sayın FEHMİ SİNAN NİYAZİ, odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’ı makamında ziyaret etti, Kuyucak’a ait sorunlar ve çözüm önerileri ve 22 maddeden oluşan sorumluluk sahamızdaki sorunlar hakkında istişare gerçekleştirildi. "
 • 23.11.2021

  "Nazilli İİBF adına Dekan Prof. Dr. Yusuf KADERLİ ile Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN’ ın karşılıklı olarak imzaladığı protokol Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamında yapıldı.Protokol; ticaret odası üyelerinin menfaatleri doğrultusunda ticari kapasitelerini ve ihracat imkanlarını geliştirmek,iş dünyasının ihtiyaç duyduğu ekonomi ve finans alanındakigelişmeleri üyelere aktarmak için yapılması planlanan çalışmaları kapsıyor.Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nuri ARSLAN; Nazilli için hayati kurumlardan birisi olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile işbirliği protokolü imzaladık. Bu güne kadar Fakülte ve Meslek Yüksek Okulları ile çeşitli konularda ortak çalışmalar yapmıştık. Ancak bunlar belirli bir program dahilinde olmayan faaliyetlerdi. Bundan böyle protokol konuları dahilinde; üniversite-sanayi işbirliğinin gerektirdiği tüm çalışmaları hayata geçirmek, aynı zamanda sektörün ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip, uygulama ve beceri yetkinliği yüksek insan gücünün yetiştirilmesi ve istihdam odaklı politikaların oluşturulması için nitelikli ara eleman ve meslek liselerinin geliştirilmesi yönündeki eksiklikleri giderilmesi konusundaki sıkıntıları ilettik. Üniversitenin mevcut imkanları ile üyelerimizin mevcut imkanları birleştirilerek bilimsel, teknolojik ve ekonomik yönden gellişmeleri için çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Ayrıca; şirketlerimizin kurumsallaşma çalışmalarında bu işbirliğinden oldukça yüksek seviyede faydalanacaklarını inancındayım.Üniversite mezunu bir gencin eğitim gördüğü alan itibariyle işletmelerin beklediği düzeyde olması isteniyor ancak çoğu zaman bu mümkün olmuyor. Protokol dahilinde yapmaya çalışacağımız konulardan bir tanesi de reel sektörün ihtiyaç duyduğu niteliklerin üniversitede kazandırılması için karşılıklı danışma mekanizmasını devreye almak olacaktır.Bu birlikteliğin başta Oda üyelerimiz ile üniversitemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum dedi."
 • 17.12.2021

  "“ÖĞRENCİLERE MESLEK LİSESİNE GİTMENİN ÖZENDİRİLMESİ GEREKİYOR” Arslan, “Bundan 90’lı yıllarda meslek liseleri dediğiniz zaman en yüksek puan seviyesinde öğrenci alınırdı. Peki ne değişti o gün ile bugün arasında? Özellikle o zamanlar meslek liselerinden lisansa veya meslek yüksekokuluna gidenlere artı puan veriliyordu. Bazı şeyler hızlı şekilde tekrar düzenlenerek yani artı puan verilebilir veya meslek lisesi çıkışlı birçok bölümde okuyan geçlerimiz haricinde lisansa gitmeme gibi şart getirilirse meslek liselerinin önü açılır. Bizim çok uzun süre bekleme şansımız yok üretmek zorundayız. Sadece sermaye ile işiniz görülmüyor ki. Sermayeniz var aldınız ekipmanı getirdiniz bunu kim kullanacak? Nitelikli eleman burada devreye girecek.Bunun da bir yandan başlanması lazım. Öğrencilere meslek lisesine gitmenin özendirilmesi gerekiyor. Gençlerin meslek lisesinden çıkışta kendilerini nereye taşıyabileceklerikonusunda ebeveyn ve rehberlik öğretmenlerinin ikna etmesi lazım” ifadesini kullandı.
 • 28.12.2021

  Yapılan toplantıda ekonomik yapının iyileştirilmesi ve hak ettiği seviyeye ulaşması için yapılması gereken çalışmalar görüşülürken Oda ve Borsa Başkanları bölgelerini ilgilendiren sorunları dile getirdiler..Toplantıda konuşma yapan Nuri ARSLAN;bölgesel sorunlara dikkat çekerken ekonominin iyileştirilmesi için tüm kesimlerin sağ duyu içinde gerekli fedakarlık ve çabayı göstermesi gerektiğini ifade etti.NTO Sorunlar Dosyasında yer alan konular,çözüm önerileriyle birlikte toplantıya katılanların bilgisine sunuldu.
 • 30.12.2021

