Çift Hatlı Tren Yatırımı

Çift Hatlı Tren Yatırımı


Nedeni: .......

Durum: Devam Ediyor

 • 17.01.2015

  Aydın İli oda ve borsa başkanları ile birlikte yapılan toplantıda bölge sorunlarına değinildi. Bölge sorunları arasında yer alan demiryolu taşımacılığı ile ilgili düzenleme ihtiyacı gibi bir çok konu ele alındı.
 • 18.04.2016

  Aydın AK Parti Milletvekili Abdurrahman Öz ile yapılan toplantıda ulaşım konusundaki sorunlara değinildi.Nazilli’de karayolu(Aydın- Denizli otoyolu yapılması), demiryolu (çift yönlü tren hattı yapılması), yapılması hakkında istişare yapıldı.
 • 23.12.2016

  Yeni atanan Nazilli Kaymakamı Sayın İbrahim KÜÇÜK ile ilk görüşme gerçekleştirildi. Gelecek günlerde ilçe sorunlarının çözümü için yürütülecek ortak çalışmalar hakkında görüşüldü.
 • 01.02.2017

  AKP Aydın Milletvekili Mehmet ERDEM Akp İlçe Bşk. Ramazan SATILMIŞ yapılan toplantıda 3. Aydın’ a yapılması planlanan yeni havaalanı yerine öncelikli olarak yüksek hızlı tren hattı için çalışma başlatılması gerekliliği anlatıldı.
 • 18.03.2017

  Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri ARSLAN, Meclis Başkanımız Gürdal YÜZÜGÜLER Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ’ nin katılımıyla Aydın ANEMON OTEL’ de gerçekleşen ‘Ekonomi ve yaklaşan Referanduma İlişkin Bilgilendirme Toplantısı’ na iştirak ettiler. Toplantıda Ekonominin dünü, bugünü, yarını ile ilgili bir konuşma yapan Bakan ZEYBEKCİ yaşanan darbe ve terör olaylarından sonra ülke Ekonomisinin zorlu bir süreçten geçtiğini ancak Birlik, Beraberlik ve Dayanışma ile bu zorlukların üstesinden gelineceğini belirtti. Başkan ARSLAN Nazilli ve odamız sorumluluk sahasındaki 6 ilçe sorunlarının yer aldığı raporu ZEYBEKCİ’ ye takdim etti ve Bölgesel sorunların çözüme kavuşması adına kendisine talepte bulundu. Dosyayı inceleyen ZEYBEKCİ gerekenin yapılacağını söyledi.
 • 02.08.2017

  Oda ve borsa başkanlarının eksiksiz katıldığı toplantıda Aydın ilinin sorunları üzerinde durularak yetkililere iletilmek üzere bir mutabakat metni de hazırlandı. Turizm, tarım, yatırımlar, çevre, ulaşım, eğitim ve enerji olarak 7 konu başlığında toparlanan sorunların çözüme kavuşması için takipçisi olma kararı alındı. Daha Hızlı Kalkınmak İçin Sorunların Çözüme Kavuşması Şart Toplantı sonunda yaptığı açıklamada Aydın ilinin kamusal yatırımlardan yeterince faydalanamadığına değinen Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, “Aydın’da yatırımcımız hazırda bekliyor. Tek isteğimiz sorunlarımızın bir an önce çözüme kavuşmasıdır. Yatırımcımız bölgemizin kalkınması için geçmişte olduğu gibi elinden geleni yapacaktır. Devletimizin büyüklüğü ve gücü tartışılmaz. Tespit ettiğimiz sorunlarımız üstesinden kalkılamayacak sorunlar değil. Tüm oda ve borsa başkanlarımızın kaygısı aynı. Daha hızlı kalkınma, daha fazla istihdam. Bu sebeple organizasyonunu gerçekleştirdiğimiz toplantıda aldığımız kararların takipçisi olacağız. Bu vesile ile toplantıya katılan bütün oda ve borsa başkanlarına, yönetim ve meclis temsilcilerine, personellerine ve toplantımızı yöneten Prof. Dr. Neval GENÇ hocamıza teşekkürlerimizi sunarım” ifadelerine yer verdi. *İzmir-Aydın-Denizli hızlı tren hakkında ve diğre sorunlarımız hakkında ve çözüm önerileri hakkında istişarede bulunuldu.
 • 04.08.2017

