Cennet Durmaz-Model Kitap Ve Kırtasiye

Cennet Durmaz-Model Kitap Ve Kırtasiye

Kısa kendinizden bahseder misiniz?

09.06.1976 Nazilli doğumluyum. Annem ve babam Sümerbank emeklisi dolayısıyla bende Sümerbank çocuğuyum. Çok küçük yaşta pazarcılıkla iş hayatına başladım. Birçok değişik alanlarda başladıktan sonra uzun süre direksiyon eğitmenliği yaptım. Şu an faaliyet gösterdiğim sektöre, bir kitap kırtasiye firmasında satış pazarlama elemanı olarak girdim. Daha sonra kendi iş yerimi açtım. Hala Nazilli uzun çarşıdaki Model kitap kırtasiye işletmecisiyim. Üniversite okuyan iki evladım var.

Firmanızın kuruluş öyküsü nedir?

2020 yılındaki pandemi döneminde çalıştığım kırtasiyede yaptığım projeler ve çalışmalarla sektöre damgamızı vurduk. Bu sayede farklı tecrübelerle sektöre dahada güçlendik. Çalışmakta olduğum firmanın çarşıdaki şubesi kapanınca model kitap kırtasiye olarak kendim işletmeye başladım.

Nazilli ve bölgemizi sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

Nazilli’de bölgemize sektörümüz açısından bakacak olursak model kitap kırtasiye olarak önceliğimiz her daim eğitime destek olmaktır.

Bunun içinde birçok çalışma yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Birçok yayının bayiliğini bünyemizde kattık ve katmaya devam edeceğiz.

 Mesleğinizin zor ve kolay yönlerinden bahseder misiniz?

İnsanlara faydalı olmayı ve paylaşmayı seviyorum. Bu işte bana bu fırsatı veriyor. İşim hiçbir açıdan zor gelmiyor. Çalışanlarımın ve dostlarımın yardım ve desteği ilede her türlü zorluğun üstesinden geliyoruz.

Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Bir kadın girişimci olarak sıfırdan hiçbir birikim olmadan bir kadının neler yapabileceğini gösterdiğimi düşünüyorum. Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulunda yer alarak birçok kadına emsal olmak ve onlara destek olmak istiyorum. Nazilli Ticaret Odası bana bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?