Nurcan Karakaş Nurcan Hanım Yerli Ve Doğal Ürünler

Nurcan Karakaş Nurcan Hanım Yerli Ve Doğal Ürünler

KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDERMİSİNİZ ?

Ben Nurcan Karakaş. Aydın Yenipazar doğumluyum. Küçük yaşlardan beri doğal ve organik gıdalar konusunda yeteneğim olduğunu hem çevrem hem ben fark ettik. Atalarımızdan kalan değerli ve nesilden nesile aktarılan bir geleneğin temsilciliğini yapmaktayım.

FİRMANIZIN KURULUŞ ÖYKÜSÜ NEDİR ?

Buna ek olarak Ege ve Nazilli’ye özgü çok değerli tarım arazileri, hava ve toprak yapısına has olan lezzetlerde inceleme fırsatı buldum. Bunu çevre bölgelerindeki doğal organik gıdalarla beslenip uzun yıllar sağlıklı ve sıhhatli kalabilmenin sırlarınıda yaşlılarımızdan öğrenmiş oldum. Yıllarca bu sağlıklı lezzetler üzerine çalıştım. En iyi en lezzetli halini bulmayı başardım. Çocuklarıma sağlıklı gıdalar hazırlamak için çıktığım bu yolda yüzyıllardan beri gelen Geleneksel sağlıklı gıdalar hazırlamak için çıktığım bu yolda yüzyıllardan beri gelen Geleneksel sağlık kaynağı doğal gıdalarımızı ülkemiz insanlarıyla paylaşmanın sürekliliğini yaşamak için 2020 yılında Nurcan hanım Doğal ürünlerini kurduk

NAZİLLİ BÖLGEMİZİ SEKTÖRÜNÜZ AÇISINDAN DEGERLENDİRİRMİSİNİZ ?

Dünya genelinde düşünürse. Zengin bitki çeşitliliği ve sağlıklı gıdaya ulaşmanın çok kolay olduğu bir coğrafyada yaşamaktayız. Topraklarımızın bize sunduğu bu zenginliği ve kaliteli gıdaları isteyen herkese ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyorum.

MESLEGİN ZOR VE KOLAY YÖNLERİNDEN BAHSEDERMİSİNİZ ?

Ekonomik nedenlerle endüstriyel gıdaların hızlı tüketilmesi sonucu kanser, diyabet, kalp damar gibi birçok hastalıklar maalesef çoğaldı. Bunu gören bilinçli tüketiciler, doğal gıdaya yönelme başladı. Tüketicilerin bize olan güveni ve beklentisi üzerimizdeki baskıyı arttırmakta ve bizi en üst kalite ürünleri üretmekte zorlamaktadır. En büyük sıkıntımız. En kaliteli ürünü hiçbir katkı maddesi kullanmadan Tarladan son tüketiciye kadar ulaştırmamızdır.

SON OLARAK NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ ?

Ekonomimize ve müstahsilimize yapmış olduğumuz katkılar, katma değer ve ihracat potansiyelimiz göz önüne alındığında devletimizden ve ilgili kurumlardan daha fazla destek beklediğimizi eklemek istiyorum.

Bir kadın girişimci olarak Nazilli Ticaret Odasının işletmemi tanıtmamda ve kendimi geliştirmemde bana tanıdığı fırsatlar için çok teşekkür ediyorum.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?