  Odamız Yönetim Kurulu Başkan’ı Nuri ARSLAN ve Meclis Başkan’ı Gürdal YÜZÜGÜLER Aydın’a yeni atanan Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER’e hoş geldin ziyaretinde bulunarak yeni görevinin hayırlı olmasını dilediler. Ziyaretlerinden dolayı Başkan ARSLAN ve YÜZÜGÜLER’e teşekkür eden Vali KÖŞGER “ tüm Kamu Kurumlarımız STK’larla işbirliği yaparak sorumluluk sahamızı daha iyi hale getirmek için çalışacağız “ dedi. Çift hatlı tren yolu talebimizin de bulunduğu Sorunlar dosyamız Vali Köşger e teslim edildi
 • 03.01.2018

  Buharkent ilçesinin Nazilli Ticaret Odası sorumluluk sahasında bulunmasından dolayı ilçenin sorunlarına olan duyarlılıklarından söz etti. Bu doğrultuda ilçe sorunlarının çözüme kavuşması adına birlikte hareket etmenin önemi hususunda görüş birliğine varıldı ve Buharkent ilçesini de kapsayan çift hatlı demir yolu konusunda yürütülebilecek faaliyetlere ilişkin istişareler yapıldı.
 • 07.02.2018

  Tobb Oda-Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısında Odamız Başkanı Bölgemizde ekonomik canlılık için lojistiğin önemine dikkat çekerek çift hatlı demir yolunun önemini vurguladı. Çözümü konusunda destek talep etti.
 • 13.3.2018

  İyi Parti Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN ve ilçe Yönetimi yapılan toplantıda Çift hatlı demir yolunun hayata geçirilmesi konusunda kamuoyu oluşturma noktasında kendilerinden destek talep edildi.
 • 10.04.2018

  Müsiad Aydın İl Başkanı Murat Aksüt ve Müsiad Aydın İl Başkanı Yard.Bilal Yıldız ile yapılan görüşmede Çift hatlı demir yolunun bölgemiz için önemi vurgulanarak hayata geçerilmesi konusunda kamuoyu oluşturma noktasında kendilerinden destek talep edildi.
 • 22.04.2018

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan toplantıda Bölgesel sorunlar ve güncel konular istişare edildi. Hisarcıklıoğlu Nazillide oda ve borsanın birlikte düzenlediği organizasyonla gerçekleştirilen ziyareti memnuniyetle ve takdirle karşıladığını dile getirdi. Seçimlerin geride kalmasıyla her türlü rekabet ortamından uzaklaşılması gerektiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, bölge ve ülke refahı için atılacak her adımda oda ve borsa başkanlarına tam destek vereceğini sözlerine ekledi. çift hatlı demir yolunun bölgemiz açısından önemi vurgulanarak tekrar Hisarcıklıoğlu'ndan destek talep edildi.
 • 27.04.2018

  Nazilli Ticaret Borsası ile Bozdoğan, Buharkent, Kuyucak, Karacasu, Sultanhisar ve Yenipazar İlçeleri Esnaf Odası Başkanları ile yapılan toplantıda mevcut demiryolunun çift hatlı demir yoluna dönüştürülmesinin bölgemize sağlayacağı katma değer hakkında istişare edildi. Konunun her platforma dile getirilmesi kararlaştırıldı.
 • 28.05.2018

