Nazilli Uzun Yaşam Köyü

Nazilli Uzun Yaşam Köyü


Nedeni: Nazilli Uzun Yaşam Şehri

Durum: Devam Ediyor

 • 03.12.2015

  Yeni seçilen Aydın AK Parti Milletvekillerine yapılan ziyarette bölge sorunlarımız hakkında bilgilendirme yapıldı. Nazilli uzun yaşam köyü projemiz sayın vekillere tanıtıldı.
 • 26.01.2016

  NTO sorumluluk sahasındaki 7 ilçenin Belediye Başkanları ile yapılan toplantıda Sorumluluk Sahasını İlgilendiren 18 Maddelik Sorunlar Dosyası Ele Alındı. 13.Madde - Uzun yaşam markası ile ilgili yapacağımız çalışmalara destek talebinde bulunduk
 • 28.03.2016

  Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen meclis toplantılarından mart ayındaki toplantıya; Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK davet edilerek uzun yaşam köyü hakkında fikir alışverişi yapıldı.
 • 03.10.2016

  Aydın İli Oda ve Borsa Başkanları ile Toplantısında Aydın ili sorunları görüşülmüş olup Başbakan Binali YILDIRIM’ ın katılımıyla yapılacak olan TOBB 9. Ticaret ve Sanayi Odaları Şurasına ilimizi temsilen AYSO yön. Kurulu. Bşk. Mehmet Yunus ŞAHİN sözcü olarak seçilmiştir. Odamız projesi olan eko turizm örneği ve turizm açısından bölgemize katma değer üreteceği düşünülen uzun yaşam köyü kurulması yönündeki projemizin iletilmesine karar verildi.
 • 23.12.2016

  Yeni atanan Nazilli Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK ile ilk görüşme gerçekleştirildi. Uzun yaşam projesi hakkında istişarelerde bulunup, konu hakkındaki destek taleplerimizi arz ettik.
 • 01.02.2017

  AKP Aydın Milletvekili Mehmet ERDEM ve Akp İlçe Bşk. Ramazan SATILMIŞ ile yapılan görüşmede Nazili ve NTO sorumluluk sahasındaki ilçelerin sorunları ile ilgili hazırlanan raporu kendilerine ilettik.. 11. Madde - Uzun yaşam köyü için yapılması planlanan çalışmaların desteklenmesi
 • 06.02.2017

  Aydın Büyükşehir Belediyesi / Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU ile yapılan toplantıda Uzun Yaşam Köyü projemiz ile ilgili istişare gerçekleştirilerek desteklerini beklediğimizi dile getirdik.
 • 09.03.2017

  İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU'nun yapmış olduğu Bilgilendirme Toplantısında Uzun Yaşam Köyü projemiz hakkında kendilerine bilgi arz edildi.
 • 18.03.2017

  Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ'nin yapmış olduğu Bilgilendirme Toplantısında Uzun Yaşam Köyü projemiz hakkında kendileirne bilgi arz edildi.
 • 25.07.2017

  Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun katıldığı TOBB Müşterek Konsey Toplantısında Uzun Yaşam Köyü projemiz hakkında kendilerine bilgi arz edildi.
 • 07.02.2018

  Oda Borsa yönetim kurulu başkanlarının katıldığı istişare toplantısında sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorun ve çözüm önerileri hakkında ve ayrıca bölgemizin gelişmesine katkı sağlayacak olan Uzun Yaşam Köyü projemiz ile ilgili bilgilendirme yapılarak destek talep edildi.
 • 02.05.2018

  Nazilli Kaymakam'ı Sayın İbrahim Küçük'e projemiz tanıtıldı.Kendisine bununla ilgili bilgilendirmeler yapıldı ve destekleri arz edildi.
 • 28.05.2018

  İyi parti Aydın 1. Sıra milletvekili adayı Aydın Adnan Sezgin ve İyi Parti İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ile yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili dosyasımız Sayın Milletvekilimize verildi. Ayrıca Aydın ilinin deniz turizmi ile sınırlı kalmayıp alternatif olarak ekoturizm konusunda da gelişim sağlamaya uygun potansiyele sahip olduğunu ortaya çıkarmak adına uzun Yaşam Köyü projemiz için kendilerinden destek talep ettiğimizi arz ettik
 • 04.06.2018

  Ak Parti Aydın Milletvekili Ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Savaş ve Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Sayar ile yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili dosyasımız Sayın Milletvekilimize verildi. Ayrıca Nazillili bir vekil olarak NTO'nun sorumluluk sahasında bulunan 7 ilçenin alternatif turizm konusunda da gelişim sağlamaya uygun potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyeli ortaya çıkarmak adına uzun Yaşam Köyü projemiz için kendilerinden destek talep ettiğimizi arz ettik.
 • 08.06.2018

