Fuar Alanı İhtiyacı

Fuar Alanı İhtiyacı


Nedeni: .......

Durum: Devam Ediyor

 • 23.12.2013

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan görüşmede, sorumluluk sahamızda yatırım ortamının iyleştirilmesi yönünde istişare edildi.
 • 10.01.2014

  MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile yapılan toplantıda, Yapılan görüşmede bölgemiz sorunları ve çözüm önerilerini içeren rapor hakkında bilgilendirme yapılmış olup bölgemizin kalkınması için yatırım ortamının iyileştirilmesi noktasında bürokratik engellerin kaldırılması yönünde taleplerimizi arz ettik.
 • 08.09.2014

  Aydın Valiliği Organizasyonunda Yapılan Aydın Ekonomi Zirvesinde, Bölgesel yatırım ve kalkınma düzeylerini belirleyen sınıflandırmaların yeniden düzenlenmesi ile Aydın Bölgesinin 2. dereceden 3. derece iller içine alınması Yeni yatırım yapacak müteşebbislerin karşılaştıkları bürokratik engellerin kaldırılmasına yönelik tedbirlerin alınması konularında taleplerimizi arz ettik
 • 24.11.2014

  Ankara Tobb Merkez Ticaret Odaları Konsey Toplantısında,Sermaye şirketlerin ve kooperatiflerin kuruluşlarında uygulanan harç muafiyetinin şahıs işletmeleri ve tüzel kişilik şube kayıtları için de uygulanması için mevzuat değişikliği yapılmasının teklif edilmesine
 • 12.12.2014

  Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğu ve 365 oda ve borsa ile yapılan toplantıda, Hayırlı olsun ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan a sunulmak üzere bölge sorunları ve çözüm önerilerimize ait dosya sunuldu. Ayrıca TOBB Başkanı başkanlığında oda ve borsa başkanları ile yapılan konsey toplantısında bölgenin sorunları hakkında yönetim kurulu başkanı tarafından kapsamlı bilgilendirme yapıldı.
 • 03.12.2015

  Aydın Milletvekilleri ile yapılan toplantıdani, yeni seçilen Aydın Milletvekillerine yapılan ziyarette bölge sorunlarımız hakkında bilgilendirme yapıldı. Özelikkle yatırımcının özendirilmesi için teşvik kapsamında Aydın Bölgesinin 2. dereceden 3. derece iller içine alınması için çalışma yapılması talep edildi.
 • 22.12.2015

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan toplantıdan, TOBB KONSEY TOPLANTISINDA; Bakan Tüfenkçi ye üyelerimizden gelen sorunlar dosyası verildi. Yeni yatırım yapacak müteşebbislerin karşılaştıkları bürokratik engellerin kaldırılmasına yönelik tedbirlerin alınması konularında taleplerimizi arz ettik
 • 26.01.2016

  NTO sorumluluk sahasındaki 7 ilçenin esnaf Odaları Başkanları ile yapılan toplantıdan, Sorumluluk Sahasını İlgilendiren 18 Maddelik Sorunlar Dosyası Ele Alındı. Toplantıda;Yatırım ortamı iyileştirilmeli ve bürokrasi azaltılması konusu hakkında istişare yapıldı. Tüm esnaf odası başkanlarının ilçelerindeki siyasi parti temsilcileri iletişime geçerek yatrım ortamının iyileştirilmesi konusunda lobicilik faaliyetleri yürütmesine karar verildi.
 • 04.08.2016

  Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile toplantıdan, Darbenin yarattığı kaos ortamında ülkedeki ekonomik ve ticari hayatın zarar görmemesi ve OHAL’e destek verme amacı ile toplanıldı. 3. Ankara Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali YILDIRIM ve Türkiye’ deki oda/ borsa başkanlarının katıldığı ‘Darbe Sonrası OHAL’ e destek’ toplantısı yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri ARSLAN da toplantıda yer aldı. Darbenin yarattığı kaos ortamında ülkedeki ekonomik ve ticari hayatın zarar görmemesi ve OHAL’ e destek verme amacı ile birliktelik çağrısı yapıldı. Yapılan görüşmede; *Sicil işlemleri ile ilgili büyük kolaylıklar geliyor(sicil harçlarının tahsil yetkisi odalara verilerek üye işlemleri hız kazanacak) *Kuruluş ve tasfiye işlemleri hızlanacak(Bürokratik süreci ve maliyetleri azaltıldı) *Sigortasını ve vergisini düzenli ödeyenler ödüllendirilecek(Vergi ve prim indirim kolaylıkları sağlanacak)
 • 14.12.2016