  İyi parti Aydın 1. Sıra milletvekili adayı Aydın Adnan Sezgin ve İyi Parti İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ile yapılan toplantıda mevcut demiryolunun çift hatlı demir yoluna dönüştürülmesinin bölgemize sağlayacağı katma değer hakkında Sayın Milletvekili adayına bilgilendirme yapıldı. Sayın vekil adayının seçilmeleri halinde Ankara'da dile getirilmesi talep edildi.
 • 04.06.2018

  Ak Parti Aydın Milletvekili Ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Savaş ve Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Sayar yapılan toplantıda mevcut demiryolunun çift hatlı demir yoluna dönüştürülmesinin bölgemize sağlayacağı katma değer hakkında Sayın Milletvekili bilgilendirme yapıldı. Sayın vekilden konunun gündeme alınması ve çözümü için destekleri talep edildi.
 • 08.06.2018

  Aydın Milletvekili Deniz DEPBOYLU ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile yapılan toplantıda mevcut demiryolunun çift hatlı demir yoluna dönüştürülmesinin bölgemize sağlayacağı katma değer hakkında Sayın Milletvekiline bilgilendirme yapıldı. Sayın vekilden konunun gündeme alınması ve çözümü için destekleri talep edildi
 • 20.06.2018

  CHP Aydın Milletvekili adayları Süleyman BÜLBÜL, Özlem Burcu UĞAN SEVİM ve ilçe yönetimi ile yapılan toplantıda mevcut demiryolunun çift hatlı demir yoluna dönüştürülmesinin bölgemize sağlayacağı katma değer hakkında Sayın Milletvekiline bilgilendirme yapıldı. Sayın vekilden konunun gündeme alınması ve çözümü için destekleri talep edildi.
 • 17.09.2018

  Sorumluluk sahamızda bulunan Esnaf Odası Başkanları ve Nazilli Ticaret Borsa Başkanı ile yapılan Güç Birliği ve İstişare toplantısında üyeler tarafından Odalara iletilen sorunlar masaya yatırıldı. Bölge sorunları ile yapılması istenen yatırımlar konusunda fikir birliğine varıldı. Bundan sonra da devam edecek ortak güç birliği toplantılarında tespit edilen yerel sorunlarımızın yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlığı adaylarına sunulmasına, adayların bu konular hakkında görüş, öneri ve taahhütlerinin alınmasına karar verildi. Parti ve siyasi görüş ayrımı yapılmadan adaylıklarını açıklayan herkesten istenecek olan “Yatırım İhtiyaçları ve Sorunlar Listesi” ilçelerimizin ihtiyaç duyduğu yatırım konuları ile yapılması gereken işlemlerden oluşması öngörüldü. Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle adaylıklarını ilan edecek belediye başkanı adaylarından yapmayı planladıkları projeler ile kendilerine sunulacak yatırım konuları hakkında fikir ve düşünceleri istenmesine karar verildi.
 • 28.09.2018

  Aydın Ticaret Odası Meclis toplantısına katılarak TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan ÜLKEN sorumluluk sahamızı ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini , Ankaraya aktarması için görüşme yapıldı.
 • 17.10.2018

  Nazilli Esnaf Odaları Ve İstişare Kurulu Ortak İstişare Toplantısında üyeler tarafından Odalara iletilen sorunlar masaya yatırıldı. Bölge sorunları ile yapılması istenen yatırımlar konusunda fikir birliğine varıldı. Toplantı sonunda tespit edilen ortak sorunların ve ilçemizin ekonomisine canlılık katacak lojistik ve truzim konusunda katma değer yaratacak çift hatlı demir yolu konusunda yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlığı adaylarına sunulmasına, adayların bu konular hakkında görüş, öneri ve taahhütlerinin alınmasına karar verildi. ve sorunlar dosyası oluşturuldu.
 • 31.10.2018