  MHP AYDIN Milletvekili Deniz DEPBOYLU ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili dosyasımız Sayın Milletvekilimize verildi. Ayrıca Nazillili bir vekil olarak NTO'nun sorumluluk sahasında bulunan 7 ilçenin alternatif turizm konusunda da gelişim sağlamaya uygun potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyeli ortaya çıkarmak adına uzun Yaşam Köyü projemiz için kendilerinden destek talep ettiğimizi arz ettik.
 • 20.06.2018

  CHP Aydın Milletvekili adayları Süleyman BÜLBÜL, Özlem Burcu UĞAN SEVİM ve ilçe yönetimi yapılan toplantıda Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili dosyasımız Sayın Milletvekilimiz verildi. Ayrıca Nazillili bir vekil olarak NTO'nun sorumluluk sahasında bulunan 7 ilçenin alternatif turizm konusunda da gelişim sağlamaya uygun potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyeli ortaya çıkarmak adına uzun Yaşam Köyü projemiz için kendilerinden destek talep ettiğimizi arz ettik.
 • 30.07.2018

  Yönetim Kurulu Toplantısında Nazilli Uzun Yaşam Köyü marka tescilinde bulunması
 • 03.09.2018

  Yeni Asır Gazetesi Yunus Karakaya Ropörtajında Uzun Yaşam Köyü hakkında bilgi verildi.
 • 25.10.2018

  Nazilli Uzun Yaşam Köyü marka tescili yapıldı
 • 31.10.2018

  TOBB Başkanı Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU'na yapılan ziyarette Odamız projesi Uzun Yaşam Köyü ile ilgili bilgilendirme yapıldı ve destek vermeleri konusunda taleplerimiz dile getirildi.
 • 31.10.2018

  Sayın AK Partili Milletvekilllerimize Uzun Yaşam Köyü Projemiz tanıtıldı ve uzun yaşam köyü tanıtım kitapçığı takdim edildi. Aydın Ak Parti Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; NAZİLLİ UZUN YAŞAM KÖYÜ YER TAHSİSİ Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölüm Başkanlığı tarafından Nazilli’de yapılan saha çalışmalarında yaklaşık 3000 yaşlı insan ayrıntılı olarak tetkik edilmiş ve sonuç itibariyle 65 yaş üstü uzun ömürlü ve sağlıklı insan sayısının Nüfusa oranının Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğu sonucuna varılmıştır. Bu tespit bilimsel ve kanıtlanmış bir çalışmadır. Ulusal yayın organlarında yer almış Nazilli’de çeşitli TV Programları ve Röportajlar yapılarak tüm ülkenin dikkati çekilmiştir. Ancak 2012 yılından sonra Nazilli bu konuda derin bir sessizliğe gömülmüş, bölgenin tanıtımı ve ekonomik anlamda kalkınması için büyük bir fırsat olan bu konu üzerinde proje üretilmemiş hiçbir somut faaliyet gerçekleşmemiştir. Nazilli Ticaret Odası Yönetimi olarak 2013 yılından beri projelerimiz arasında olan “Nazilli Uzun Yaşam Köyü” bölgenin refahı, ekonomisi ve tanıtımı için amaçlanmış ve planlanmıştır. Bu proje içinde Sağlık ve Yaşlı Turizmi, Organik Pazar, Dinlenme ve Gezi alanları, çocuklar için tarım ve ziraat çalışmaları, Köy usulü yemek ve gıda imalatı ile satışı gibi bir çok faaliyet bulunmaktadır. Ancak Nazilli Uzun Yaşam Köyü için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından talep edilen Hazineye ait Durasallı sınırları içerisinde olan yaklaşık 200 dönümlük arazinin tahsisi konusunda desteklerinizi beklediğimizi ifade ettik
 • 31.10.2018

  Sayın Cumhuriyet Halk Partli'li Milletvekilllerimize Uzun Yaşam Köyü Projemiz tanıtıldı ve uzun yaşam köyü tanıtım kitapçığı takdim edildi. Muhalefet partisi Aydın milletvekillerimizden bölgemizin gelişimine katkı sağlayacak olan Uzun Yaşam Köyü Projesi hakkında, iktidar partisi Aydın milletvekillerimizin uzun yaşam köyü yer tahsisi konusunu dile getirmiş oldukları her platformda destek olmalarını talep ettiğimizi ifade ettik..Ayrıca yer tahsisi konusu çözüme ulaştıktan sonraki süreçte imar planı çalışmalrına gelindiğinde CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çeçioğlu'ndan destekleri konusunda yardımcı olamalarını beklediğimizi ifade ettik
 • 31.10.2018