  Buharkent Belediye Başkanı Sayın Mehmet Erol, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri Arslan’ı ziyaret etti. Başkan ARSLAN sorumluluk sahamızdaki 22 maddeden oluşan bölgemiz sorunları hakkında istişare edildi. Ziyarette konuşan Başkan Erol, Başkan Arslan’a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
 • 27.01.2022

  AYDIN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA SAVAŞ VE PARTİ TEMSİLCİLERİ ODAMIZA ZİYARET ETTİLER ZİYARETTE ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI NURİ ARSLAN KARŞILADI VE KENDİLERİNİ ZİYARETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ VE NAZİLLİ MİZİN SORUNLAR DOSYASINI BAŞKAN ARSLAN MİLLETVEKİLİ MUSTAFA SAVAŞ 'A TAKDİM ETTİ VE NAZİLLİMİZİN ÖNEMLİ SORUNLARI HAKKINDA GÖRÜŞÜLDÜ. MESLEK LİSESİ NİTELİKLİ ELEMAN KONUSU KENDİLERİNE AKTARILDI.
 • 03.02.2022

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan Ulusal Eğitime Katkı Protokolü sayesinde, 154 ilçeye yeni okul kazandırılacak. Ankara’da yapılan toplantıya katılan Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN okul yapılacak ilçelerden bir tanesinin Nazilli olduğunu açıkladı.Nazilli Ticaret Odasının üst kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), eğitimde yeni bir projeye imza attı. TOBB’un eğitim hamlesi, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda düzenlenen protokol töreni ile kamuoyuna duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Oda – Borsa Başkanlarının katıldığı toplantıda 154 ilçede 154 yeni okul için harakete geçiyoruz denildi Nuri ARSLAN toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada; mesleki eğitimde yaşanan sorunların uzun yıllardır konuya taraf olan kesimler tarafından irdelendiğini, ancak bu güne kadar sorunları kesin olarak çözecek bir çarenin bulunamadığını ifade etti. NTO olarak her platformda dile getirdiğimiz  ve çözüm istediğimiz taleplerimizin başında Mesleki Eğitimde yaşadığımız sıkıntılar gelmektedir. TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında bu gün yapılan protokol bölgemiz için önemli bir eğitim yatırımı olacaktır. Türkiye’nin öncelikli meselesinin eğitim olduğuna inanıyoruz. Mesleki eğitimde kamu- özel sektör iş birliğini artırmak, özel sektörün rolünü güçlendirmek uzun zamandır dile getirdiğimiz bir konuydu. Türkiye’nin mesleki eğitimini tamamlamış genç girişimcilere ihtiyacı var. Bu anlamda protokolde emeği geçen başta Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer ile TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum dedi.
 • 07.02.2022

  Sorumluluk sahamızda bulunan üyelerimizin rekabet gücünü arttırmayı planladığımız 2022-2025 iş planı kapsamında üyelerimizin nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik hedeflerimizi gerçekleştirmek için yapılması palanlanan faaliyetler hakkında Nazilli mesleki eğitim merkezi müdürü Hakan Suna ile istişare toplanyısı yapıldı.
 • 11.02.2022

  "Birliğimiz Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla ""81 İle 81 Okul Projesi"" uygulamaya konulmuş ve 81 ilimizdeki okullarımızın büyük bir bölümü tamamlanmış ve eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Birliğimiz Yönetim Kurulu, benzer çalışmanın Oda/Borsalarımızın bulunduğu ilçelerde de uygulanması konusunda karar almıştır.Birliğimiz ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında, Ulusal Eğitime Katkı Verilmesi amacıyla Oda/Borsalarımızın bulunduğu il/ilçelerde 154 adet okul yaptırılmasına dair 03/02/2022 tarihli protokol imzalanmıştır.- Okulun yapılacağı arsanın, il/ilçe merkezine yakın yerlerde, Oda/Borsa Başkanlarımızın da bilgisi dahilinde Valilik koordinasyonunda il/ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri (MEM) ile belirlenebileceği, Valilik veya il/ilçeMEM tarafından yapılacak ihalede, ihale salonunda Oda/Borsa Başkanlarımızın istemesi halinde gözlemci olarak yer alabileceği, Oda/Borsa Başkanlarımıztarafından ihtiyaç halinde inşaat aşamasında Valilik koordinasyonunda inşaat sahasının ziyaret edilmesi ve işin ilerleme durumu ile ilgili İl/İlçe MEM'den bilgi alınabileceği, Geçici ve kesin kabullerde Oda/Borsanızı temsilen istenirse bir müşahit üyenin katılımının sağlanabileceği, MEB tarafından Valilikler ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine konu ile ilgili talimat verilecek olup, Oda/Borsanız tarafından Valilikler ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile iletişime geçlimesi, ayrıca konu ilgili sorularınız için Birliğimiz İnşaat Uygulama Müdürlüğünden Haluk Altuntaş (İnşaat Uygulama Müdürü)ve Mehmet Ülger (İnşaat Mühendisi) ile görüşülebileceği hususlarında bilgilerinizi rica ederim. "
 • 22.02.2022

