Sümer Üniversitesi Kurulması

Sümer Üniversitesi Kurulması


Nedeni: .......

Durum: Devam Ediyor

 • 13.01.2015

  Kent Konseyi Yürütme Kurulu, MHP İlçe Örgütü ile yapılan toplantıda Nazillide Sümerbankı yaşatmak amacıyla devlet yada vakıf olacak şekilde Sümer Üniversitesi kurulması konusunda komu oyu oluşturulması noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.
 • 20.02.2015

  Nazilli CHP İlçe Yönetimi ile yapılan toplantıda Nazillide Sümerbankı yaşatmak amacıyla devlet yada vakıf olacak şekilde Sümer Üniversitesi kurulması konusunda komuoyu oluşturulması noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.
 • 06.03.2015

  Hakan Çağlar Erürker,Milletvekili adayı Gürhan Aytekin,Eski Meclis Başkan Vekili Süleyman Bilgen ile toplantıda Milletvekili adayı Sayın Erürker'e seçilmesi durumunda bölgemizin kalkınmasına fayda sağlayacak olan Sümer Üniversitesi kurulması konusunda desteklerini talep ettiğimizi dile getirdik
 • 03.12.2015

  Aydın Milletvekilleri ile yapılan toplantıda yeni seçilen Aydın Milletvekillerine yapılan ziyarette bölgemizin sorun ve çözüm önerilerinin bulunduğu sorunlar dosyası takdim ettik. Bölgemizin kalkınmasına katkı sağlayacak olan sümer ünüversitesinin kurulması konusunda taleplerimizi arz ettik
 • 22.12.2015

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan toplantıda TOBB KONSEY TOPLANTISINDA; Bakan Tüfenkçi ye üyelerimizden gelen Sümer Üniversitesi kurulması yönündeki talebimizin de bulunduğu sorunların ve çözüm önerilerin yer aldığı Sorunlar dosyası verildi.
 • 26.01.2016

  Nazilli ve NTO sorumluluk sahasındaki 6 ilçenin esnaf Odalarının Başkanları ile yapılan toplantıda Sorumluluk Sahasını İlgilendiren 18 Maddelik Sorunlar Dosyası Ele Alındı. Toplantıda; 1-İş yeri açma ruhsatı olmadan çalışan işyerleri sorunu 2-Doğalgaz altyapı çalışmalarındaki aksaklıklar 3-Yatırım ortamı iyileştirilmeli ve bürokrasi azaltılmalıdır 4-İlç belediyelerine ve diğer kamu kurumlarına bütçeden ayrılan payın nüfus yoğunluğu ile doğru orantılı olmaması 5-Belediye denetimlerinin artırılması 6-Aydın 1 100000 çevre düzeni planı 7-Nazilli Polis Meslek Yüksek Okulu 8-Nazilli Sümer Üniversitesi 9-Atıl durumdaki Eski Nazilli Devlet Hastanesi ile Eski SSK hastanesi 10-Bölgemizde bulunan Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin Sayısının Eksikliği ve Donanım Yetersizliği 11-Aydın-Denizli Karayolunda yaşanan trfaşk yoğunluğu ve otoban ihtiyacı sorunu 12-Jeotermal sorunu 13-Uzun yaşam markası ile ilgili yapacağımız çalışmalara destek olunması 14-Aydın a yapılması planlanan yeni havaalanı yerinin doğru tespit edilmesi 15-Buharkent ilçesinin OSB sorunu ve sanayi alanı sorunu 16-Bozdoğan ilçesi mermer atıkları sorunu 17-Sultanhisar yatırım alanlarının tarım arazisi olarak görünmesi 18-Karacasu İlçesinde deri imalathaneleri ile tesisler yapılması, karayolunun tamamlanması 19-Bölgemizde deniz turizmi ile tarih-doğa turizminin gelişmesi için çalışmaların yapılması
 • 18.04.2016

  Aydın AK Parti Milletvekili Abdurrahman Öz ile yapılan toplantıda Nazillide Sümerbankı yaşatmak amacıyla devlet yada vakıf olacak şekilde Sümer Üniversitesi kurulması konusunda lobicilik çalışmalarında yardımları talep edildi.
 • 17.11.2016

