Muradiye Şengün-Öz Saray Yemek Hizmetleri

Muradiye Şengün-Öz Saray Yemek Hizmetleri

  • KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

18.03.1998 tarihinde, Nazilli’de doğdum. İsmim MURADİYE ŞENGÜN. Isparta Eğirdir Süleyman Demirel Üniversitesi mezunuyum. Kendi işimde hem emekçi bir kadın işçi, hem de ayakları üzerinde durmaya çalışan genç bir girişimciyim. İyi ki ailemin kızıyım. Ailem hayattaki en büyük şansım. Annem ve babamın gurur kaynağıyım.

  • FİRMANIZIN KURULUŞ ÖYKÜSÜNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

En başından beri tek hedefim ve en büyük hayalim kendi işletmemi kurmaktı. Aslında hiç kolay olmadı. Eşimle sürekli bu konu üzerinde konuşurduk. Sonrasında şans eseri yoldan geçerken, şu an kurmuş olduğumuz dükkanı gördük. Hemen birlikte dükkan sahibiyle görüştük ve anlaştık. Dükkan, ilk aldığımızda harabe durumdaydı. Kendi çabamızla ve gayretimizle, çakılan her bir çivisine şahitlik ederek, gecemizi gündüzümüze katıp işletmemizi kurduk. Aslında arka planda bizle birlikte çalışan 3 genç daha var. Hep birlikte yumruğumuzu tek bir yere vurarak, tüm zorlukların üstesinden geldik. Çok şükür yaptığımız her işin arkasındayız.

  • NAZİLLİ VE BÖLGEMİZİ SEKTÖRÜNÜZ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ ?

Yemek fabrikamızın bulunduğu küçük sanayi sitesi, bölge halkımız ve yakın çevrelerden gelebilecek müşteriler yönüyle, potansiyeli çok yüksek bir sektör içerisindeyiz. Emeğimizin karşılığını alıyoruz. Hizmet kalitemiz ve müşteri memnuniyetimiz, 1. sınıf olduğu için değer görmekteyiz.

  • MESLEĞİNİZİN ZOR VE KOLAY YÖNLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

En zoru gece gündüz, hafta içi hafta sonu tatil olmadan çalışmak. Sürekli ayakta kalmak ve saatlerle yarışmak. Fakat bildiğimiz ve tecrübeli olduğumuz bir işi yaptığımız için, tüm zorlukları bir şekilde kolaylaştırmakta ve işimizi zevkli hale getirmekteyiz. Hayallerinizin peşinden gidin.

  • İŞİNİZİ KURARKEN HERHANGİ BİR DEVLET DESTEĞİ ALDINIZ MI ?

KOSGEB üzerinden verilen girişimcilik eğitimini tamamladım. Daha sonra girişimcilik desteğini alarak, 2020 yılı şubat ayında işimi kurdum. Nazilli Ticaret Odası üyesiyim. İşimi kurma ve geliştirme aşamasında, her zaman odamızın desteğini arkamda hissettim.

  • SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR ?

“Öz Saray” demek benim için emek, acı, gözyaşı, mutluluk, heyecan ve sayamayacağım birçok duyguyu bizlere yaşatan bizim her şeyimiz demek. Riske girerek çok erken yaşta elimi taşın altına hiç korkmadan koyduğum ve bana karşılığını her zaman en güzel şekilde veren ekmek teknem, demek. İyi ki bu riske girmişim ve iyi ki hayallerimin peşinden koşmuşum. Tabiri caizse, meyve veren ağaç taşlanır, derler. Farklı kesimlerden, genç yaşta bu kadar güzel işler başarınca birçok olumsuz karalamalarla karşılaştım. Aslında bu olumsuz tavırlarla yüzleştikçe, daha çok güçlendim ve daha dik bir şekilde ayağa kalktım. Kendimle ve fedakarca işlerine dört elle sarıldıkları için, tüm ekip arkadaşlarımla gurur ve onur duyuyorum. Her zaman yanımda olup, maddi manevi desteğini esirgemeyen, hayattaki en büyük destekçim, yanlış yapsam da hep kendimi güvende hissettiren eşime minnettarım. Belki bana bu kadar destek vermese, inandığım yolda başaracağıma emin olmasa, bugün buralara gelemeyebilirdim. Hayal kuruduğunuz yollara çiçekler dikerek, sizi o yolda hiç yalnız bırakmayacak insanlara denk gelmeniz dileği ile.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?