İska Boya – Necla Acem

İska Boya – Necla Acem

  • KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Benim adım Necla ACEM. 28 yaşındayım. Son üç yıldır “İSKA BOYA” işletmesinin sahibiyim. Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü mezunuyum. Beni bu bölümde okumaya yönelten etken, ticarete ve girişimciliğe olan merakım.

  • FİRMANIZIN KURULUŞ ÖYKÜSÜNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Üniversiteyi bitirdikten sonra kendi işimi kurma fikri geldi aklıma. Bu fikrimi daha da geliştirmek, somutlaştırmak için geniş ve uzun bir süre araştırma yaptım. Boya imalatı üzerine bir işyeri açmaya karar verdim. “KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ne katıldım. Belgemi aldıktan sonra, 12 Temmuz 2018 tarihinde işletmemi açtım. O tarihten bu yana aktif olarak üretmeye ve hizmet vermeye devam ediyorum. Şu an Türkiye’nin her yerine boya gönderiyorum. Müşteri portföyüm daha çok referans yolu ile artmaktadır.

  • NAZİLLİ VE BÖLGEMİZİ SEKTÖRÜNÜZ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ ?

Bölgemiz sektör açısından çok avantajlı bir konumda. Sevkiyat noktalarına ve hammaddeye olan yakınlığı sebebiyle, bölgemizde lojistik maliyetleri düşmektedir. Odamızın da desteği ile çeşitli eğitim, seminer ve konferanslara katılarak, artan global rekabeti başarılı bir şekilde yönetiyoruz.

  • MESLEĞİNİZİN ZOR VE KOLAY YÖNLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Herhangi bir zorluğu yok. İşimi severek yapıyorum.

  • İŞİNİZİ KURARKEN HERHANGİ BİR DEVLET DESTEĞİ ALDINIZ MI ?

Henüz öğrenciyken, Nazilli Ticaret Odası’nın düzenlediği “KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri”ni duydum. Verilen ücretsiz eğitimlerde akademisyen hocalarımız görev alıyorlardı ve birçok arkadaşım eğitimleri tamamlamıştı. O dönemde 50.000 TL devlet desteği veriliyordu. Düzgünce kullandım. Ayrıca girişimcilere özel verilen düşük faizli kredi imkanından da faydalandım.

  • SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR ?

Kadın isterse her şeyi yapar. Nazilli Ticaret Odası, henüz öğrencilik yıllarımın bittiği emekleme döneminde bir kadın girişimci olarak yanımda durmuş ve beni iş hayatında başarıyla yönlendirmiştir. Çok teşekkür ederim.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?