  Aydın KÜSİ Toplantısında Üniversite- sanayi iş birliğinin güçlendirilmesi noktasında Nazilli sınırları içerisinde bağımsız bir ünüversite kurulması konusunda bilgilendirme yapıldı
 • 23.12.2016

  Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ile yapılan toplantıda Yeni atanan Kaymakam İbrahim KÜÇÜK ile ilk görüşme gerçekleştirildi. Gelecek günlerde ilçe sorunlarının çözümü için yürütülecek ortak çalışmalar hakkında görüşüldü.
 • 01.02.2017

  AKP Aydın Milletvekili Mehmet ERDEM Akp İlçe Bşk. Ramazan SATILMIŞ ile yapılan toplantıda NTO sorumluluk sahasındaki ilçelerin sorunları ile ilgili hazırlanan ve içerisinde Nazilli'ye bağımsız bir üniversite kurulması konusunun da bulunduğu rapor sayın vekile arz edildi.
 • 18.03.2017

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile yapılan toplantıda Başkan ARSLAN Nazilli ve odamız sorumluluk sahasındaki 6 ilçe sorunlarının yer aldığı raporu ZEYBEKCİ’ ye takdim etti ve Bölgesel sorunların çözüme kavuşması adına kendisine talepte bulundu. Dosyayı inceleyen ZEYBEKCİ gerekenin yapılacağını söyledi.
 • 25.07.2017

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi,TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Konsey toplantısında Nuri ARSLAN Nazilli Ticaret Odası Sorumluluk sahasını kapsayan bağımsız üniversite talebinin de bulunduğu 7 ilçenin sorunları ve çözüm önerileri hakkında Sayın Bakanımız ve konsey üyelerine bilgilendirme yaparak desteklerini talep etti.
 • 02.08.2017

  Aydın İli Oda ve Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları ile yapılan toplantıda Oda ve borsa başkanlarının eksiksiz katıldığı toplantıda Aydın ilinin sorunları üzerinde durularak yetkililere iletilmek üzere bir mutabakat metni de hazırlandı. Turizm, tarım, yatırımlar, çevre, ulaşım, eğitim ve enerji olarak 7 konu başlığında toparlanan sorunların çözüme kavuşması için takipçisi olma kararı alındı. Daha Hızlı Kalkınmak İçin Sorunların Çözüme Kavuşması Şart Toplantı sonunda yaptığı açıklamada Aydın ilinin kamusal yatırımlardan yeterince faydalanamadığına değinen Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, “Aydın’da yatırımcımız hazırda bekliyor. Tek isteğimiz sorunlarımızın bir an önce çözüme kavuşmasıdır. Yatırımcımız bölgemizin kalkınması için geçmişte olduğu gibi elinden geleni yapacaktır. Devletimizin büyüklüğü ve gücü tartışılmaz. Söke Ticaret Odası Başkanımızın da talep ettiği gibi Söke ve Nazilli de bağımsız bir üniversite kurulması bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacaktır.Tespit ettiğimiz sorunlarımız üstesinden kalkılamayacak sorunlar değil. Tüm oda ve borsa başkanlarımızın kaygısı aynı. Daha hızlı kalkınma, daha fazla istihdam. Bu sebeple organizasyonunu gerçekleştirdiğimiz toplantıda aldığımız kararların takipçisi olacağız.
 • 07.02.2018

  TOBB Oda-Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısında Sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili istişare toplantısı sonrasında lobicilik faaliyetleri gerçekleştirildi.
 • 13.03.2018

  İyi Parti Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN ve ilçe Yönetimi ile yapılan toplantıda Nazillide bağımsız bir üniversitenin kurulması bölge ekonomisine katkı sağlama noktasında zorunlu olduğu konusunda istişare edildi.
 • 02.05.2018

  Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ile yapılan görüşmede Ticaret odası seçimleri sonrasında Hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sayın Küçük NTO'nun projelerine destek verdiğini, bölgenin kalkınması noktasında bağımsız üniversitenin gerekliliği fikrinin doğru olduğunu ifade etti.
 • 16.05.2018

  Mhp İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz Ve İlçe Mhp Yetkilileri ile yapılan toplantıda Bölgemizin kalkınmasına katkı sağlayacak olan bağımsız üniversitenin kurulması noktasında istişare gerçekleştirildi.
 • 28.5.2018

