Petek Unlu Mamüller – Ebru Çetin

Petek Unlu Mamüller – Ebru Çetin

  • KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Nazilli’liyim. 1979 Denizli doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Nazilli’de tamamladım. Niğde Üniversitesi Radyo & Televizyon Bölümü’nü bitirdim. Şu an evli ve üç çocuk annesiyim.

  • FİRMANIZIN KURULUŞ ÖYKÜSÜNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Babam Nazilli’nin en eski pasta ustalarındandır. Ben de küçük yaşlardan beri pastane ortamında büyüdüm. Yıllar sonra tekrar Nazilli’ye gelip, baba mesleğini devam ettirmek, kendi işimi kurmak istedim.

  • NAZİLLİ VE BÖLGEMİZİ SEKTÖRÜNÜZ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ ?

Nazilli gelişmekte olan bir ilçemizdir. Özellikle son yıllarda, bu büyüme ve gelişme hem yerleşim yerleri olarak, hem de ekonomik anlamda işletmeler açısından önem taşımaktadır.

  • MESLEĞİNİZİN ZOR VE KOLAY YÖNLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Pastane ve unlu mamuller işletmeciliği, çok zevkli ve eğlenceli bir iştir. Bir şeyler üretmek ve bu ürünleri sunmak, sonrasında müşterilerin mutlu olduğunu görmek insana gerçekten çok güzel duygular tattırmakta. Zor yanları tabi ki var. 3 çocuk annesi ve bir bayan olarak, bir işletme sahibi olmak çok zor, ama buna fazlasıyla değer.

  • İŞİNİZİ KURARKEN HERHANGİ BİR DEVLET DESTEĞİ ALDINIZ MI ?

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’ne giderek işimi kurdum ve devletten hibe desteği aldım. Nazilli Ticaret Odası, gerek KOSGEB girişimcilik destekleriyle yeni işini kuranlara olsun, gerekse Nefes Kredileriyle mevcut işletmelere olsun, her açıdan çok güzel imkanlar sunmakta ve destek olmaktadır. Ben de bu imkanlardan sonuna kadar faydalananlardan birisiyim.

  • SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR ?

Nazilli de kadın bir girişimci olarak işletmemi daha iyi yerlere getirmek ve bu alanda isim yapmak istiyorum. Daha ilk işimi kurduğum andan itibaren, yanımda olduğunu hissettiren Nazilli Ticaret Odası’na müteşekkirim.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?