  Sayın İYİ Partili Milletvekilllerimize Uzun Yaşam Köyü Projemiz tanıtıldı ve uzun yaşam köyü tanıtım kitapçığı takdim edildi.. Muhalefet partisi Aydın milletvekillerimizden bölgemizin gelişimine katkı sağlayacak olan Uzun Yaşam Köyü Projesi hakkında, iktidar partisi Aydın milletvekillerimizin uzun yaşam köyü yer tahsisi konusunu dile getirmiş oldukları her platformda destek olmalarını talep ettiğimizi ifade ettik..Ayrıca yer tahsisi konusu çözüme ulaştıktan sonraki süreçte imar planı çalışmalrına gelindiğinde İYİ Parti Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN'ın destekleri konusunda yardımcı olamalarını beklediğimizi ifade ettik
 • 15.11.2018

  Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş STK lar ile yaptığı toplantıda söz alan Odamız Başkanı Nuri ARSLAN , Nazilli Uzun Yaşam Köyü” bölgenin refahı, ekonomisi ve tanıtımı için amaçlanmış ve planlanmıştır. Bu proje içinde Sağlık ve Yaşlı Turizmi, Organik Pazar, Dinlenme ve Gezi alanları, çocuklar için tarım ve ziraat çalışmaları, Köy usulü yemek ve gıda imalatı ile satışı gibi bir çok faaliyet bulunmaktadır. Ancak Nazilli Uzun Yaşam Köyü için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından talep edilen Hazineye ait Durasallı sınırları içerisinde olan yaklaşık 200 dönümlük arazinin tahsisi konusunda desteklerini beklediğimizi ifade ettik
 • 18.11.2018

  Tüm Yerel Ve Ulusal Basında Bu İsteğimiz İstiyoruz Adı Altında Paylaşıldı.
 • 22.11.2018

  Nazilli Basın Mensupları ile yapılan toplantıda Uzun Yaşam Köyü Projesi tanıtımı yapıldı
 • 09.01.2019

  Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger 'e Uzum Yaşam Köyü Projesi hakkında bilgilendirme arz edildi.
 • 28.01.2019

  İyi Parti Millet vekilis Adnan SEZGİN ile yapılan toplantıda Sayın Vekil, Uzun Yaşam Köyü Projemiz ile ilgili imkanları dahilinde destek verdiğini ifade etti.
 • 28.01.2019

  AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim Ocak ayı Meclis Toplantısında, NTO Projesi olan Uzun Yaşam Köyü yer tahsisi konusunu takip ettiğini dile getirdi.
 • 19.02.2019

  Tüm Yerel Ve Ulusal Basında Bu İsteğimiz Soruyoruz Adı Altında Paylaşıldı.
 • 20.03.2019

  Odamızın açılış töreninde Aile ve Sosyal politikalar bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk a Uzun yaşam Projemizin tanıtım filmi gösterildi. Uzun yaşam köyü projemiz hakkında isteklerimiz Sayın Bakana arz edildi ve destekleri talep edildi.Sayın bakanımıza Uzun yaşam köyü Sepetimiz takdim edildi.
 • 20.03.2019

  Odamız açılışına katılan Bakanlık bürokratları, üst düzey yöneticiler, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Oda/Borsa yöneticilerine Uzun yaşam Köyü Projemizin tanıtım filmi gösterildi. Tüm misafirlerimiz projemizin bölgemize olumlu katkı sağlayacağını düşündüğünü ifade etti.Projemiz hakkında destekleri talep ettiğimizi arz ettik. Sayın TOBB Başkanımıza Uzun yaşam köyü Sepetimiz takdim edildi.
 • 17.04.2019

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri Arslan, Meclis Başkanımız Gürdal Yüzügüler, Meclis Başkan Yardımcısı Naci MADEN'in katılımı ile Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya'yı ziyaret ederek bölgenin sorunları hakkında istişarelerde bulunuldu. Sayın Belediye Başkanı ile Uzun yaşam köyü projesini hayata geçirmek adına yer konusunda arazi keşfine çıkıldı.
 • 18.04.2019