  İyi parti Aydın 1. Sıra milletvekili adayı Aydın Adnan Sezgin ve İyi Parti İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ile yapılan toplantıda, Aydın milletvekili olmaları durumunda altta bahsedilen bölgesel sorunlarımızın çözümü ile ilgili çalışmalar yapmasını istedik; 1-Nazillide Sümer Üniversitesi kurulması 2-Nazilli Polis Meslek Yüksekokulunun Nazill'ye kazandırılması 3-Nazilli Çevre Yolu İhtiyacı 4-Nazilli Uzun Yaşam Köyü yer tahsisi 5-çift hatlı hızlı tren 6-Bozdoğan mermer işletmelerinin ihtisas organize sanayi bölgesi ihtiyacı 7-Tarım işletmeleri ve incir üreticileri için tarım organize sanayi alan ihtiyacı 8-Bözgemizde bulunan Teknik ve Endüstri meslek liselerini sayısının yetersizliği ve donanım eksikliği 9-Aydın 1/100000çevre düzeni planı ( tarım ve sanayi alanlarının yeniden planlanması ) 10-Yatırım ortamının iyileştirilmesi ve bürokrasinin azaltılması 11-Atıl durumdaki eski Nazilli Devlat hastanesi ile SSK Hastanesi arazisinin değerlendirilmesi 12-Karacasu deri işletmelerinin sorunları 13-Sanayi ve İmalat işletmeleri ile ticarethanelerin elektrik-doğalgaz bağlantı sorunları 14-incir ve çilek için talep edilen destekleme primi 15-KOSGEB sıfır faizli kredilerin tekrar ve daha yüksek bir bütçe ile gündeme getirlmesi 16-Nazilli Ticaret Odasının Aydın kurum ve kuruluşları nezdinde temsil sorunu 17-özel öğrenci yurtlarının sorunları 18-Nazilli fuar alanı ihtiyacı 19-Jeotermal enerjiden bölgemizin yararlanamıyor olması 20-Nazilli otoban geçiş güzergahında yerli ürün tanıtım ve satış alanı tahsisi 21-Zeytinyağı prina işleme fabrikası için ücreti mukabil yer tahsisi
 • 04.06.2018

  Ak Parti Aydın Milletvekili Ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Savaş ve Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Sayar ile yapılan toplantıda Aydın milletvekili olarak devam etmeleri durumunda bugüne kadar göstermiş oldukları gayretin devam etmesini talep ederek altta bahsedilen bölgesel sorunlarımızın çözümü ile ilgili çalışmalar yapmasını istedik; 1-Nazillide Sümer Üniversitesi kurulması 2-Nazilli Polis Meslek Yüksekokulunun Nazill'ye kazandırılması 3-Nazilli Çevre Yolu İhtiyacı 4-Nazilli Uzun Yaşam Köyü yer tahsisi 5-çift hatlı hızlı tren 6-Bozdoğan mermer işletmelerinin ihtisas organize sanayi bölgesi ihtiyacı 7-Tarım işletmeleri ve incir üreticileri için tarım organize sanayi alan ihtiyacı 8-Bözgemizde bulunan Teknik ve Endüstri meslek liselerini sayısının yetersizliği ve donanım eksikliği 9-Aydın 1/100000çevre düzeni planı ( tarım ve sanayi alanlarının yeniden planlanması ) 10-Yatırım ortamının iyileştirilmesi ve bürokrasinin azaltılması 11-Atıl durumdaki eski Nazilli Devlat hastanesi ile SSK Hastanesi arazisinin değerlendirilmesi 12-Karacasu deri işletmelerinin sorunları 13-Sanayi ve İmalat işletmeleri ile ticarethanelerin elektrik-doğalgaz bağlantı sorunları 14-incir ve çilek için talep edilen destekleme primi 15-KOSGEB sıfır faizli kredilerin tekrar ve daha yüksek bir bütçe ile gündeme getirlmesi 16-Nazilli Ticaret Odasının Aydın kurum ve kuruluşları nezdinde temsil sorunu 17-özel öğrenci yurtlarının sorunları 18-Nazilli fuar alanı ihtiyacı 19-Jeotermal enerjiden bölgemizin yararlanamıyor olması 20-Nazilli otoban geçiş güzergahında yerli ürün tanıtım ve satış alanı tahsisi 21-Zeytinyağı prina işleme fabrikası için ücreti mukabil yer tahsisi
 • 08.06.2018