  NAZİLLİ MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ HAKAN SUNA ODAMIZA YAPTIĞI ZİYARETTE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE TİCARET ODASI TARAFINDAN YAPILACAK OLAN ÇALIŞTAYA MESLEK LİSELERİ VE ESNAF ODALARININDA KATILACAĞI GENİŞ KAPSAMLI ÇALIŞTAY HAKKINDA İSTİŞARE EDİLDİ. YAPILACAK OLAN ÇALIŞTAYIN TARİHİ 30-31 MART 2022 OLARAK BELİRLENDİ ÇALIŞTAYA HAZIRLIK AŞAMASI BAŞLADI.
 • 02.03.2022

  "NAZİLLİ TİCARET ODASININ EV SAHİPLİĞİNDE YAPILAN GÜÇ BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILIM SAĞLAYAN ODA BAŞKANLARI Nazilli Şoförler Odası Başkanı Seyfi ÇALIŞKAN, Bakırcılar Odası Başkanı Mustafa AY, Bakkallar Odası Başkanı Fatih ASTEPE, Berberler Odası Başkanı Olcay AYYILDIZ, Demirciler Odası Başkanı Nuri ŞİMŞEK, Elektrikçiler Odası Başkanı Mehmet AKYOL, Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut TEKİN, Kahveciler Odası Başkanı Birol ŞENKAL,Terziler Odası Başkanı Murat ŞANAL, Manavlar Odası Başkanı Necmettin KARAKAYA, Manifaturacılar Odası Başkanı Hüdai TOSUN, Marangozlar Odası Başkanı Hüseyin BIÇAKÇI, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Fatih KAHYAOĞLU, Kuyucak Esnaf Odası Başkanı Mustafa Ali KOCADAĞ, Yenipazar Şoförler Odası Başkanı Nejdet KAPLAN, Buharkent Esnaf Odası Başkanı Namık ÜLKEN, Karacasu Esnaf Odası Başkanı Sefa TÖZ katıldI NAZİLLİ TİCARET ODASININ ESNAF ODALARI GÜÇ BİRLİĞİ TOPLANTISINDA ODA BAŞKANLARI VE NAZİLLİ SÜMER SAĞLIK HİZMETLERİ MYO MÜDÜRÜ DR.TUNCAY ERCAN SEPETCİOĞLU'NUN KATILIMI İLE BAŞKAN ARSLAN TOPLANTIDA ÖNCELİKLE SORUNLARIMIZI DİLE GETİRDİ 1. ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLEREK ÖĞRENCİ KAYBININ ENGELLENMESİ 2.NİTELİKLİ ELEMEN EKSİKLİĞİ 3.SANAYİ VE TİCARET ALANLARIN YETERSİZLİĞİ 4.FUAR ALANI İHTİYACI 5.FUAR VE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINDA BERABER ORGANİZE OLMAK DEDİ BAŞKAN ARSLAN Meslek Kuruluşu veya Odanın adı ne olursa olsun sorunlarımızın ortak olduğunu biliyoruz. Bu gün bir araya gelmemezin birinci nedeni ortak sorunlarımıza ortak çözümler aramaktır. Diğer bir amacımız da bu güne kadar tam anlamıyla yapamadığımız birlikte hareket etmek ve güç birliğini sağlamaktır diyen ARSLAN, kurumların ancak güç birliği yapması halinde bölgeye hizmet yapılabileceğini ifade etti. Biz bu güne kadar her ortamda birlikte hareket etme kültürünün önemine değindik ancak bir yere kadar başarılı olabildik. Ümit ediyorum bundan sonraki çalışmalarımız daha verimli olacaktır. Ticaret Odası ve Esnaf Odası üyelerinin aynı sektörlerde faaliyet gösterdiklerini sadece kuruluş türü ve ölçek farkı olabileceğini söyleyen ARSLAN, bu nedenle üyelerimizin sorunları ve çözüm yolları benzerlik göstermektedir. Çok seslilik, farklı görüşler her zaman başarı ve hizmeti getirir. Tüm kişi ve kurumların görüşlerine açığız. Amacımız azami seviyede tacir ve esnafımıza hizmet etmektir-dedi Toplantıya katılan Oda başkanları bölgenin ve üyelerinin sorunları ve beklentileri ile ilgili konularda görüşlerini belirttiler...NAZİLLİ TİCARET ODASININ BÖLGENİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİYLE İLGİLİ KARŞILIKLI FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU GÖRÜŞÜLEN KONULAR BASINDA PAYLAŞILDI."
 • 24.02.2022