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri Arslan, Meclis Başkanımız Gürdal Yüzügüler, Yönetim Kurulu üyeleri Akın DÖKEN, Gökhan YILDIZ ve Meclis Üyesi Serkan SAYGILI'nın katılımı ile Buharkent Belediye Başkanı Mehmet EROL'u ziyaret ederek bölgenin sorunları hakkında istişarelerde bulunuldu. Sayın Belediye Başkanı ile Uzun yaşam köyü projesini hayata geçirmek adına yer konusunda arazi keşfine çıkıldı.
 • 10.5.2019

  Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN ve Başkan Yardımcısı Mert ÖREROĞLU Odamıza iade-i ziyarette bulundu. Bölgenin sorunları ve çözüm önerileri hakkında istişarelerin gerçekleştirildiği görüşmede Sayın ÖZCAN” Birlikte hareket etmekten bereket doğar anlayışı ile hareket ediyoruz. Gerçekten birbirimizden istifade ederek bölgemiz için ne yapabiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. NTO'nun Uzun Yaşam Köyü Projesi hakkında değerleri fikirlerini bizimle paylaşan Sayın ARSLAN’a teşekkürlerimizi sunarız, destekçisi olduğumuzu belirtiriz.”dedi.
 • 16.07.2019

  Yönetim Kurulu Toplantısında Nazilli Uzun Yaşam Köyü Projemizin gekanın vermiş olduğu destekten faydalanarak fizibilitesinin yaptırılması için teklifler alınmış en uygun teklifi veren progem eğitim danışmanlık isimli firma ile sözleşme yapılması
 • 30.07.2019

  Karacasu Belediye Başkanı Zeki İNAL'ı ziyaret ederek bölgenin sorunları hakkında istişarelerde bulunuldu. Sayın Belediye Başkanı, Odamız Projesi olan Uzun Yaşam Köyü'nün yer tahsisi konusunda projeye uygun olduğunu düşündüğü arazi önerisinde bulundu.
 • 30.07.2019

  Odamız tarafından projesi hazırlanan Uzun Yaşam Köyü Projesi için GEKA'ya fizibilite başvurusu yapıldı
 • 02.10.2019

  Uzun Yaşam Köyü Fizibilite projesi kabul edildi
 • 12.10.2019

  Uzun yaşam köyü projemizin tanıtım filmi gösterilerek yer tahsisi konusunda desteklerini talep ettik.
 • 06.12.2019

  CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan Nazilli’de gerçekleştirdiği bir dizi program kapsamında Odamızı ziyaret etti. Yapılan ziyarete CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ve Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ile parti üyeleri de eşlik etti. Toplantıda Uzun yaşam köyü fizibilite çalışmalarımız hakkında bilgilendirme yapıldı.
 • 13.01.2020

  Yönetim Kurulu Toplantısında Nazilli Uzun Yaşam Köyü projesinin yer tahsisiyle ilgili başvuruda bulunmak üzere Nazilli Ticaret Odası adına alınması gereken Yatırım Teşvik Belgesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunulmasına,
 • 07.02.2020

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz ile yaptığı görüşmede Uzun Yaşam Köyü Projemiz ile ilgili çalışmalarımızı anlattı.
 • 10.07.2020

  Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ile yapılan toplantıda sorumluluk sahamızda bulunan ilçelere ait sorunlar dosyası hakkında bilgilendirme yapıldı. Sayın Aksoy, sorunların çözümü konusunda bölgenin kalkınması için birlikte hareket etmenin önemine değindi. Bölgenin sorunları ve çözüm önerilerini içeren Ticaret Odası dosyasını inceleyeceğini ifade ederek Uzun yaşam köyü yer tahsisi hakkında görüşme ve istişareler gerçekleşti.Sayın Vali ziyaretleri için Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’a teşekkür etti.
 • 01.03.2021

  Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın AK Parti Milletvekili Kuvvet Erim ile yapılan Toplantıda sorumluluk sahamızdaki ilçelerin sorunları ve çözüm önerileri ile odamız projelerini sunum eşliğinde anlattı. Uzun Yaşam Köyü çalışmaları kapsamında gelinen süreç ve detayları hakkında da bilgi verdi. Vali Aksoy” Uzun Yaşam Köyü projesi , Nazilli Ticaret Odası’nın sorumluluk sahasının gelişmesine hatta Aydın geneline olumlu yansımalarının görüleceği kısaca bölge kalkınmasını sağlayacak çok güzel bir proje. Uzun yaşayan insanlarının yaşadığı Aydın iline özgü Uzun Yaşam Köyü projesi için oda yönetimini tebrik ediyorum” dedi.
 • 01.02.2021

  YER TAHSİSİ İLE İLGİLİ BAKANLIĞIN İHALE DUYURUSU
 • 04.03.2021

  İHALE TARİHİ
Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?