  Adnan Menders Üniversitesi İktisat Bölümü öğr. Demet İYİOL, Adnan Menders Üniversitesi İktisat Bölümü öğr. Emine GÜL ile yapılan toplantıdan, Aydın ili yatırım destek ve tanıtım strateji hazırlık toplantısı (GEKA)-Toplantıda; *Toplantıya katılan kurumlar istihdamla ilgili, yatırım yeri tahsisi ve altyapı, kobilerin finansmana erişimi ve teşvikler, bürokrasi ve mevzuat konularındaki sorunlara yönelik çözüm önerileri sundu. * İstihdam, Lojistik ve Yatırım üzerine olan oturumlarda bulunan kurum temsilcilerinin görüşleri üzerine çözüm odaklı fikir alışverişleri yapıldı. * Aydın il sorunları hakkında görüşüldü ve sorunların çözümü için öneriler dikkatle incelendi.
 • 01.02.2017

  AKP Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve Nazilli İlçe Teşkilatı ile yapılan toplantıdan, Yapılan toplantıda bölge sorunlarına ait dosyamız verilmiştir. Sayın Erdem'den yatırımcının önündeki bürokratik engellerin kaldırılması yönünde taleplerimizi arz ettik.
 • 07.02.2017

  Ankara / Tobb Türkiye Ekonomi Şurası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakan Binali Yıldırım Ekonomiyle İlgili BakanlarOda / Borsa Başkanları ile yapılan toplantıdan,Öncelikli olarak ‘Artı Bir İstihdam’’ projesi görüşüldü. Toplantının en önemli gündem maddesi Ekonomiyi büyütmeye yönelik ‘en az artı bir istihdam ‘konusu oldu. Çalışanların iş başı eğitimini karşılayacaklarını ve eğitim süresince 500 bin çalışanın maaşını vereceklerine işaret eden Başbakan Binali YILDIRIM 1,5 milyona kadar olan bütün çalışanların sigorta primi ve vergilerinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığınca karşılanacağını bildirdi. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU hükümetin beyaz eşya, mobilya ve konut sektörlerindeki vergi indirimlerinin Türkiye ekonomisine yapacağı olumlu etkilerden söz etti. İç piyasayı canlı tutmanın önemine vurgu yaparak istihdam için üretimin, üretim içinde tüketimin şart olduğuna değindi. Oda/ borsaların ticarete büyük ölçüde etki ettiğini vurgulayarak temsilcileri ‘artı bir istihdam’ konusunda duyarlı olmaya çağırdı.
 • 09.03.2017

  İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU ile yapılan, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU – Bilgilendirme Toplantısı Sorunlar dosyası verilmiş.
 • 15.03.2017

  Nazilli tarım ve hayvancılığı değerlendirme toplantısı: 2011 yılında masa başında yapılan marjinal arazilerin 1/100000 haritasının mevcut yerinde tespit yapılmadığı için problemler çıktığı ve bu problemlerin çözümleri için konunun yeniden ele alınarak güncellenmesi gerektiğini tarım arazisi vasfından çıkarılması gerektiği ve böylece yatırımcıların önünün açılması gerektiğini savundu. Ayrıca bölgemizde zyetinlik vasfı taşımayan ancak tapıuda cins bakımından zeytinlik olarak geçen arazilerin cins değişikliği yapılması gerektiğini ve böylece bu arazilerin ekonomiye geri kazandırılması gerektiğini söyledi.
 • 18.03.2017