  Nazilli ve bölgesini temsilen Ankara’ya giden heyet TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU tarafından karşılandı. Hisarcıklıoğlu’na Oda’nın projeleri hakkında bilgi verilirken bölgenin sorunları ve üyelerimizin beklentileriyle ilgili dosya sunuldu. Heyet üyelerinin genel ekonomik şartlarla ilgili görüşlerini alan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye için Kobi’lerin önemine dikkat çekerek, özellikle üretim ve ihracat yapan işletmelerin artması, lojistik sorunlarının çözülmesi gerektiğini, bu firmaların daha fazla desteklenmesi için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
 • 31.10.2018

  Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine ayrı ayrı takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmaları ve projeleri içeriyor. Aydın Ak Parti Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; ÇİFT HATLI HIZLI TREN YATIRIMI Ege Bölgesi ve özellikle Denizli-İzmir hattı ülkemizin en yoğun ulaşım hatlarından birisine sahip olmasına rağmen demiryolu hizmetleri yetersiz durumdadır. Yenilenen tren hatları da yine tek hat olarak yapıldığından beklenilen rahatlamayı sağlamamıştır. İzmir ile Denizli arasındaki bölgede yer alan Sanayi alanlarının fazlalığı, Nüfus yapısının yoğunluğu ve Lojistik potansiyeli çift hatlı demiryolu yatırımının acilen gündeme alınıp çalışmaların bir an önce başlamasını gerekli kılmaktadır. Lojistik ve ulaşım alanında çift hatlı demiryolu olmaması bölgenin gelişimini yavaşlatmaktadır.. Bu durum özellikle uluslararası rekabette dezavantaja sebep olmaktadır.
 • 31.10.2018

  Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekillerine ayrı ayrı takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmaları ve projeleri içeriyor. Aydın CHP Milletvekillerine takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; ÇİFT HATLI HIZLI TREN YATIRIMI Ege Bölgesi ve özellikle Denizli-İzmir hattı ülkemizin en yoğun ulaşım hatlarından birisine sahip olmasına rağmen demiryolu hizmetleri yetersiz durumdadır. Yenilenen tren hatları da yine tek hat olarak yapıldığından beklenilen rahatlamayı sağlamamıştır. İzmir ile Denizli arasındaki bölgede yer alan Sanayi alanlarının fazlalığı, Nüfus yapısının yoğunluğu ve Lojistik potansiyeli çift hatlı demiryolu yatırımının acilen gündeme alınıp çalışmaların bir an önce başlamasını gerekli kılmaktadır. Lojistik ve ulaşım alanında çift hatlı demiryolu olmaması bölgenin gelişimini yavaşlatmaktadır. Bu durum özellikle uluslararası rekabette dezavantaja sebep olmaktadır.
 • 31.10.2018

  Odamız tarafından hazırlanan Bölge Sorunları, Beklentiler ve Çözüm Önerileri Dosyası tüm Aydın milletvekiline ayrı ayrı takdim edildi ve ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Sektörel konu başlıkları olarak hazırlanan bölge sorunları dosyası Nazilli Ticaret Odası yetki alanında bulunan altı ilçe ve Nazilli’deki sanayi, imalat, ticaret, ulaşım, eğitim ve altyapıyla ilgili yapılması gereken çalışmaları ve projeleri içeriyor. Aydın İYİ Parti Milletvekiline takdim edilen bölgeyle ilgili konu başlıkları aşağıdakilerdir; ÇİFT HATLI HIZLI TREN YATIRIMI Ege Bölgesi ve özellikle Denizli-İzmir hattı ülkemizin en yoğun ulaşım hatlarından birisine sahip olmasına rağmen demiryolu hizmetleri yetersiz durumdadır. Yenilenen tren hatları da yine tek hat olarak yapıldığından beklenilen rahatlamayı sağlamamıştır. İzmir ile Denizli arasındaki bölgede yer alan Sanayi alanlarının fazlalığı, Nüfus yapısının yoğunluğu ve Lojistik potansiyeli çift hatlı demiryolu yatırımının acilen gündeme alınıp çalışmaların bir an önce başlamasını gerekli kılmaktadır. Lojistik ve ulaşım alanında çift hatlı demiryolu olmaması bölgenin gelişimini yavaşlatmaktadır. Bu durum özellikle uluslararası rekabette dezavantaja sebep olmaktadır.
 • 15.11.2018