  YENİ ATANAN KARACASU KAYMAKAMINA ODAMIZ BAŞKANI NURİ ARSLAN ZİYARETTE BULUNDU BAŞKAN NAZİLLİMİZİN VE SORUMLULUK SAHAMIZDAKİ 19 MADDEDEN OLUŞAN SORUNLAR DOSYAMIZ HAKKINDA YENİ KAYMAKAMI BİLGİLENDİRME YAPTI .
 • 24.02.2022

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen’i Makamında Ziyaret Etti Yapılan ziyarette sorumluluk sahamızda bulunan Karacasu’yun sorunları ve 19 maddeden oluşan sorumluluk sahamızdaki sorunlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Erikmen, Yönetim Kurulu Başkanı Sn.ARSLAN’a teşekkür etti.
 • 26.03.2022

  "2.03.2022 TARİHİNDE ODA BAŞKANLARIYLA YAPILAN TOPLANTIDA GÖRÜŞÜLEN SORUNLARIMIZA ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ MİLLETVEKİLLERİMİZE AKTARILDI. SORUNLARIMIZ: 1. ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLEREK ÖĞRENCİ KAYBININ ENGELLENMESİ 2.NİTELİKLİ ELEMEN EKSİKLİĞİ 3.SANAYİ VE TİCARET ALANLARIN YETERSİZLİĞİ 4.FUAR ALANI İHTİYACI 5.FUAR VE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINDA BERABER ORGANİZE OLMAK. MİLLETVEKİLLRİMİZE İLETİLDİ. Uzun süredir her platformda dile getirdiğimiz sorunlardan bir tanesi de “Nitelikli Eleman İhtiyacı” dır. Bölgemizde üretim,imalat ve ticaret sektöründe faaliyet gösteren hemen hemen tüm işletme ve fabrikalarımızın nitelikli, mesleki eğitimini tamamlamış personele ihtiyacı bulunmaktadır. Bu konuda önümüzdeki günlerde yapılacak Mesleki Eğitim Çalıştayından alınacak sonuçların, bundan sonra yapacağımız çalışmalara ışık tutacağına inanıyorum dedi. BAŞKAN ARSLAN YAPILACAK OLAN ÇALIŞTAY HAKKINDA BİLGİLENDİRİLME YAPARAK KENDİLERİNİ ÇALIŞTAYIMIZA DAVET ETTi. https://www.naztic.org.tr/wp-content/uploads/2022/06/IMG_0013-scaled.jpg
 • 29.03.2022

  AYDIN TİCARET BORSASI KONFERANS SALONUNDA YAPILAN GÜÇ BİRLİĞİ TOPLANTISINDA ODA BAŞKANLARIMIZ BÖLGENİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİLER. NAZİLLİ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NURİ ARSLAN'DA 1. MESLEK LİSELERİ ve NİTELİKLİ ARA ELEMAN EKSLİKLİĞİ SORUNUNU DİLE GETİRDİ. 2. SANAYİ ve TİCARET ALANI EKSİKLİĞİ 3. BAĞIMSIZ ÜNİVERSİTE KURULMASI. 4. ÇİFT HATLI TREN YOLU ve LOJİSTİK SORUNU 5. ÜYELERİMİZE YÖNELİK DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ SORUNLARINA DEĞİNDİ.
 • 30.31.03.2022

  Odamız ev sahipliğinde 30/31 Mart 2022 tarihlerinde 2 gün süren Nazilli Bölgesi Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme Çalıştayı düzenlendi. Nazilli Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda gerçekleştirilen çalıştayda Nazilli Ticaret Odası olarak çalıştay ortaklığı görevini üstlendik. 2013 yılından bu yana lobi çalışması yürüttüğümüz nitelikli eleman eksikliği konusunda tespit ettiğimiz sorunlar ve çözüm önerilerimizi paylaşarak çalıştay sonuç bildirgesine katkı sağlamaya çalıştık.
 • 06.05.2022