  Aydın Milletvekili Deniz DEPBOYLU Ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile yapılan toplantıda,Aydın milletvekili olarak yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunduk ve milletvekillinin devam etmesi durumunda altta bahsedilen bölgesel sorunlarımızın çözümü ile ilgili çalışmalar yapmasını istedik; 1-Nazillide Sümer Üniversitesi kurulması 2-Nazilli Polis Meslek Yüksekokulunun Nazill'ye kazandırılması 3-Nazilli Çevre Yolu İhtiyacı 4-Nazilli Uzun Yaşam Köyü yer tahsisi 5-çift hatlı hızlı tren 6-Bozdoğan mermer işletmelerinin ihtisas organize sanayi bölgesi ihtiyacı 7-Tarım işletmeleri ve incir üreticileri için tarım organize sanayi alan ihtiyacı 8-Bözgemizde bulunan Teknik ve Endüstri meslek liselerini sayısının yetersizliği ve donanım eksikliği 9-Aydın 1/100000çevre düzeni planı ( tarım ve sanayi alanlarının yeniden planlanması ) 10-Yatırım ortamının iyileştirilmesi ve bürokrasinin azaltılması 11-Atıl durumdaki eski Nazilli Devlat hastanesi ile SSK Hastanesi arazisinin değerlendirilmesi 12-Karacasu deri işletmelerinin sorunları 13-Sanayi ve İmalat işletmeleri ile ticarethanelerin elektrik-doğalgaz bağlantı sorunları 14-incir ve çilek için talep edilen destekleme primi 15-KOSGEB sıfır faizli kredilerin tekrar ve daha yüksek bir bütçe ile gündeme getirlmesi 16-Nazilli Ticaret Odasının Aydın kurum ve kuruluşları nezdinde temsil sorunu 17-özel öğrenci yurtlarının sorunları 18-Nazilli fuar alanı ihtiyacı 19-Jeotermal enerjiden bölgemizin yararlanamıyor olması 20-Nazilli otoban geçiş güzergahında yerli ürün tanıtım ve satış alanı tahsisi 21-Zeytinyağı prina işleme fabrikası için ücreti mukabil yer tahsisi
 • 20.6.2018

  CHP Aydın Milletvekili adayları Süleyman BÜLBÜL, Özlem Burcu UĞAN SEVİM ve ilçe yönetimi ile yapılan toplantıda, Aydın milletvekili olarak yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunduk ve milletvekilliğinin devam etmesi durumunda altta bahsedilen bölgesel sorunlarımızın çözümü ile ilgili çalışmalar yapmasını istedik; 1-Nazillide Sümer Üniversitesi kurulması 2-Nazilli Polis Meslek Yüksekokulunun Nazill'ye kazandırılması 3-Nazilli Çevre Yolu İhtiyacı 4-Nazilli Uzun Yaşam Köyü yer tahsisi 5-çift hatlı hızlı tren 6-Bozdoğan mermer işletmelerinin ihtisas organize sanayi bölgesi ihtiyacı 7-Tarım işletmeleri ve incir üreticileri için tarım organize sanayi alan ihtiyacı 8-Bözgemizde bulunan Teknik ve Endüstri meslek liselerini sayısının yetersizliği ve donanım eksikliği 9-Aydın 1/100000çevre düzeni planı ( tarım ve sanayi alanlarının yeniden planlanması ) 10-Yatırım ortamının iyileştirilmesi ve bürokrasinin azaltılması 11-Atıl durumdaki eski Nazilli Devlat hastanesi ile SSK Hastanesi arazisinin değerlendirilmesi 12-Karacasu deri işletmelerinin sorunları 13-Sanayi ve İmalat işletmeleri ile ticarethanelerin elektrik-doğalgaz bağlantı sorunları 14-incir ve çilek için talep edilen destekleme primi 15-KOSGEB sıfır faizli kredilerin tekrar ve daha yüksek bir bütçe ile gündeme getirlmesi 16-Nazilli Ticaret Odasının Aydın kurum ve kuruluşları nezdinde temsil sorunu 17-özel öğrenci yurtlarının sorunları 18-Nazilli fuar alanı ihtiyacı 19-Jeotermal enerjiden bölgemizin yararlanamıyor olması 20-Nazilli otoban geçiş güzergahında yerli ürün tanıtım ve satış alanı tahsisi 21-Zeytinyağı prina işleme fabrikası için ücreti mukabil yer tahsisi
 • 17.09.2018

