Nassila Konağı – Selma Şengül

Nassila Konağı – Selma Şengül

  • KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

1977 yılında Nazilli’de doğdum. İlköğretim ve lise öğrenimimi, Nazilli’de tamamladım. Önce işletme bölümünden, daha sonrasında turist rehberliği bölümünden mezun oldum. Evliyim, bir oğlum ve bir kızım var.

  • FİRMANIZIN KURULUŞ ÖYKÜSÜNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Uzun yıllar farklı şehirlerde ikamet ettim. Beş yıl Kapadokya bölgesinde kayadan oyma bir butik otel işlettim. Sonrasında memleketime dönme arzusu neticesinde, oradaki iş yerimi devrettim. Nazilli’ye dönüş yaptım. Burada bahçeli bir restoran açmaya karar verdim. Çünkü gözlemlediğim; Nazilli’de şehir içinde böyle bir eksikliğin olmasıydı. Eski tarihi evlere her zaman büyük ilgim vardır. Nazilli’de böyle tarihi binalar ne yazık ki çok kısıtlı sayıda bulunuyor. İş yerimle ilgili, basında ilanı görür görmez, hemen kararımı verdim. Burayı bir restoran haline getirdim. “Nassila Konağı” 1933 yılında yapılmış, Nazilli’nin ilk fırıncısının evidir. Şimdi ise, Nazilli’de yaşayanların ve dışarıdan gelen misafirlerimin bahçesinde dinlendiği, sohbet ettiği huzurlu bir mekandır.

  • NAZİLLİ VE BÖLGEMİZİ SEKTÖRÜNÜZ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ ?

Nazilli restoran sektörü açısından verimli bir bölge. Bunun sebebini, Nazilli halkının yeniliklere açık olması olarak değerlendiriyorum. Ancak yiyecek–içecek sektörü olarak çeşitlilik bölgemizde az. Aynı tip mekanlar çoğunlukta. Farklı mutfakların yer alması Nazilli’miz açısından gereklilik diye düşünüyorum.

  • MESLEĞİNİZİN ZOR VE KOLAY YÖNLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Mesleğimin zor tarafları mutlaka var. Müşteri memnuniyetini %100 sağlamak başlıca amacımız. Bu da tabi ki çok yorucu. Zaman zaman tıkanma noktasına gelebildiğim anlar olabiliyor. Halbuki sektörümüzde her zaman dinamik ve güler yüzlü olmak gerekiyor. Tüm zorluklara rağmen, işimi çok seviyorum. Buraya gelen misafirlerimle daha sonrasında birçok dostluklar kurdum. Sohbet etmek, insanların mutlu ayrıldığını görmek huzur verici.

  • İŞİNİZİ KURARKEN HERHANGİ BİR DEVLET DESTEĞİ ALDINIZ MI ?

İşimi kurarken KOSGEB desteği aldım. O dönemde Genel Sekreter olan Osman Bey vasıtasıyla Nazilli Ticaret Odası ve devletin girişimcilere özel sunduğu KOSGEB desteği ile tanıştım. Odamız sağ olsun eğitimlerden, devlet desteğini nasıl alacağıma kadar birçok noktada doğru yönlendirmelerle hep yanımda olduğunu hissettirdi. Bu ve benzeri destekler, işletmemin ayakta durabilmesi için çok değerliydi.

  • SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR ?

Tüm Nazilli halkına ve çevreden gelen misafirlerime verdikleri destekler sebebiyle teşekkür ederim.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?