Cüneyt Kasap-Efe Otomotiv

Cüneyt Kasap-Efe Otomotiv

  • KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Ben CÜNEYT KASAP. 1982 yılında Nazilli’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Nazilli’de tamamladım. Üniversiteyi bitirdikten sonra, 14 yıl Nazilli’de bankacılık sektöründe çalıştım. 2018 yılı nisan ayında oto galericilik sektöründe, ticaret hayatına atıldım. Faaliyetim, Nazilli Galericiler Sitesi’nde devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

  • FİRMANIZIN KURULUŞ ÖYKÜSÜNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Bankacılık sektöründen ayrıldıktan sonra, küçük alım satımlarla başladığım bu oto galericilik sektörüne, resmi olarak başlamaya karar verdim. Ani bir planlamayla, bir günde tamamladığım evrak süreci sonrasında, eşim ve ailemin de manevi desteği ile oğlumun adını taşıyan iş yerini açmaya karar verdim. 2018 yılı nisan ayında faaliyete başladım.

  • NAZİLLİ VE BÖLGEMİZİ SEKTÖRÜNÜZ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ ?

Sektörün geçmiş yıllarına dair bilgim olmamakla birlikte, özellikle Nazilli’de galericilik sektörünün aktif hale geldiğini böylece, sektörde Nazilli’nin etkin bir rolü olduğunu düşünmekteyim. Sektörel istatistikler, yapılan işin kalitesi ve kendi açımdan baktığımda satılan araç sayısına istinaden Nazilli’nin önemli bir role sahip olduğunu görmekteyim.

  • MESLEĞİNİZİN ZOR VE KOLAY YÖNLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Riskli bir işle uğraşmaktayız. Araç üzerindeyiz ve yeri geliyor 100 km yol yapmak durumunda kalıyoruz. Araçlarda çok detaylı kontroller yapmak zorundayız. Piyasa koşulları ve şu anki ekonomik durumlar, maddi olarak artı ve eksi ekstra riskler taşımaktadır. Güzel taraf ise; gerek esnafa gerekse de bireysel kullanıcıya kaliteli hizmet sunarak, insanların mutluluğunu paylaşmak. Onları, huzurla binebilecekleri güzel bir araç sahibi yapabilmek.

  • İŞİNİZİ KURARKEN HERHANGİ BİR DEVLET DESTEĞİ ALDINIZ MI ?

Evet aldım. Bu konuda Nazilli Ticaret Odamızın destekleri ile yine onların düzenledikleri KOSGEB girişimcilik kursuna katıldım. İş yerimi açarken KOSGEB girişimcilik desteği hibe programından faydalandım. Odamızın yol göstericiliği ve yönlendirmeleri sayesinde belirli mesafeler katettiğimi düşünüyorum.

  • SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR ?

Ticaret çok zevkli bir iş. Özellikle 14 yıl masa başında bankacılık sektöründe çalışan birisi olarak, ticaret yaparak daha fazla mutlu olabilmek çok güzel. Öte yandan tabi ki de ticaret riskli bir iş. Ama eğer bazı ilkelere sahipseniz, doğruluk ve ticaret ahlakı temel prensipleriniz ise, iyi veya kötü zamanlarda bile, yaptığınız işten zevk alabilirsiniz.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?