  Aydın Bilim, Sanayi teknoloji İl müdürü Tunay Çoban, GEKA il koordinatörü Armağan Aydın, ADÜ öğretim görevlileri ile yapılan toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri ARSLAN, Meclis Başkanımız Gürdal YÜZÜGÜLER Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ’ nin katılımıyla Aydın ANEMON OTEL’ de gerçekleşen ‘Ekonomi ve yaklaşan Referanduma İlişkin Bilgilendirme Toplantısı’ na iştirak ettiler. Toplantıda Ekonominin dünü, bugünü, yarını ile ilgili bir konuşma yapan Bakan ZEYBEKCİ yaşanan darbe ve terör olaylarından sonra ülke Ekonomisinin zorlu bir süreçten geçtiğini ancak Birlik, Beraberlik ve Dayanışma ile bu zorlukların üstesinden gelineceğini belirtti. Başkan ARSLAN Nazilli ve odamız sorumluluk sahasındaki 6 ilçe sorunlarının yer aldığı raporu ZEYBEKCİ’ ye takdim etti ve Bölgesel sorunların çözüme kavuşması adına kendisine talepte bulundu. Dosyayı inceleyen ZEYBEKCİ gerekenin yapılacağını söyledi.
 • 04.05.2017

  Aydın Bilim, Sanayi teknoloji İl müdürü Tunay Çoban, GEKA il koordinatörü Armağan Aydın, ADÜ öğretim görevlileriyke yapılan toplantıda, Üniversite-Sanayi İşbirliği toplantısı: Toplantıda Arge ve yatırım desteklerinden birçok insanın haberdar olmadığı bölgede yatırımcı sayısının çok fazla olduğu ancak yatırım alanın yetersiz olması konularına değinilidi. Ayrıca yatırım desteklerinden faydalanma noktasında bürokratik engellerin aşılabilmesi için Üniversite-Sanayi İşbirliğinin çok önemli olduğu hususunda görüş birliğine varıldı. Destek, hibe ve teşvikler ile ilgili odamız tarafından yürütülen örnek çalışmaların devamlılığı için neler yapılabileceği hakkında fikriler sunuldu. Duyarlılığın artırılmasının Bölgesel kalkınmaya büyük fayda sağlayacağı belirtildi.
 • 25.07.2017

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi,TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan görüşmede, Açılış konuşmasını yapan Rifat HİSARCIKLIOĞLU, konseylerdeki bilgi birikimi ve tecrübenin, ekonomi yönetimi açısından fırsat olduğuna dikkat çekti. Ayrıca istihdam seferberliği ile bir dünya rekoru kırdıklarını anlatan HİSARCIKLIOĞLU, toplantıda yer alan Bakanlara istişare kültürü sayesinde pek çok sorunun çözüme kavuşması hususunda duyarlılıklarından dolayı TOBB camiası adına teşekkürlerini iletti. Konuşmanın ardından Yatırım Teşvik Sistemi, İhracat, Serbest Bölgeler, İç Ticaret, Denetim ve Yurtdışı fuarlar ile ilgili konularda sunumlar gerçekleştirildi. Konseyin bitiminde Nuri ARSLAN Nazilli ve Ticaret Odası Sorumluluk sahasında bulunan 7 ilçenin sorunlarının bulunduğu dosyayı Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ ile TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na iletti. Yatırım ortamı iyileştirme çalışmalarının önemini, bürokratik engeller azaltılması ve yatırımcının hızlı yatırım yapabilmesine olanak sağlayacak önlemler alınması için gereğinin yapılması konusunda taleplerimizi arz ettik.
 • 07.02.2018

  Tobb Oda-Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısında, Yatırım ortamı iyileştirme çalışmaları kapsamında, bürokratik engellerin azaltılması ve yatırım yapmaya teşvik edici çalışmların artırılması, yatırımcının hızlı yatırım yapabilmesine olanak sağlayacak önlemler alınması için gereğinin yapılması konusunda taleplerimizi arz ettik.
 • 10.04.2018

  Müsiad Aydın İl Başkanı Murat Aksüt Ve Müsiad Aydın İl Başkanı Yard.Bilal Yıldız, bürokratik engellerin yatırımcıyı caydırıcı etkisi hakkında istişare gerçekleştirildi.
 • 22.04.2018

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bölgesel sorunlar ve güncel konular istişare edildi. Hisarcıklıoğlu Nazillide oda ve borsanın birlikte düzenlediği organizasyonla gerçekleştirilen ziyareti memnuniyetle ve takdirle karşıladığını dile getirdi. Seçimlerin geride kalmasıyla her türlü rekabet ortamından uzaklaşılması gerektiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, bölge ve ülke refahı için atılacak her adımda oda ve borsa başkanlarına tam destek vereceğini sözlerine ekledi. Heyet güncel konularda istişarelerde bulunduktan sonra hediyelerin takdim edilmesiyle ziyareti sonlandırdı.
 • 27.04.2018