  ZİYARETTE BULUNAN AYDIN MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN YILDIZ İLÇE BAŞKANI SERDAR ALPTEKİN VE PARTİ TEMSİLCİLERİ ODAMIZ BAŞKANI NURİ ARSLAN TARAFINDAN KARŞILANDI VE MAKAMINDA AĞIRLADI NAZİLLİNİN VE ÜYELERİMİZİN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ 19 MADDEDEN OLUŞAN SORUNLAR DOSYAMIZ MİLETVEKİLİMİZE TAKDİM EDİLDİ.
 • 27.05.2022

  MHP GENEL SEKRETER YRD.İZMİR MİLLETVEKİLİ TAMER OSMANAĞAOĞLU VE MKYK ÜYELERİ DENİZ DEPBOYLU BURAK PEHİVAN AHMET SAVAŞ ÇOLAK MHP İL BAŞKANI HALUK ALICIK NAZİLLİ İLÇE BAŞKANI HASAN HÜSEYİN EREN VE PARTİ TEMSİLCİLERİ ODAMIZA ZİYARET ETTİ Y.K.BAŞKANI NURİ ARSLAN TARAFINDAN KARŞILANDI VİPTOPLANTI SALONUNDA MİSAFİRLERİMİZ AĞIRLANDI ODAMIZ BAŞKANI NURİ ARSLAN NAZİLLİNİN VE ÜYELERİN SORUNLARINI .İZMİR MİLLETVEKİLİ TAMER OSMANAĞAOĞLU 'na İLETTİ KONU HAKKINDA İSTİŞARE EDİLDİ NAZİLLİNİN İL OLMASI İÇİN GÖRÜŞLER İLETİLDİ 19 MADDEDEN OLUŞAN SORUNLAR DOSYASI TAKDİM EDİLDİ İZMİR MİLLETVEKİLİ TAMER OSMANAĞAOĞLU NTO YK.BAŞKANI NURİ ARSLAN'a ÇALIŞMALARININ BAŞARILI OLDUĞUNU VE YAKINDAN TAKİP ETTİĞİNİ DİLE GETİRTİ VE SORUNLAR DOSYASININ SORUNLARI HAKKINDA HABERDAR OLDUĞUNU VE KONULARI MECLİSE TAŞIYACAĞINI VE ÇÖZÜM KONUSUNDA TAKİPCİSİ OLACAĞINA NAZİLLİ HALKI İÇİN SORUNLARI BİZZAT İLGİLENECEĞİ KONUSUNDA MİLLETVEKİLİMİZDEN OLUMLU SÖZ ALDIK BAŞKAN ARSLAN ZİYARET İÇİN MİSAFİRLERİMİZİ TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ VE UZUN YAŞAM SEPETİ TAKDİM ETTİK.
 • 29.06.2022

  ANKARA TOBB KONFERANS SALONUNDA EKONOMİ ŞURASI TOPLANTISINA CUMHURBAŞKANI YARD.SAYIN FUAT OKTAY'ın BAŞKANLIĞINDA ENERJİ ve TABİ KAYNAKLAR BAKANI SAYIN FATİH DÖNMEZ HAZİNE ve MALİYE BAKANI SAYIN DR.NURETTİN NEBATİ SANAYİ ve TEKNOLOJİ BAKANI SAYIN MUSTAFA VARANK TARIM ve ORMAN BAKANI SAYIN PRF.DR.VAHİT KİRİŞÇİ TİCARET BAKAN SAYIN DR.MEHMET MUŞ'un katılımı ile Ekonomi Şurası toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri ARSLAN katılım sağladı toplantıda söz alan Başkan ARSLAN konuşmasında Nazillinin ve üyelerimizin sorunlarını dile getirdi Nazilli Ticaret Odasının hazırlamış olduğu sorunlar dosyasında yer alan Endüstri Meslek Lisesi mezunlarına tanınabilecek hak ve muafiyetler konulu sorunu başkanımız Arslan Bakanlarımıza bizzat ileterek Meslek Liselerin önemini sektörün ihtiyaç duyduğu nitenikli personel istihdamına katkıda bulunulacağını ve Meslek Liselerine taleplerin arttacağı kanaatindeyiz diyerek sorunlar dosyasını Y.K.Başkanı Nuri ARSLAN Bakanlarımıza takdim etti.
 • 10.08.2022