  Sorumluluk sahamızda bulunan Esnaf Odası Başkanları ve Nazilli Ticaret Borsa Başkanları ile yapılan Güç Birliği ve İstişare toplantısında, üyeler tarafından Odalara iletilen sorunlar masaya yatırıldı. Bölge sorunları ile yapılması istenen yatırımlar konusunda fikir birliğine varıldı. Bundan sonra da devam edecek ortak güç birliği toplantılarında tespit edilen yerel sorunlarımızın yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlığı adaylarına sunulmasına, adayların bu konular hakkında görüş, öneri ve taahhütlerinin alınmasına karar verildi. Parti ve siyasi görüş ayrımı yapılmadan adaylıklarını açıklayan herkesten istenecek olan “Yatırım İhtiyaçları ve Sorunlar Listesi” ilçelerimizin ihtiyaç duyduğu yatırım konuları ile yapılması gereken işlemlerden oluşması öngörüldü. Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle adaylıklarını ilan edecek belediye başkanı adaylarından bölgemizin kalkınması noktasında projelerinin arasına bağımsız üniversite kurulması konusunun dahil edilmesinin dile getirilmesine karar verildi.
 • 28.09.2018

  Aydın Ticaret Odası ile yapılan toplantıda Meclis toplantısına katılarak TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcılığı görevini ve aynı zamanda TOBB yönetim kurulu üyesi görevini yürüten Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan ÜLKEN'den sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini , Ankarada kilit karar alıcılarla yapılan toplantılarda gündeme getirmesi yönünde talepte bulunduk.
 • 31.10.2018

  Ak Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, B.Kuvvet Erim, Rıza Posacı ile yapılan toplantıda, Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve projeler anlatıldı. Aydın Ak Parti Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; 1. NAZİLLİ’DE MÜSTAKİL BİR ÜNİVERSİTESİ KURULMASI (SÜMER ÜNİVERSİTESİ) 1937 Yılında ATATÜRK tarafından hizmete açılan ve ülkemizin ilk sanayi kuruluşlarından biri olan Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası senelerce ülkemize hizmet ettikten sonra 2005 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne tahsis edilmiş, aradan geçen zamana rağmen beklenen fayda ve gelişme sağlanamamıştır. 600 Dönüm arazi üzerinde bulunan eski Sümerbank fabrikası tesisleri bugün ADÜ Sümer Kampüsü olarak Nazilli Belediyesi ve Nazilli yerel imkanları ile yenilenen ve yeniden yapılan pek çok anfi ve derslikle modern bir eğitim kampüsü haline almıştır. Ancak bu kampüsün sadece küçük bir bölümünde eğitim faaliyeti yapılmakta olup fiziki altyapı olarak ülkemizde pek fazla örneği olmayan ve atıl olarak bekleyen ATATÜRK’ün mirası tesislerin kurulacak olan NAZİLLİ SÜMER ÜNİVERSİTESİ ile yeniden canlandırılması bölgemiz açısından büyük önem taşımaktadır. Amacımız sadece Nazilli’nin değil Aydın’ın bir bütün olarak tarih ve turizmi birleştiren Üniversiteler şehri olarak anılmasıdır.
 • 31.10.2018

  Chp Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül ile yapılan toplantıda, Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve projeler anlatıldı. Aydın CHP Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; 1. NAZİLLİ’DE MÜSTAKİL BİR ÜNİVERSİTESİ KURULMASI (SÜMER ÜNİVERSİTESİ) 1937 Yılında ATATÜRK tarafından hizmete açılan ve ülkemizin ilk sanayi kuruluşlarından biri olan Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası senelerce ülkemize hizmet ettikten sonra 2005 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne tahsis edilmiş, aradan geçen zamana rağmen beklenen fayda ve gelişme sağlanamamıştır. 600 Dönüm arazi üzerinde bulunan eski Sümerbank fabrikası tesisleri bugün ADÜ Sümer Kampüsü olarak Nazilli Belediyesi ve Nazilli yerel imkanları ile yenilenen ve yeniden yapılan pek çok anfi ve derslikle modern bir eğitim kampüsü haline almıştır. Ancak bu kampüsün sadece küçük bir bölümünde eğitim faaliyeti yapılmakta olup fiziki altyapı olarak ülkemizde pek fazla örneği olmayan ve atıl olarak bekleyen ATATÜRK’ün mirası tesislerin kurulacak olan NAZİLLİ SÜMER ÜNİVERSİTESİ ile yeniden canlandırılması bölgemiz açısından büyük önem taşımaktadır. Amacımız sadece Nazilli’nin değil Aydın’ın bir bütün olarak tarih ve turizmi birleştiren Üniversiteler şehri olarak anılmasıdır.
 • 31.10.2018