  25.11.2018 tarihinde AK Parti Genel Başkan Vekili Numan KURTULMUŞ’un Aydın Sivil Toplum Kuruluşları ile yapmış olduğu toplantıya Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN katıldı. Sivil toplum ve meslek kuruluşu temsilcileri ile basın mensuplarıyla toplantıda bir araya gelen Kurtulmuş, gelen talep ve soruları cevaplandırdı. Toplantıda söz alan Odamız Başkanı Nuri ARSLAN “ öncelik sırasının havaalanından ziyade Aydın’dan başlayıp Denizli’ye kadar devem eden otoban çalışmalarının bir an önce başlatılması ve ivedilikle sonuçlandırılması hem ülkemiz hem de bölgemiz açısından büyük önem arz etmektedir. Sonrasında ise tek hatlı tren yolunun çift hatlı tren yoluna dönüştürülmesi İzmir ile Denizli arasındaki bölgede yer alan sanayi alanlarının fazlalığı, Nüfus yapısının yoğunluğu ve lojistik potansiyeli açısından önem arz etmektedir.” Dedi. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN sorumluluk sahamızda bulunan 6 ilçe ve Nazilli’yi kapsayan makro ölçekli sorunların ve çözüm önerilerinin bulunduğu NTO Sorunlar Dosyasını AK Parti Genel Başkan Vekili Numan KURTULMUŞ’a takdim etti.
 • 22.11.2018

  Aydının Önceliği Havaalanı Değil ,Bölgedeki Trafik Sorunu,Aydın-Denizli Otoban Sorunu,Çift Raylı Tren Sistemi,Sümer Üniversitesi Gibi Sorunlar Olduğunu Dile Getirdi. https://www.facebook.com/watch/?v=215132526045807
 • 28.01.2019

  Şubat Meclis Toplantısında,Nazilli ve çevre 6 ilçenin sorunlar dosyası görüşüldü.Konu ile ilgili Sayın Erim sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bilgi verdi. Meclis Toplantısına katılan Sayın Erim,Aydın-Denizli Otobanı,Hızlı Tren gibi ulaşım sorunları yönünde kendisinin şahsi çabaları olduğunu belirtti.Ayrıca TBMM iletilen konular dile getirildi.
 • 13.02.2019

  İyi Parti Nazilli Beld.Bşk.Adayı Kürşat Engin Özcan,CHP İlçe Bşk.Serkan Sevim, İlçe Bşk.Durmuş Kural ile yapılan toplantıda Nazilli ile ilgili üyelerimizden gelen sorun, çözüm önerileri ve beklentilerinin bulunduğu dosya teslim edildi .Sayın Özcan'a projelerinin sorulduğu toplantıda üyelerimizin beklentilerinin de projelerine ilave edilmesi talep edildi. Sayın Özcan Herşeyi tek başına yapmasının imkansız olduğunu, birlikte hareket ederek çözümleri bulmayı planladığını belirtti.
 • 13.03.2019

  CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül,İyi Parti Nazilli Bel.Bşkn Adayı Kürşat Engin Özcan ile yapılan toplantıda Nazilli Bölgesinin kalkınmasıiçin yapılması gereken yatırımlar ve bölgenin ihtiyaç duyduğu hizmetler konuşuldu.Ayrıca Ticaret odası üyeleri tarafından belirlenen,Belediye Başkan Adaylarının taahhütleri içinde olması beklenen konular Bülent Tezcan'a sunuldu.Tezcan üzerine düşen görevi yetkisi dahilinde çözümlemek için gayret göstereceğini söyledi.
 • 08.05.2019

  Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ile yapılan görüşmede Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri Arslan Aydın’ın doğusu ve odamız sorumluluk sahamızda bulunan ilçelerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgilendirme yaptı.
 • 10.05.2019

  Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN ve Başkan Yardımcısı Mert ÖREROĞLU Odamıza iade-i ziyarette bulundu. Bölgenin sorunları ve çözüm önerileri hakkında istişarelerin gerçekleştirildiği görüşmede Sayın ÖZCAN” Birlikte hareket etmekten bereket doğar anlayışı ile hareket ediyoruz. Gerçekten birbirimizden istifade ederek bölgemiz için ne yapabiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Değerli fikirlerini bizimle paylaşan Sayın ARSLAN’a teşekkürlerimizi sunarız. ”dedi. Sayın Özcan,ziyaretlerimizde verdiğimiz Sorunlar dosyasında yer alan sorunlarımız hakkında yapacakları çalışmaları aktardılar.
 • 27.09.2019

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Arslan’ı makamında ziyaret eden Milletvekili Sezgin” Başkan Nuri Arslan’ı bir çok kere ziyaret ettim. Başkan Arslan’la görüşmelerimize çok önem veriyorum. Çünkü her defasında yeni bir proje, yeni bilgi, yeni bir öneri geliyor kendisinden. Nazilli Ticaret Odasındaki başarılı çalışmalarını yakından izliyorum. Nazilli ve çevresinin daha da gelişmesi ile ilgili istişarelerde bulunacağız” Dedi. Aynı zamanda odamız ve Yeni Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin de Yönetim Kurulu Başkanı olan Nuri Arslan tebrik ziyaretine gelen herkese teşekkür etti.”Biz Nazilli’nin gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Sayın Milletvekilimiz Sezgin’e daha önce de vermiş olduğumuz sorunlar dosyamızda yer alan konuları da istişare etme imkanı bulduk. Bölgenin kalkınması ve gelişmesi adına yetkilerimiz dahilinde elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
 • 06.12.2019

  CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan Nazilli’de gerçekleştirdiği bir dizi program kapsamında Odamızı ziyaret etti. Yapılan ziyarete CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ve Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ile parti üyeleri de eşlik etti. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ve oda meclis üyeleri ile birlikte VIP Salonda gerçekleştirilen toplantıda bölge sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.
 • 27.01.2020

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan tarafından Yönetim Kurulu üyeleri ile yapılan toplantıya Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim katıldı. Toplantıda bölge sorunlarımız ve çözüm önerileri hakkında görüşme gerçekleştirildi.
 • 30.04.2020

  TV den Emin Aydın ile Yapılan Röportaj ; Sorumluluk sahamızda bulunan üyelerimizin sorunlarının yanısıra korona virüs nedeni ile üyelerden gelen taleplerin iletildiği toplantılar ve yapılan lobi faaliyetleri hakkında görüşme gerçekleştirilmiştir.
 • 16.08.2021

  Manşet gazetesinin 16.08.2021 tarihli haberinde AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Türkiye Cumhuriyet Devlet Demir Yolları (TCDD) İzmir 3. Bölge Müdürüne ziyarette bulundu. Ortaklar-Selçuk Tüneli projelerimiz hazır, onları önümüzdeki seneye yatırıma aldırmak için görüşmelerimiz oldu. Bu projeleri yatırıma sokmak için uğraşıyoruz. Geçen yıl pandemiden dolayı kaldı, bu yıl inşallah 2022-2023 yıllarında yatırıma dahil etmek istiyoruz. Projelerimizi yatırıma dahil edip biran önce inşasına başlamayı hedefliyoruz. Bu projelerimizle hemşehrilerimiz, şuanda 3 saatte gidilen yol, Ortaklar-Selçuk Tüneli ile 1 saat kısalacak. Ondan sonra da inşallah önümüzdeki süreçte de hızlı tren projemiz var” şeklinde konuştu.
Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?