Rukiye Elçelik-Çırağan Gelinlik

Rukiye Elçelik-Çırağan Gelinlik

  • KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

İsmim RUKİYE ELÇELİK. “Çırağan Gelinlik & Moda Evi” işletmesinin sahibiyim. Ben, 25.11.1978 tarihinde Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde doğdum. Evliyim.

  • FİRMANIZIN KURULUŞ ÖYKÜSÜNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Nazilli’de uzun süredir gelinlik firmasında çalışırken, buradan ayrılarak kendimize iş yeri açtık. 2018 yılı ocak ayında kurduğum işletmemde, tecrübelerimle bir yerlere gelebildiğimize inanıyorum. Tasarım, dikim, kesim tamamen işyerimizde yapılmaktadır. Seri üretim fabrikasyon olarak değil, müşteriye özel tasarım ve dikim gerçekleştirmekteyiz.

  • NAZİLLİ VE BÖLGEMİZİ SEKTÖRÜNÜZ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ ?

Gelinlik sektöründe, irili ufaklı pek çok moda evi ve atölye bölgemizde bulunmaktadır. Bu işyerleri arasında ister istemez rekabet ortamı oluşmaktadır. Müşteriye özel onların istedikleri şekilde tasarım ve dikim yapmak, bunları uygun fiyatlı hazırlayabilmek, kendimizi sürekli geliştirip en güzel modelleri müşterilerimize sunmak, bizi diğer meslektaşlarımızdan ayıran özelliklerdir.

  • MESLEĞİNİZİN ZOR VE KOLAY YÖNLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Mesleğimiz güzel ama zor ve yorucu bir iş. Severek yaptığımız için çok memnunuz. Gelinlerimizi, tüm işleri bitirip teslimat ve son prova anında memnun edebilmek, bizi fazlasıyla mutlu etmektedir. Bazen zamanla yarışmaktayız. Sürekli artan maliyetler, kimi zaman biz ve müşterilerimizi zor durumda bırakabilmektedir.

  • İŞİNİZİ KURARKEN HERHANGİ BİR DEVLET DESTEĞİ ALDINIZ MI ?

Evet devletten hibe desteği aldık. Nazilli Ticaret Odası tarafından düzenlenen KOSGEB girişimcilik eğitimlerine katılarak, KOSGEB girişimcilik desteğinden faydalandık. Bu konuda hem devletimize hem de Nazilli Ticaret Odası’na teşekkürlerimi sunarım. Odamız, bizim kuruluş anında, iş hayatının zorlu merdiven basamaklarını hızla çıkmamıza vesile oldu.

  • SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR ?

Kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarının, hayallerinin peşinden gitmelerini tavsiye ederim. Belli bir birikimleri ve de tecrübeleri varsa, uygun zaman ile uygun mekanı da elde ettikleri takdirde ele geçen fırsatı değerlendirebilmek çok önemli. Çünkü uygun koşullar her zaman ele geçmeyebiliyor. Devletin girişimcilere verdiği hibe ve kredi desteklerini muhakkak araştırsınlar. Ayrıca Nazilli Ticaret Odası’nın yönlendirmelerinden de istifade etsinler.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?