  Nazilli Ticaret Borsası ile Bozdoğan, Buharkent, Kuyucak, Karacasu, Sultanhisar ve Yenipazar İlçeleri Esnaf Odası Başkanları ile yapılan toplantıda, Sorumluluk sahamızda yatırımda bulunmak isteyen yatırımcıların karşılaştıkları zorlukları üzerine istişare gerçekleştirildi. Bu zorlukların kaldırıldırılması ve yatırımcının hızlı yatırım yapabilmesi için lobicilik çalışmalrı yapılmasına karar verildi.
 • 28.05.2018

  İyi parti Aydın 1. Sıra milletvekili adayı Aydın Adnan Sezgin ve İyi Parti İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ile yapılan toplantıda, Sorumluluk sahamızı ilgilendiren yatırım ortamının iyileştirlmesi noktasında bürokratik engellerin azaltılması ve yatırım yapmaya teşvik edici çalışmların artırılması gibi sorunların ve çözüm önerilerinin olduğu dosyası verildi.Sayın Sezgin'den milletvekili olmaları durumunda çözüm bekleyen sorunlarımızın çözümünde destek talep edildi
 • 04.06.2018

  Ak Parti Aydın Milletvekili Ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Savaş ve Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Sayar ile yapılan toplantıda, Sorumluluk sahamızı ilgilendiren yatırım ortamının iyileştirlmesi noktasında bürokratik engellerin azaltılması ve yatırım yapmaya teşvik edici çalışmların artırılması gibi sorunların ve çözüm önerilerinin olduğu dosyası verildi.Sayınvekilimizden çözüm bekleyen sorunlarımızın çözümünde destek talep edildi.
 • 08.06.2018

  Aydın Milletvekili Deniz DEPBOYLU ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile yapılan toplantıda, Sorumluluk sahamızı ilgilendiren yatırım ortamının iyileştirlmesi noktasında bürokratik engellerin azaltılması ve yatırım yapmaya teşvik edici çalışmların artırılması gibi sorunların ve çözüm önerilerinin olduğu dosyası verildi.Sayınvekilimizden çözüm bekleyen sorunlarımızın çözümünde destek talep edildi.
 • 20.06.2018

  CHP Aydın Milletvekili adayları Süleyman BÜLBÜL, Özlem Burcu UĞAN SEVİM ve ilçe yönetimi ile yapılan toplantıda, Sorumluluk sahamızı ilgilendiren yatırım ortamının iyileştirlmesi noktasında bürokratik engellerin azaltılması ve yatırım yapmaya teşvik edici çalışmların artırılması gibi sorunların ve çözüm önerilerinin olduğu dosyası verildi.Sayınvekilimizden çözüm bekleyen sorunlarımızın çözümünde destek talep edildi
 • 17.09.2018

  Sorumluluk sahamızda bulunan Esnaf Odası Başkanları ve Nazilli Ticaret Borsa Başkanı ile yapılan Güç Birliği ve İstişare toplantısındaüyeler tarafından Odalara iletilen sorunlar masaya yatırıldı. Bölge sorunları ile yapılması istenen yatırımlar konusunda fikir birliğine varıldı. Bundan sonra da devam edecek ortak güç birliği toplantılarında tespit edilen yerel sorunlarımızın yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlığı adaylarına sunulmasına, adayların bu konular hakkında görüş, öneri ve taahhütlerinin alınmasına karar verildi. Parti ve siyasi görüş ayrımı yapılmadan adaylıklarını açıklayan herkesten istenecek olan “Yatırım İhtiyaçları ve Sorunlar Listesi” ilçelerimizin ihtiyaç duyduğu yatırım konuları ile yapılması gereken işlemlerden oluşması öngörüldü. Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle adaylıklarını ilan edecek belediye başkanı adaylarından yapmayı planladıkları projeler ile kendilerine sunulacak yatırım konuları hakkında fikir ve düşünceleri istenmesine karar verildi.
Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?