  İyi Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ile yapılan toplantıda, Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve projeler anlatıldı. Aydın İYİ Parti Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; 1. NAZİLLİ’DE MÜSTAKİL BİR ÜNİVERSİTESİ KURULMASI (SÜMER ÜNİVERSİTESİ) 1937 Yılında ATATÜRK tarafından hizmete açılan ve ülkemizin ilk sanayi kuruluşlarından biri olan Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası senelerce ülkemize hizmet ettikten sonra 2005 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne tahsis edilmiş, aradan geçen zamana rağmen beklenen fayda ve gelişme sağlanamamıştır. 600 Dönüm arazi üzerinde bulunan eski Sümerbank fabrikası tesisleri bugün ADÜ Sümer Kampüsü olarak Nazilli Belediyesi ve Nazilli yerel imkanları ile yenilenen ve yeniden yapılan pek çok anfi ve derslikle modern bir eğitim kampüsü haline almıştır. Ancak bu kampüsün sadece küçük bir bölümünde eğitim faaliyeti yapılmakta olup fiziki altyapı olarak ülkemizde pek fazla örneği olmayan ve atıl olarak bekleyen ATATÜRK’ün mirası tesislerin kurulacak olan NAZİLLİ SÜMER ÜNİVERSİTESİ ile yeniden canlandırılması bölgemiz açısından büyük önem taşımaktadır. Amacımız sadece Nazilli’nin değil Aydın’ın bir bütün olarak tarih ve turizmi birleştiren Üniversiteler şehri olarak anılmasıdır.
 • 15.11.2018

  AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ile yapılan toplantıda, 25.11.2018 tarihinde AK Parti Genel Başkan Vekili Numan KURTULMUŞ’un Aydın Sivil Toplum Kuruluşları ile yapmış olduğu toplantıya Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN katıldı. Sivil toplum ve meslek kuruluşu temsilcileri ile basın mensuplarıyla toplantıda bir araya gelen Kurtulmuş, gelen talep ve soruları cevaplandırdı. Toplantıda söz alan Odamız Başkanı Nuri ARSLAN “ öncelik sırasının havaalanından ziyade Aydın’dan başlayıp Denizli’ye kadar devem eden otoban çalışmalarının bir an önce başlatılması ve ivedilikle sonuçlandırılması hem ülkemiz hem de bölgemiz açısından büyük önem arz etmektedir. Sonrasında ise tek hatlı tren yolunun çift hatlı hızlı tren yoluna dönüştürülmesi İzmir ile Denizli arasındaki bölgede yer alan sanayi alanlarının fazlalığı, Nüfus yapısının yoğunluğu ve lojistik potansiyeli açısından önem arz etmektedir.” Dedi. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN sorumluluk sahamızda bulunan 6 ilçe ve Nazilli’yi kapsayan içerisinde bağımsız bir üniversite talebinin de bulunduğu makro ölçekli sorunların ve çözüm önerilerini AK Parti Genel Başkan Vekili Numan KURTULMUŞ’a takdim etti.
 • 22.11.2018

  Nazilli Basın Mensupları İle Toplantı ile yapılan toplantıda, Aydın'ın Önceliği Havaalanı Değil ,Bölgedeki Trafik Sorunu, Aydın-Denizli Otoban Sorunu, Çift Raylı Hızlı Tren Sistemi, Yatırımcılar İçin Sanayi Arazilerinin Oluşturulması, Uzun Yaşam Köyü Projesi, Bağımsız Sümer Üniversitesi gibi bölgenin kalkınmasında önceliği olan konular Olduğunu Dile Getirdi.
 • 28.01.2019

  AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ile yapılan toplantıda, Şubat Meclis Toplantısında,Nazilli ve çevre 6 ilçenin sorunlar dosyası görüşüldü.Konu ile ilgili Sayın Erim sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bilgi verdi.Ayrıca TBMM iletilen konular dile getirildi.
 • 13.02.2019

  İyi Parti Nazilli Beld.Bşk.Adayı Kürşat Engin Özcan,CHP İlçe Bşk.Serkan Sevim,İlçe Bşk.Durmuş Kural ile yapılan toplantıda, belediye başkan adayı ve ekibinden bölgemizin kalkınması noktasında projelerinin arasına Nazillide bağımsız bir üniversite kurulması konusunun dahil edilmesi talep edildi.
 • 13.03.2019

  CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül,İyi Parti Nazilli Bel.Bşkn Adayı Kürşat Engin Özcan ile yapılan toplantıda, Nazilli Bölgesinin kalkınmasıiçin yapılması gereken yatırımlar ve bölgenin ihtiyaç duyduğu hizmetler konuşuldu.Ayrıca Ticaret odası üyeleri tarafından belirlenen,Belediye Başkan Adaylarının taahhütleri içinde olması beklenen konular Bülent Tezcan'a sunuldu.Tezcan üzerine düşen görevi yetkisi dahilinde çözümlemek için gayret göstereceğini söyledi.
 • 15.04.2019

  Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile yapılan görüşmede, ADÜ’nün Nazilli’deki bir çok bölümünün kapatılarak Aydın’a taşınmasının önüne geçilmesinin ancak müstakil bir Üniversitesinin kurulması ile mümkün olacağı dile getirildi.
 • 27.09.2019

  İyi Parti Aydın Milletvekili Adnan Sezgin ile yapılan toplantıda, NTO tarafından tespit edilen ve kendisine takdim edilen sorun ve çözüm önerilerinin sayın vekile rehber olduğunu ve sorunların çözümü noktasında gayret gösterdiğini dile getirdi.
 • 12.10.2019

  Ak Parti Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz ve B.Kuvvet Erim ile yapılan toplantıda, NTO tarafından tespit edilen ve kendilerine daha önce takdim edilen sorun ve çözüm önerilerinin bulunduğu sorunlar dosyası hakkında sayın vekillerimiz bilgilendirme yaptılar.
 • 06.12.2019

  Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve CHP İlçe Yönetimi ile Yapılan Toplantıda, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan Nazilli’de Odamızı ziyaret etti. Sayın vekilimizden bağımsız üniversitenin kurulması yönündeki gelişmelere destek verilmesi rica edildi.
 • 27.01.2020

  Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ile yapılan toplantıda, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan tarafından Yönetim Kurulu üyeleri ile yapılan toplantıya Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim katıldı. Toplantıda bağımsız üniversite kurulması yönündeki çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.
 • 16.09.2020

  Aydın Milletvekili B. Kuvvet Erim ile üye sorunları hakkındaki toplantıda, 1-pandemi nedeniyle bağımsız üniversite kurulması konusunun önceliğini kaybettiği ancak pandemi sonrasında konu hakkında çalışmalrının hızlandıracağının bilgiisini verdi. 2-Gıda İşletmeleri Üretim/İşleme Alanı Sorunu 3-Nazilli OSB genişleme çalışmaları 4-Üniversitelerin yeni eğitim dönemindeki belirsizlikleri 5-Sümerbank’ın tekrar canlandırılması 6-Pandemi sürecinde çıkan kredi ödemelerinin ötelenmesi 7-Âtıl durumda bulunan eski devlet hastanelerinin değerlendirilmesi
 • 06.08.2021

  Aydın Milletvekili B. Kuvvet Erim, Yönetim kurulu başkanı Nuri ARSLAN'ın ADÜ Rektörünü ziyaretinde, Nazillide kurulmasını talep ettiğimiz Bağımsız üniversite konusunda destek talebinde bulunan yönetim kurulu başkanımıza sayın rektör aynı fikirde olduğunu dile getirdi. Ayrıca YÖK senatosunda konu hakkında Nazilli ve çevresinde bulunan fakülte ve meslek yüksekokullarının sayısı bakımından nazillide bağımsız bir üniversite kurulabileceğinin alt yapısının uygun olduğunu dile getirdiğini ifade etti ve konunun sonuçlanması noktasında gayret göstermeye devam edeceğini ifade etti
Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?