  ANKARA TOBB KONFERANS SALONUNDA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOL TÖRENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROF.DR.MAHMUT ÖZER TOBB BAŞKANI M.RIFAT HİSARCIKLIOĞLU ve ODA BORSA YÖNETİM KURULU BAŞKANLARININ katılımı ile gerçekleşti Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN görüşlerini;Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü Töreni (Eğitim ve Mesleki Eğitime Yönelik Sorunlar ve Çözüm Önerileri) Oda/Borsa Adı NAZİLLİ TİCARET ODASI Sorun Çözüm Önerisi 1 MESLEK LİSELERİNDEN YÜKSEK ÖĞRENİME GEÇİŞLERDEKİ AVANTAJ VE KOLAYLIKLARIN KALDIRILMIŞ OLMASI ÜNİVERSİTELERİN VE MESLEK YÜKSEK OKULLARININ MÜHENDİSLİK, TEKNİKERLİK, TEKNİSYENLİK GİBİ BÖLÜMLERİNİ, SADECE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDEN MEZUN OLANLARIN TERCİH EDEBİLMESİ GİBİ BİR UYGULAMA GETİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ. BÖYLELİKLE MESLEK LİSELERİNİ TERCİH EDEN ÖĞRENCİ SAYISI ARTARKEN, REEL SEKTÖRÜN İHTİYAÇ DUYDUĞU NİTELİKLİ PERSONEL TEMİNİ KOLAYLAŞACAKTIR. AYRICA MESLEK LİSESİ MEZUNLARININ BÖLÜMLERİYLE İLGİLİ FAKÜLTELERE GİTMESİ KOLAYLAŞTIRILMALI, EK PUANLAR VERİLMELİ, ÜNİVERSİTE VEYA DİĞER KAMU SINAVLARINDA SAĞLANAN AVANTAJLAR ARTTIRILMALI BÖYLELİKLE MESLEK LİSELERİ’NİN TERCİH EDİLMELERİ SAĞLANMALIDIR. BU OKULLARDAN MEZUN OLANLARA AVANTAJ VE KOLAYLIKLAR SAĞLANMASI HALİNDE, VELİLERDE VE TOPLUMDAKİ OLUMSUZ ALGININ YIKILACAĞI, MESLEK LİSELERİNE TALEBİN ARTACAĞI KANAATİNDEYİZ. 2 TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDEN MEZUN OLANLAR İÇİN MUAFİYET VEYA TEŞVİK EDİCİ UYGULAMALAR BULUNMAMASI TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNLARINA ASKERLİK İLE İLGİLİ BİR MUAFİYET İMKANI VERİLEBİLİR. MEZUNLARA AYRICALIK TANINMASIYLA İLGİLİ OLARAK; MESLEK LİSESİNİN İHTİYAÇ DUYULAN VE ÖNCEDEN BELİRLENMİŞ OLAN BİR BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLAN KİŞİYE, OKULDAN SONRA İKİ YIL SÜREYLE VE BÖLÜMÜYLE İLGİLİ BİR İŞYERİNDE ÇALIŞMASI KOŞULU İLE ASKERLİK VAZİFESİNDEN MUAFİYET HAKKI TANINABİLİR. BÖYLELİKLE MESLEK LİSELERİNİN TERCİH EDİLMESİ İÇİN ÖNEMLİ BİR AVANTAJ SAĞLANIRKEN BEDELLİ ASKERLİĞİ DE BİR ALTERNATİF YARATILMIŞ OLACAK, AYNI ZAMANDA SEKTÖRÜN İHTİYAÇ DUYDUĞU NİTELİKLİ PERSONEL İSTİHDAMINA KATKIDA BULUNULACAKTIR.
 • 04.11.2022

  Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette okulun eğitim alt yapısı ile sınıf ve laboratuvarlarını incelendi. Okulun ihtiyaçları ve sektör talepleri doğrultusunda yeni açılacak olan bölümlerle ilgili okul müdürü Alperen Kılıç ile istişare yapıldı.
 • 04.11.2022

  Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette üyelerimizin talep ettiği nitelikli eleman konusu ile ilgili mevcut bölümlerin durumu ile açılabilecek yeni bölümler hakkında okul müdürü Mehmet Aytar ile istişare yapıldı.
 • 05.11.2022

