Serpil Uzun-Unpak Pasta Ve Fırın

Serpil Uzun-Unpak Pasta Ve Fırın

  • KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

İsmim SERPİL UZUN. Kadın girişimciyim, 11.06.1980 yılında, Nazilli’de doğdum. 3 çocuk annesiyim, 24 yıllık evliyim. Tatlı, unlu mamuller ve taze fırın ürünleri sektöründe kendi iş yerimi işletmekteyim. Nazilli Ticaret Odası üyesiyim.

  • FİRMANIZIN KURULUŞ ÖYKÜSÜNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Ev hanımıydım, çevreme pasta börek yapardım. Epey bir süre evden yaptığım işimi geliştirdim. Sonra bu hevesimi bir dükkan açıp devam ettirmek istedim. “Unpak Pasta ve Fırın” unvanlı işyerimi, 2020 yılı ocak ayında açtım.

  • NAZİLLİ VE BÖLGEMİZİ SEKTÖRÜNÜZ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ ?

Nazilli bölgemizde, tüm gıda sektörleri içerisinde unlu mamuller grubu çok iyi bir konumdadır. Tatlılar olsun, taze fırın ürünleri olsun, pastane ürünleri olsun günlük satışlar ve genel anlamda tüm meslektaşlarımız gibi biz de iyi durumdayız.

  • MESLEĞİNİZİN ZOR VE KOLAY YÖNLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Dükkanımızı ilk açtığımızda salgının olumsuz etkilerine yakalandık. Arkasından bu sektörde bitmek bilmeyen zamlardan etkilendik. Sonra sabrederek, işimizi belli aşamaya getirebildik. İşimiz gereği sabah erkenden dükkanımızı açıp, gece geç saatlere kadar açık kalmak durumundayız. Pazar tatilimiz yok. Ama işimizi severek yaptığımız için biz bu durumlara alıştık. Artık kolay geliyor olumsuzluklar.

  • İŞİNİZİ KURARKEN HERHANGİ BİR DEVLET DESTEĞİ ALDINIZ MI ?

İlk olarak KOSGEB’in girişimcilik eğitimine katıldım. Daha sonra işletmemi kurma aşamasında, KOSGEB’in girişimcilere verdiği hibe desteklerinden faydalandım. Nazilli Ticaret Odası gerek eğitimlere katılırken, gerek işimi açarken hep sorularıma yanıt bulabildiğim ve beni doğru yönlendiren ve devlet hibelerini almamı sağlayan kurum olmuştur. Ayrıca odamız kanalıyla farklı devlet hibe veya kredi desteklerinden haberdar olabiliyoruz.

  • SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR ?

Bütün kadın girişimci arkadaşlara kolaylıklar diliyorum. İşlerini açmaları konusunda kendilerine aileleri ve yakınları tarafından maddi, manevi destek verilmesi çok önemli. Girişken olsunlar. İnsanın isteyerek ve çabalayarak aşamayacağı engel yok.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?