Paket Şutla – Tuğçe Miray Şen

Paket Şutla – Tuğçe Miray Şen

  • KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

İsmim Tuğçe Miray Şen. 1992 yılında Mersin’de doğdum. Bir çocuk annesiyim. Eğitimimin ilk yıllarını Mersin’de tamamladıktan sonra, Kocaeli Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdim. Mezun olduktan sonra, eşim sayesinde Nazilli’ye gelin olarak geldim. Hayatıma hem İngilizce öğretmeni olarak, hem de şu an için 30 kişiye istihdam sağlayan bir patron olarak devam ediyorum. Burada bu şehirde yaşamaktan mutluyum.

  • FİRMANIZIN KURULUŞ ÖYKÜSÜNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Üniversite yıllarımızda eşim de, ben de boş zamanlarımızda çalışarak ticarete dahil olduk. Öğrenciliğimizin gereği olarak, çalıştığımız işler genelde fast food ve restoran sektörleriydi. Eşimle beraber Nazilli’ye yerleştikten sonra, üniversite yıllarımızdan gelen tecrübelerimizle kendimize kafeterya/fast food üzerine bir işletme açtık. 6 yıldır faaliyetine devam eden işimizde, hem kendi yaşadığımız hem de sektörden tanışık olduğumuz klasik sorunla karşılaştık; “Paket Servis Olayı”. Bu sorun bizi, üç yıl önce iş fikrimizi oluşturmaya ve geliştirmeye sürükledi. “Paket Şutla”, yaklaşık 2 yıllık fizibilite aşamasından sonra, pandemi ile birlikte can buldu diyebiliriz. Ön çalışması çok iyi yapılmış olan bu fikrimizin, o esnada yaşadığımız ticari zorluk dolayısıyla can bulması ile hayatımızda bir dönüm noktası oldu. Bu fikrimizi pandemi ile beraber lehimize çevirerek, çok güzel bir ticari faaliyet içinde kendimizi bulduk.

  • NAZİLLİ VE BÖLGEMİZİ SEKTÖRÜNÜZ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ ?

Nazilli, bu ve benzeri girişimcilik fikirlerinin oluşması ve büyümesi gibi birçok imkana sahip bir şehir. Sektör olarak başarmaya çalıştığımız iş kolunun, Nazilli gibi bir şehirde başlaması sebebiyle çok mutluyuz. Başka bir şehirde bunu başarmak çok daha zor olabilirdi. Tüketimin çok olduğu şehrimizde kurmuş olduğumuz sistem birçok tüketiciyi, iş ortağını, çalışanı memnun etmektedir. Nazilli’den örnek alınan bu projemiz, başka şehirlere ilham kaynağı olmakta ve çok rağbet görmektedir. Nazilli ile bütünleşmesi bizi ayrıca mutlu etmektedir. Bununla beraber başta Nazilli Ticaret Odamızın ve şehrimizin bize vermiş olduğu destekten de çok memnunuz.

  • MESLEĞİNİZİN ZOR VE KOLAY YÖNLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Faaliyetinde bulunduğumuz iş alanı, öncelikle fast food/restoran sektörünün kanseri olan paket servis sorununu çözmeye çalışmaktadır. Sipariş veren tüm bireyler yemeklerinin gelmesini beklerken sabırsız davranabilmektedir. Bu sebeple bazı olumsuz müşteri ve işletme davranışlarıyla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Fakat işimizi hem severek hem de bilinçli olarak yaptığımız için profesyonel bir duruşla bu sorunu olabildiğince aza indirgemekteyiz. Hiçbir sipariş için çok hızlı teslimat gerçekleştiririz gibi bir taahhüdümüz yoktur. Elimizden geldiğince seri ve düzgün teslim etmek, önemli önceliğimiz. Hızlı teslim edelim derken yaşanabilecek en ufak bir kaza, iş ortağından tüketiciye, çalışandan patrona birçok bireyi fazlasıyla üzer. Zaten işletmelerin bizi tercih etmelerindeki sebeplerden en önemlisi de böyle zor bir riski üzerlerinden almış olmamızdır. Kaza boyutu vicdani açıdan bu işin en zor kısmı. Bununla beraber adresini bilmeyen veya yanlış bilen, ama çok hızlı teslimat isteyen son tüketicilerin mağduriyetleri; bu durumdan kaynaklanan ve diğer siparişleri de etkileyen müşteri mağduriyetleri sektörümüzdeki zorluklara örneklerdir. Kış aylarında motor sürmek ve yağışlı soğuk havalarda seri teslimat yapmaya çalışmak da yine sektördeki zorluklardan. Bütün hizmet sektörlerinde olduğu gibi bilinçli ve kalifiye personel bulabilme sorunu, yaşanılan zorluklara örnektir. Çok tehlikeli olan bu mesleğin, yeni müşterilerin kendiliğinden oluşması, sürekli pazarımızın büyümesi gibi mutlu edici tarafları da var tabi ki. Ancak parayı zorluklardan kazanan bir sektör, bunu unutmamak lazım.

  • İŞİNİZİ KURARKEN HERHANGİ BİR DEVLET DESTEĞİ ALDINIZ MI ?

İşimizi kurarken devlet desteği alma konusunda birkaç hazırlığımız oldu. Ancak hem iş yoğunluğu, hem de işimizin kendi kendisini çevirebilmesi sebebiyle, o olanaklardan gerçekten fayda sağlayabilecek başka girişimciler olabileceğini düşünerek, bu hazırlığımızı biraz öteledik. Temelini sağlam attığımız bu işimizde büyüme noktasında devletimizin ve Nazilli Ticaret Odamızın yanımızda olmasına ihtiyacımız olacaktır. Dokuz ay gibi kısa bir sürede, otuza yakın çalışanımızla her geçen gün filomuzu büyütüyoruz. Yeni işletmeler, yeni çalışanlar, yeni ekipmanlar her zaman ihtiyacımız.

  • SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR ?

Maddi manevi zor zamanlar geçiren tüm esnaf arkadaşlarımıza, çalışanlarımıza elimizden geldiğince destek olmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. Bu doğrultuda hızlı büyüme içerisinde illaki destek almamız gerekiyor. Nazilli’mizden ulusal bir marka olmaya doğru güzel hedeflerimiz var. Sadece Nazilli’de 2022 yılında 75 personele ulaşmayı planlıyoruz. Uygun personeller bulabilme noktasında Nazilli Ticaret Odamızın yönlendirmelerini ve desteklerini bekliyoruz. Biz bu işi büyütmek, sorumluluğunu üzerimize almak için yola çıktık. İtibar olarak, güç olarak büyüteceğimiz bu projemizin ve “Paket Şutla” markasının, diğer şehirlere yaygınlaşması konusunda yol göstericilere ve yatırım sahiplerine ulaşabilmesi gerekmektedir. Özellikle Nazilli Ticaret Odamızın ve Sayın Başkanımızın desteklerini bekliyoruz. Bize güvenen ve bizimle çalışan herkese sonsuz teşekkürler

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?