  Nazilli Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Sanayi ve Ticaret Alanlarının Yetersizliği Organize Sanayi Alanlarından Beklentiler ve Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi ve meslek liselerin sorunları hakkında sektör toplantısı yapıldı. Aydın AK Parti Milletvekili Bekir Kuvvet ERİM Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ŞİMŞEK ile Nazilli AK Parti İlçe Başkanı Mustafa ABAK’ın katıldığı toplantıda Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Oda Meclis Üyeleri ile Esnaf Odası Başkanları ve Ticaret Odasına kayıtlı Sanayici üyelerinde katılımıyla Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN riyasetinde yapılan sektör toplantısında; Odamız başkanı Nuri ARSLAN öncesinde Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ziyaret ettiğini sorunları yerinde görmemizin daha doğru olacağını belirtti.hizmetlerinin sektörün ihtiyaçlarına göre yapılandırılması ve ihtiyaçların tespiti hakkında istişarede bulunuldu.Konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmek Mesleki Eğitim Merkezinin ihtiyaçlarını yerine görebilmek amacı ile toplantı sonrasında Aydın AK Parti Milletvekili Bekir Kuvvet ERİM, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ŞİMŞEK, Nazilli AK Parti İlçe Başkanı Mustafa ABAK , Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ,Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Nazilli Esnaf Odası Başkanları ve Ticaret Odasına kayıtlı Sanayici üyeler ile birlikte Nazilli Mesleki Eğitim Merkezine ziyarette bulunuldu. Mesleki Eğitim merkezinin ihtiyaçlarını yerinde inceleyen Milletvekili Sayın ERİM konu ile ilgili gerekli çalışmaların takipçisi olacağını dile getirdi.
 • 11.11.2022

  Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN;Nazilli 50.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fülay KÜÇÜKOĞLU'nu ziyaret ederek üyelerimizin sorunu olan nitelikli elaman eksikliği konusunda istişarede bulunuldu. Başkan ARSLAN Meslek Liseleri ile ilgili çalişmalarımızın devam ettiğini ve her platfromda dile getirdiğini belirtti.Okul Müdürü Fülay hanım Başkan ARSLAN'na çalışmaları ve ziyareti için kendilerini teşekkür etti.
 • 01.12.2022

  Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet AYTAR ve Okul Aile Birliği Odamız Başkanı Nuri ARSLAN'a iadeyi ziyarette bulundular Okul hakkında ve öğrencilerle ilgili nitelikli eleman eksikliği hakkında istişare edilerek bu konu ile çalışmaların devam ettiğini ve her platfromda dile getirdiğini belirterek başkan ARSLAN ziyaretlerinden dolayı kendilerini teşekkür etti.
 • 23.12.2022

  Nazilli Belediyesi’ni ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile yapılan istişare toplantısına odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri ARSLAN da katılım gösterdi. Toplantıda sayın VARANK, başkanımız Nuri ARSLAN tarafından her mecrada dile getirilen Nazilli Ticaret Odası tarafından hazırlanan Üyelerimizin sorunlarını, bölgemizin menfaati doğrultusunda talep ettiğimiz çalışmaları içeren sorunlar ve çözüm önerilerinin bulunduğu dosya sayın VARANK ‘a takdim edildi. Ayrıca coğrafi ve yöresel ürünlerden oluşan Uzun Yaşam Sepeti ARSLAN tarafından sayın Bakana sunuldu
 • 09.01.2023

  İyiparti Aydın Milletvekili Aydın Adnan SEZGİN Nazilli İyiparti İlçe Başkanı Durmuş KURAL ve yönetimi Nazilli Ticaret Odasına ziyaret ettiler.Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ve Meclis Başkanı Süleyman GÜRBÜZ misafirlerimizi karşılayarak NTO VİP Toplantı Salonunda ağırladı.Toplantıda Bölgemizin ve Nazilli'nin sorunları hakkında görüşülerek istişarede bulunuldu Meslek Liselerin durumu nitelikli eleman eksikliğinin durumu ve mesleki eğitim merkezinin durumu hakkında görüşülerek çözüm ve öneriler Sayın SEZGİN'e ilettildi Nazilli Ticaret Odasında yapılan görüşmelerin verimli geçtiğini sorunların yakından takip ettiğini ve bizzat Meclise taşıyarak konuların çözümü için destek vereceğini belirtti. Sorunlar Dosyamızı kendilerine takdim ederek ziyaretlerinden dolayı Odamız Başkanı ARSLAN Teşekkür etti.
 • 19.01.2023

  Nazilli Ticaret Odası yönetim ve meclis üyeleri olarak İyi parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan SEZGİN’e ziyarette bulunduk. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Sayın SEZGİN’e , üyelerimizin , sorumluluk sahamızın sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak sorunları, çözüm önerileri ile beraber Sayın SEZGİN ‘e ilettik. Sorunlar dosyamızı kendilerine takdim ettik. Sayın SEZGİN, kendisiyle daha önceki yapılan toplantılarda da Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri ARSLAN tarafından dile getirilen Meslek Liselerin yetersizliği donanım eksikliği nitelikli eleman eksikliği ve mesleki eğitim merkezinin durumu hakkında ve diğer sorunlar ile ilgili TBMM ye önerge sunduklarını ve konunun takipçisi olduklarını belirterek Milletvekili Sayın SEZGİN'e Teşekkürlerimizi ilettik.
 • 19.01.2023

  Nazilli Ticaret Odası yönetim ve meclis üyeleri olarak Adalet ve kalkınma Partisi Aydın Milletvekillerine ziyarette bulunduk. AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa SAVAŞ, Metin YAVUZ , Bekir Kuvvet ERİM, Rıza POSACI’ya TBMM’de yapılan ziyarette, üyelerimizin ve sorumluluk sahamızın sorunları ve çözüm önerilerini ilettik.Meslek Liselerin yetersizliği donanım eksikliği nitelikli eleman eksikliği ve mesleki eğitim merkezinin durumu hakkındaki sorunlarımızı görüş ve önerilerimizi odamız başkanı ARSLAN Milletvekilerimizi tekrar ileterek görüşlerini aldık. Sorumluluk sahamızda tespit ettiğimiz sorunlar dosyamızı sayın vekillere takdim ederek Teşşekürlerimizi ilettik.
 • 19.01.2023

  Nazilli Ticaret Odası yönetim ve meclis üyeleri olarak Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekillerine ziyarette bulunduk. CHP Aydın Milletvekilleri Hüseyin YILDIZ ve Süleyman BÜLBÜL’e TBMM’de yer alan mecliste yapılan ziyarette, bölgelerarası dengesizliğe sebep olan sorumluluk sahamızın sorunlarını, çözüm önerileri ile beraber ilettik.Ayrıca Meslek Liselerin yetersizliği donanım eksikliği nitelikli eleman eksikliği ve mesleki eğitim merkezinin durumu hakkındaki sorunlarımızı görüş ve önerilerimizi odamız başkanı ARSLAN Milletvekilerimizi tekrar ileterek görüşlerini aldık. Sorumluluk sahamızda tespit ettiğimiz sorunlar dosyamızı sayın vekillere takdim ederek Teşşekürlerimizi ilettik.
 • 19.01.2023

  Nazilli Ticaret Odası yönetim kurulu meclis üyeleri ve odamız yetkilileri olarak TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M.Rıfat HİSARCIKLIOĞLU'na makamında ziyaret ettik.Odamız Başkanı Nuri ARSLAN Nazilli Ticaret Odasının projeleri hizmetleri ve çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı meslek liseleri ile ilgili çalışmaların durumu istişare edillerek Rıfat Başkanında görüşlerini ve çözüm önerilerini alarak konu hakkında çalışmaların devam edeceği görüşüldü üyelerimizin , sorumluluk sahamızın sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak sorunları, çözüm önerileri ile beraber Sorunlar dosyamızı kendilerine takdim ederek Teşekürlerimizi ilettik.Coğrafi işaretli yöresel ürünlerden oluşan UZUN YAŞAM SEPETİNİ hediye ettik.
 • 19.01.2023

  Ankara ziyaretinde Akparti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan,Nazilli Ticaret Odası YK. Başkanı Nuri Arslan, MHP İlçe Başkanı Hasan Eren ile birlikte Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u makamında ziyaret ettik Nazilli'nin ve bölgemizin sorunları hakkında bilgilendirme yaparak odamız başkanı ARSLAN ayrıca Meslek Liselerin yetersizliği donanım eksikliği nitelikli eleman eksikliği ve mesleki eğitim merkezinin durumu hakkındaki çalışmalarımızı görüş ve önerilerimizi odamız başkanı ARSLAN Bakanımız Sayın MUŞ'a ileterek konu hakkında görüşlerini aldık.Nazilli Ticaret Odasının hazırladığı Sorumluluk sahamızda tespit ettiğimiz sorunlar dosyamızı bakanımız sayın MUŞ'u takdim ettik.
Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?